Login lub e-mail Hasło   

Woda i jej subtelne relacje z innymi

Woda lubi swobodę i ruch. Trudno ją uchwycić w dłonie. Dotrze wszędzie gdzie będzie chciała a kropla drąży skałę. Te cechy zapowiadają mocny charakter.
Wyświetlenia: 2.686 Zamieszczono 12/11/2012

Człowiek Woda jest zwykle szczupły i jest bardzo wrażliwy oraz intuicyjny. Jest zazwyczaj osoba, która nie pyta a wie. Informacje zbiera nieustannie i niepostrzeżenie. Ludzie ci są jak woda – stale w ruchu i sprawiają przez to wrażenie osoby niespokojnej. Nie są cierpliwi, ale za to bardzo kontaktowi i często udzielają się społecznie.Mężczyzna Woda zakochuje się nie w duszy a w ciele kobiety. Ponieważ jest wiele pięknych kobiet, zakochuje się często. Jego miłość jest dość powierzchowna w porównaniu do miłości przedstawicieli innych żywiołów. Dla własnej wygody potrafi (jak woda) dopasować się do każdej sytuacji i ulec pokusie życia nawet, jeśli trzeba trochę zboczyć z drogi moralności i etyki. Unika konfliktów i sytuacji problematycznych. Potrafi w jednej chwili złościć się a za chwile cieszyć. Bardzo okazjonalnie czuje, że jest akceptowany i jeszcze rzadziej, że jest kochany. Zawsze potrafi zagrać rolę taka, jakiej oczekuje kobieta, ale sam nie potrafi dostrzec, że kobieta robi cos wyłącznie dla niego. Takiego mężczyznę jest w stanie zatrzymać przy sobie tylko mądra doświadczona kobieta, która przymknie oko na jego słabości i będzie chciała przeprowadzić go bezpiecznie przez meandry życia. Czy takich anielic jest wystarczająca ilość? Kobieta Woda zawsze usidli mężczyznę, którego upatrzy sobie. Zrobi to tak, że nikt nawet nie zauważy jej starań. Jej urocze pogodne usposobienie przyciąga mężczyzn. Z drugiej strony jest niepewna i tajemnicza. Taka trochę milcząca. Jej ciało mówi więcej niż jej usta i być może tu tkwi tajemnica jej erotycznych podbojów. Lubi wplątywać się w erotyczne przygody a później z nich wyplątywać. Nie jest to łatwe, gdyż mężczyźni raz uderzeni strzałą Amora za sprawa kobiety Wody nie mogą przestać o niej myśleć.Zdenerwowana może zareagować gwałtownie. Tylko mężczyzna silny, pewny siebie i taki, który da jej oparcie ma szansę na stały związek, ale pod jednym warunkiem. Kobieta woda musi mieć dużo swobody. Inaczej z rwącego strumyka zamieni się w sadzawkę.

Woda i Woda to głębia uczuć.

Kiedy dwie Wody decydują się na bycie ze sobą to tak jakby dwa strumienie połączyły się w rwący potok . Oboje partnerzy przywiązują się do siebie szybko. Świetnie się wyczuwają, rozumieją bez słów tylko na spojrzenia i gesty, natychmiast zgadując, o czym myśli lub marzy partner. Porozumienie w takim związku oparte jest o intuicję. Woda nie lubi rozmawiać a już na pewno nie o tym, co czuje i myśli. Problem może powstać wtedy, kiedy oboje zatraca się w swoich złych nastrojach oczekując, że partner domyśli się, o co chodzi. Woda, aby osiągać sukcesy i być spełniona w życiu musi mieć wyznaczone cele tak jak rzeka ma koryto, w którym płynie. Jeśli nie ma koryta rozlewa się we wszystkich kierunkach i traci siłę. Dlatego ważne jest, aby otoczenie wody było uregulowane, uporządkowane i aby panowały pewne zasady, które partnerzy powinni wprowadzić. W aranżacji mieszkania Wody należy unikać nadmiernego pociągu do elementu Ognia. Czerwony kolor, kominek, świece nie sa wskazane dla takiej pary. Dla pobudzenia erotyzmu Wody ważny jest subtelny dotyk, tajemnicze spojrzenia i cicha delikatna muzyka. Warto tez pamiętać, że partnerzy powinni być dla siebie tajemniczy. Woda, kiedy pozna partnera na wylot szybko się nim nudzi.

Czy Metal i Woda spełniają się w związku?

W zasadzie ten układ jest korzystny. W naturze złoża metalu w ziemi zatrzymują wodę tworząc podziemne rzeki i jeziora. W tym sensie Metal tworzy, wspiera Wodę. Ale Woda potrafi zniszczyć Metal. Partnerzy w takim związku tolerują się i wspierają. Cechuje ich harmonijne współżycie i intuicyjne wyczuwanie potrzeb. To związek partnerski oparty bardziej na przyjaźni niż wzniosłych uczuciach. Metal uczy Wodę, że nie można w życiu rozpraszać się i ulęgać wpływom wszystkich i wszystkiego. Tworzy dla Wody formę, w której ona może się poruszać. Woda z kolei może pomóc Metalowi w uzewnętrznianiu jego uczuć oraz nauczyć Metal jak płynąc z nurtem życia zamiast tkwić w przeszłych zdarzeniach. Jednak należy pamiętać, że Woda może niszczyć Metal. Chodzi o gwałtowne sprzeczki, które mogą być zagrożeniem dla tego związku. Na szczęście pozytywne aspekty związku dominują. Oboje partnerzy dążą do poszukiwanie silnych emocji i kochają wyzwania. Ten związek to partnerstwo, ale z domieszką seksu i erotyki. Jeśli Metal zachowa rozwagę i zaakceptuje spokojny nurt Wody w rewanżu ta wyjawi mu swoje najgłębsze pragnienia.

Ziemia i Woda czy będzie z tego układu błoto?

Jeśli obserwujemy przyrodę to wiemy, ze ziemia i woda to błoto. Nadmiar wody rozmywa ziemie a brak wody ja wysusza i ziemia staje się pustynią. Podobnie jest w związku tych partnerów. Oboje w bardzo lawy sposób mogą się ranić. W takim związku szczególnie ważna jest równowaga we wzajemnym dawaniu i braniu. Każdy nadmiar lub niedobór mogą doprowadzić do konfliktu, cierpienia i rozpadu. Problem tkwi w tym, ze ludzie z żywiołu Ziemi poszukują w związku cech trwałości, niezawodności i zmysłowości. Te cechy sa obce Wodzie. Ona raczej poszukuje zmian, jest owiana tajemnicą i wykazuje chłód emocjonalny. W tym związku najważniejsza jest szczera rozmowa i wzajemne zaufanie. Potrzebują elementu Metalu, który reprezentuje moralność, szlachetność, prawdomówność. Oczywiście oprócz cech psychicznych Metalu można zastosować remedia w postaci białego koloru, metalowych ozdób lub wspólnego zainteresowania inwestowaniem pieniędzy. Tak, aby intuicyjna Woda i pragmatyczna Ziemia mogły się razem wykazać w pomnażaniu wspólnego majątku.

Być jak Ogień i Woda. Czy to dobrze czy źle?

Woda gasi ogień, ale ogień może zamienić wodę w parę wodną i woda będzie musiała na nowo znaleźć sobie miejsce, aby wrócić do swojej natury. Z psychologicznego punktu widzenia gorący temperament Ognia spotyka się z chłodem i wrażliwością Wody. Słomiany zapał Ognia może być w jednej chwili zgaszony chłodną intuicyjną postawą Wody. Woda działa powoli, cicho i intuicyjnie Ogień działa w pełnym świetle, raptownie i z wielkim zaangażowaniem. Oba żywioły, jeśli tylko będą chciały znajda wspólny język, ale będą musiały poświęcić sporo czasu i wykazać się dużą dawką zrozumienia i cierpliwości. Niestety tej parze wyjątkowo łatwo przychodzi ranienie się nawzajem. Taki układ może być korzystny dla obu partnerów gdyż mogą się wzajemnie uczyć. Ogień może pokazać Wodzie, że nie warto ukrywać swoich uczuć, bo życie staje się łatwiejsze, jeśli potrafimy się zwierzyć ze swoich problemów. Woda może wnieść do entuzjazmu i zapału Ognia odrobinę fantazji i kreatywności. Związek tej pary może nie wytrzymać próby czasu gdyż codziennie będą musieli zmagać się z problemami, które wynikają z różnicy ich charakterów i temperamentów. Tej parze może pomóc element Drzewa w postaci np. roślin, spacerów po lesie wspólnej pracy w ogrodzie. Ale czy to wystarczy na cale życie?

Drzewo i Woda z natury wspierają się.

W przyrodzie tak jest, że dzięki wodzie drzewa mogą cieszyć nas swoja wyniosłością i siłą. Jeśli partnerzy zachowują się zgodnie ze swoja naturą to związek będzie rozwijał się harmonijnie i rósł w siłę. Woda przekazuje swojemu partnerowi energię życiową wspierając go i ożywiając. Oczywiście nie ma tu mowy o wykorzystywaniu Wody przez Drzewo. Jak wiemy Woda powinna być ukierunkowana gdyż inaczej rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach i w konsekwencji wysycha. Partner Woda widząc, że jego starania nie idą na marne a Drzewo świetnie się rozwija i jest szczęśliwe widzi sens swojego życia i tym bardziej chce i potrafi wspierać swojego partnera. Drzewo natomiast potrafi być wdzięczne Wodzie i docenia fakt, że ta nie ogranicza go, o nic nie pyta i nie narzuca niczego. Potrafi się odwdzięczyć w subtelny niewidzialny sposób tworząc niewidzialna, ale silną więź w sferze intuicyjnej. Taka sytuacja jest korzystna dla obu stron, a związek zaczyna stopniowo nabierać rozmachu i siły. Również w sprawach seksu oboje partnerzy pasują do siebie. Drzewo przy dość powściągliwej seksualnie Wodzie chętnie rozwija wyobraźnię seksualną i staje się kreatywne a Woda czuje się swobodnie w objęciach Drzewa, gdyż wie, że partner nie będzie jej niczego narzucał. Woda zachowuje się raczej biernie i czeka na sygnały płynące od Drzewa. Gdyby jednak w sypialni wiało nudą warto zadbać o element Metalu. To może być metalowe łóżko. Srebrne gwiazdki na suficie, srebrne, złote lub miedziane ramki zdjęć. Sypialnia tej pary powinna być raczej chłodna metalowa i nowoczesna.

 

Podobne artykuły


18
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6384
159
komentarze: 44 | wyświetlenia: 45776
37
komentarze: 20 | wyświetlenia: 34564
36
komentarze: 20 | wyświetlenia: 24688
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4355
77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38223
31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8815
43
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4090
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15834
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 8539
21
komentarze: 37 | wyświetlenia: 5472
21
komentarze: 53 | wyświetlenia: 3754
40
komentarze: 12 | wyświetlenia: 59189
 
Autor
Artykuł  Amicus,  14/11/2012

Drzewo, Metal, Ogień, Woda, Ziemia...
W dzisiejszych czasach należałoby to jeszcze uzupełnić o... Plastik ;)

  8Sun  (www),  14/11/2012

Nie daj Boże!. Zreszta plastik powstaje z połączenia Ognia z Ogniem :-) Nieststy a moze bardzo dobrze, że niszczy go ( tnie ) Metal. Na szczęście do tej prastarej Teorii nikt dzisiaj nie dokłada kolejnych elementów bo i po co?

  Amicus,  14/11/2012

Spokojnie, żartowałem przecież :)

  hussair  (www),  14/11/2012

Żartowniś sié znalazł!

  Amicus,  14/11/2012

No nie? ;)

  hussair  (www),  14/11/2012

:))

  8Sun  (www),  14/11/2012

No to sie uspokoiłam, chociaz ostatnio po ulicy chodzi wiele plastikowych osób. Ale mam nadzieje, że to chwilowa moda i nie przetrwa :-)

  8Sun  (www),  14/11/2012

Widzę, że najchętniej odwiedzany tekst to ten o Wodzie. Czyżby większość z bywalców tego portalu należala do elementu Wody?. Jeśli tak, to nawet by sie zgadzało bo Woda to tez komunikacja i Internet :-)

  Amicus,  14/11/2012

"Cicha woda brzegi rwie..." ;)

  8Sun  (www),  14/11/2012

No tak rwie, rwie a kropla drąży skałę. Trzeba uważać na Wodę.

Ot i nowa filozofia ze szczególną wodą i Wodą. Proszę podać datę urodzenia i wiedza jest natychmiastowa o cechach charakteru.
Zapraszam na moją stronę.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska