Login lub e-mail Hasło   

Zmień sposób myślenia o pieniądzach

"Za późno na oszczędzanie, kiedy widać dno."– Seneka"Oszczędność to wielki dochód."– Cyceron
Wyświetlenia: 1.254 Zamieszczono 20/09/2012

Co rozumiemy przez oszczędzanie pieniędzy?
Jak naszą postawę wobec pieniędzy kształtują nawyki,uprzedzenia, nastawienie?
Czy uważamy,że oszczędzanie powinno dotyczyć tylko tych ,którzy są zmuszeni do oszczędzania sytuacją finansową?Dlaczego myślimy ,że oszczędzanie pieniędzy to ograniczenie?
Jeśli chcesz oszczędzać to musisz zrozumieć ,że trzeba zmienić swoje nastawienie do oszczędzania pieniędzy,bo to nastawienie nas albo ogranicza,albo wyzwala.Zmienisz nastawienie i już tylko dlatego szybciej opanujesz w sumie łatwą sztukę oszczędzania pieniędzy.

Zatrzymaj się i pomyśl o pieniądzach.Pomyśl co i jak kształtowało Twoją postawę wobec pieniędzy Twoja postawa była kształtowana przez lata na wiele sposobów.Twoi rodzice mieli największy wpływ na Twoją postawę wobec wydatków,zastanów ile ich nawyków przejełeś,ucząc się przez całe dzieciństwo na ich przykładzie .Dlatego dzieciom rodziców ,którzy prawidłowo zarządzali pieniędzmi jest łatwiej nie popełniać błędów.

Jeśli dorastałeś w przekonaniu ,że pieniądze są problemem,że ciągle ich brakuje, to w dorosłym życiu nie będziesz umieć zarządzać finansami i raczej będziesz unikać konfrontacji z pieniędzmi (czytelnym okresleniu swoich możliwości w zarządzaniu nimi). Najważniejsze jest to byś Ty zarządzał pieniędzmi,a nie ich ilość zarządzała Twoimi wyborami. Z drugiej strony, jeśli pieniądze były łatwo dostępne, gdy byłeś dzieckiem, to może masz tendencję do przepłacania , nawet jeśli nie masz takiego samego dochodu jak Twoi rodzice. To może prowadzić do życia w długu.
Pieniądze nie powinny kształtować naszej postawy wobec życia i ludzi,powiny kształtować postawę wobec pieniędzy.

Żeby osiągnąć sukces trzeba chcieć zmienić nastawienie.Będziemy chcieć ,kiedy poznamy mechanizmy,zalety,skutki i przyczyny,kiedy ta wiedza otworzy nam oczy przyjdzie determinacja i to co wydawało się nie do wykonania,stanie się proste.

Może warto skorzystać z rady doradcy finansowego ,by omówić z nim swoje poglądy na temat pieniędzy,swoją sytuację finansową i cele jakie Ci przeświecają.Może szybciej osiągniesz te cele jak posłuchasz rad osoby kompetentnej.

Pierwszą rzeczą, jaką Twój doradca może zrobić, to pomóc w tworzeniu portfela inwestycyjnego i pokazać jak i co inwestować.Czasami potrzebna jest nam również pomoc w ustaleniu budżetu. Chcesz cieszyć się owocami swojej pracy naucz się umiejętnie z nich korzystać ,by wydawanie pieniędzy stało się przyjemnością nie udręką.

Jeśli masz tendencję do przepłacania, to pamiętaj,że budżet pozwala kontrolować Twoje wydatki. Żeby kontrolować swoje pieniądze trzeba wiedzieć jakie mamy wydatki co miesiąc. Oszczędzanie jest ważną częścią tego. Istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić pieniądze i należy skorzystać z każdego z nich, więc można kupić rzeczy, które chcesz, a jednocześnie oszczędzić na swoją przyszłość.

Kupować mniej i rezygnować z przyjemności? Już nie mówiąc o zastanawianiu się nad wydaniem każdej złotówki… A co gdyby sklep płacił nam za to, że robimy w nim zakupy? To możliwość na wyciągnięcie ręki, a raczej na kilka kliknięć myszką - system rabatowych zakupów.

Przystępując do internetowego systemu zakupów, nie jest się oczywiście do niczego zobligowanym, a zamówienie robimy, gdy mamy na to ochotę i potrzebujemy określonych produktów. Cała transakcja przeprowadzana jest w trybie online, a zamówienie dostarczone jest przesyłką kurierską. Oznacza to nie tylko wygodę robienia tanich zakupów bez wychodzenia z domu, ale przede wszystkim połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli oszczędzania z zarabianiem.


Więcej o tanich zakupach i zarabianiu na własnych zakupach

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 452
7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 942
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72265
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647759
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14934
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21416
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40364
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17309
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13044
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53139
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22465
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17997
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23042
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska