Login lub e-mail Hasło   

Francja chce prawnie zakazać terminy "matka" i "ojciec"

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/f(...)_ojciec
Tak jak w większości państw, które zalegalizowały tzw. małżeństwa homoseksualne,
Wyświetlenia: 2.988 Zamieszczono 29/09/2012

Kto może zapewnić, że para heteroseksualna wychowa dziecko lepiej niż para homoseksualna? Czy ta pierwsza zagwarantuje najlepsze warunki dla rozwoju dziecka?” Dzieci mogą też wpaść w ręce pedofilów udających małżeństwo gejów

Można psioczyć na intelektualne dno wyborców lewicy, którzy są w stanie przyjmowac taką argumentację. Ale fakt faktem - to dna społeczne są używane do sprawowania rządów w krajach demokratycznych. To jest istota nowoczesnej demokracji i źródło jej zbrodniczości jako systemu. Dlatego też już na początku XX wieku lewica prowadziła działania zmierzające do nadania prawa do głosowania jak największej liczbie ludności.

Francja dąży do zmiany terminologii w przepisach prawnych odnoszących się do małżeństwa i rodzicielstwa. Zmiana będzie polegała na wyeliminowaniu określeń „matka” i „ojciec”, które zostaną zastąpione ogólnym terminem „rodzice”.

Nowy socjalistyczny rząd obiecał wprowadzenie nowych zapisów prawnych do końca października. W myśl przygotowywanej ustawy „małżeństwa homoseksualne” będą miały prawo do zawierania takich samych ceremonii, jak pary heteroseksualne. Francuskie media donoszą, że małżeństwo zostanie zdefiniowane jako „związek dwóch osób płci tej samej lub odmiennej”. Parom homoseksualnym zostanie także przyznane prawo do adopcji dzieci.

„Kto może zapewnić, że para heteroseksualna wychowa dziecko lepiej niż para homoseksualna? Czy ta pierwsza zagwarantuje najlepsze warunki dla rozwoju dziecka?” - powiedziała w rozmowie z katolicką „La Croix” francuska minister sprawiedliwości Christiane Taubira. I zapewniła, że dobro dziecka jest dla rządu najważniejsze.

Zmiana terminologii w przepisach prawnych odnoszących się w jakikolwiek sposób do małżeństwa stała się standardem we wszystkich jurysdykcjach, które zalegalizowały tzw. małżeństwa homoseksualne. Dla przykładu, w kanadyjskiej Nowej Szkocji w 2007 roku, w następstwie skargi homoseksualisty powołującego się na prawa człowieka, rząd zatwierdził możliwość zarejestrowania w świadectwie urodzenia dziecka na przykład „matki lesbijki”. W tym samym roku kalifornijski senat zastąpił termin „mąż i żona” sformułowaniem „dwie osoby” we wszystkich aktach prawnych dotyczących małżeństwa.

Z kolei, w Hiszpanii od razu po zalegalizowaniu „małżeństw homoseksualnych” rząd nakazał zastąpienie terminów „matka” i „ojciec” sformułowaniem „rodzic A” i „rodzic B”. Podobne reguły obowiązują w Szkocji, gdzie lobbująca na rzecz homoseksualistów grupa Stonewall uznała, że terminy „matka” i „ojciec” są homofobiczne. Zastąpiono je określeniami „opiekun” i „opiekunka”. Z kolei „męża” i „żonę” nazywa się tam „partnerem” lub „bliskim przyjacielem”.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1600
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1186
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 767
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 463
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1035
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 767
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

Nawet gadać hadko.

  gnostyk,  29/09/2012

Tak Zbysławie, jestem zbliżonym pokoleniem, to ślepa ulica:))


Zaskoczyles mnie Swistaku. Ty na pierwszej linii walki z homofobia... Zaimponowales mi jak nigdy...
Glos i rekomenda za bardzo ciekawy art., ktory rozszerza nasz humanistyczny swiatopoglad o nowa wiedzie i glebsze zrozumienie wartosci moralnych...
Masz racje ....Sczescie ludzkie nie jedno ma imie :-)

P.S.
Nie da ci ojciec nie da ci matka tego, co moze dac ci...dalej zapomnialem.... :-)

  swistak  (www),  29/09/2012

youngcontrarian ! Homofobie to maja zboczeńcy do normalnosci

Moze niecalkowicie sie z Toba zgadzam. Ludzi, ktorzy w taki czy inny sposob ograniczaja prawo doroslych ludzi do okazywanie sobie milosci nie nazwalbym zboczencami... W spoleczenstwach cywilizowanych okresla sie ich osobnikami lamiacymi prawa czlowieka. Przesladowanie osob za ich orientacje seksualna jest karalne.
Serdecznie Cie pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje wyboru artykulu poszerzajacego nasze horyzonty myslowe.

Poprawność polityczna może zaprowadzić świat na manowce.Małżeństwo hetero to reguła. Związek partnerski to wyjątek. Tak było, tak jest i tak pozostanie. Słowa ojciec i matka bardzo wiele dla mnie znaczą i nigdy się nie zgodzę, żeby nazywać ich rodzic A i rodzic B.To po prostu zakrawa na kabaret.

  ulmed,  30/09/2012

Każda cywilizacja ma swoje apogeum i upadek. Nasza też, pomieszanie reguł, pojęć, zasad, odejście od Boga i Jego reguł to początek końca.
Większość decyduje o rozwoju demokracji.
Czy przy większości jest rozum? 'dna społeczne są używane do sprawowania rządów w krajach demokratycznych. To jest istota nowoczesnej demokracji i źródło jej zbrodniczości jako systemu.'
Ja może nie poszłabym tak daleko, ale w skrócie - głupota, dlatego, że jest w większości rządzi.

Nie przesadzaj Ulu z tym "odchodzeniem".
W Polsce 96% "obywatelow" wierzy w jednego z oficjalnie uznawanych bostw/bogow.

"Ojciec Dyrektor - Piotr Skarga dnia dzisiejszego" (cytat tygodnia)

Ciekawe jak będzie wyglądał świat za 20 lat... Jeśli jeszcze będzie istniał...

na pewno nie będzie lepiej... Każdy niech tam sobie wierzy w co chce, ale wszyscy przejrzą na oczy jak już będzie za późno! Ludzie obudźcie się z tej głupoty, bo świat ginie

Nie wiadomo jak będzie wyglądał świat za 20 lat, ale wiem jak będzie wyglądać Polska. http://millionyou.com/konkursy(...)Id=5242 Ten film wygrał konkurs, chyba jest najbliżej prawdy. : )

Rodzic A i rodzic B…
A + B = C?
To okropnie. Coś nie tak z zachodnimi demokracjami:)

  bozonik,  03/10/2012

Nie ma taty nie ma mamy, a marchewka to owco i ślimak to ryba. Powaliło tych w we Francji już chyba.

i żaba to mięso :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska