Login lub e-mail Hasło   

Magowie świadomości

cz1 Przypływy i odpływy
Wyświetlenia: 1.010 Zamieszczono 29/11/2012

    Stary testament pokazuje ze nawet kiedy Bóg jest doświadczany i obecny w życiu ludzi to wystarczy kilka dni a rodzi się zwątpienie, a po kilkudziesięciu tworzenie sobie nowego boga na użytek własny i publiczny. Na przestrzeni wieków widać że na miejsce jednej świątyni budowaliśmy inne, nowe. To jednak dzisiaj, nie takie proste. W chwilach przebłysku jakaś część ludzkości udowodniła sobie, że Boga nie było, nie ma i nie bedzie. Dowody to słabe, poszlakowe, w dużej mierze oparte na zwyrodnieniach wyznawców ale także na własnych wyobrażeniach jaki powinien być Bóg. Oczywiście ich siła jest równie słaba jak dowodzenie w drugą strone. Co jednak powoduje że wybieramy daną opcję? Pewnie to, co tak naprawdę w duszy nam gra. Inaczej tego nie umiem nazwać.

    W naszym zachodnim przedziale pokazują się także inne religie i wiary walczące o schedę po starej świątyni. Mamy doczynienia z Islamem, który wdziera się na fali nienawiści a także pustki duchowej wraz z pustymi kosciołami. Mamy też do czynienia z nową religią, oparta na miłosierdziu i miłosci do bliźniego. Jest ona bardzo ciekawa, kusząca i miła. Zawiera w sobie dziesięć przykazań, oczywiście bez Boga, podobnie jak w ST i jedno najwieksze przykazanie z NT, miłuj bliźniego... . Gdy na nią patrzę przypominają mi się słowa z Objawienia Jana, o bestii z ziemi, która miała dwa rogi podobne do baranich. Czyżby ta nowa religia, to ta bestia imitująca Jezusa Chrystusa? Chyba jeszcze nie. Ponieważ jest też druga, bliżniacza, która zawiera w sobie elementy boskości - nie Boga, a człowieka. Dopiero obie razem wzięte przypominaja mi dwa rogi. Oczywiście wcale tak nie musi być. Nurtuje mnie jednak to podobieństwo przychodzące od czasu do czasu przy róznych okazjach, bo wcale nad tym ciągle nie siedzę. Gdybym miał stawiać co nastanie po "chrześcijaństwie", to raczej na tą wspólną wiarę. Praktycznie można w niej znależć miłosierdze i uniżenie, jak tez zobaczyć człowieka siedzącego na tronie Boga.

z poważaniem

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 664
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 958
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 383
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 899
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 963
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 516
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1656
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 734
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 500
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 432
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 474
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 991
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 920
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 782
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Marcin P,  29/11/2012

He! Dobre! :)

A co powiesz na to że 'Bóg' to My sami? Że Ktoś lub Coś co nas stworzyło, Coś co było początkiem i spowodowało nasze istnienie to Bóg? Czyli My?

Czyż Bóg (jakkolwiek to nazywamy) nie mógł by się objawić w Nas samych - w Ludziach?

Oznaczało by to że Bóg (my tak to nazywamy) stworzył nas jako avatary siebie, czyli że Bóg realizuje się w nas, w naszym poznaniu i

...  wyświetl więcej

  antyk,  30/11/2012

Cześć Marcin. własciwie odpowiedź na twoje pierwsze pytanie zawarta jest w ostatnim zdaniu, gdy człowiek wchodzi w miejsce Boga. A że co raz bardziej zdajemy sobie sprawę że nasze mozliwości ograniczone są jedynie poznaniem to też coś w tym jest.
Mam nadzieję że dopiszę ciąg dalszy do tego art.
pisząc późną porą życzę miłego snu - regeneracji. :)

A co powiesz na to że to nie Bóg stworzył Człowieka na Swój obraz i podobieństwo, tylko że to Człowiek stworzył Boga na własny obraz i podobieństwo?

To nie Bóg jest gniewny i zazdrosny i nie karze ludzi za przewinienia ich ojców przez 10 pokoleń. To ludzie są tacy i tak lubią robić! To ludzie lubią karać innych ludzi i ich dzieci za winy ich ojców,,, Tzw. ludzka zazdrość i nienawiść,,,

...  wyświetl więcej

  antyk,  02/12/2012

to, ze "walisz" mnie po łbie za ludzkie przewinienia, nie muszę nawet rozumieć i przydałoby się ludziom od tego uwolnić.

  antyk,  02/12/2012

sam kiedyś byłem zły na siebie i na swiat ze taki niby prawy. O ja naiwny romantyk myślałem. Kasa rządzi. jej reguły sa proste, a w nich prawo buszu jak powrót do natury.

  Marcin P,  29/11/2012

Dodam że Krzysztof Cugowski jest Krzysztofem Cugowskim :) http://www.youtube.com/watch?v(...)IkhJKkU

Wspaniałym Człowiekiem, który trzyma mnie przy życiu przez ostatnie 20 lat...

A słyszałeś o piramidzie Maslow'a? Jeśli piszesz już o biologii i instynkcie przetrwania?

Instynkt przetrwania dotyczy prymitywnych form życia.... Jak Ty na przykład,,,,, :) hehehe

Ciebie czeka ściana i biała plama na niej... cel...

  Marcin P,  29/11/2012

Do świstaka pytanie jest... bo nie odpowiada bezpośrednio.
Jak to jest z Boskim planem zbawienia? Wybrał Bóg naród Izraelski do "zabicia Jezusa", zeby nasze zbawienie się stało czy nie?

Jak unikać odpowiedzialności za śmierć Syna Bożego w ramach planu zbawienia?

"Gdybym miał stawiać co nastanie po "chrześcijaństwie", to raczej na tą wspólną wiarę. Praktycznie można w niej znależć miłosierdze i uniżenie, jak tez zobaczyć człowieka siedzącego na tronie Boga."

A może kogoś innego spełnia się proroctwo .. które wypowiedział w swojej książce pt. Południe i wieczność..
http://wplyw-boga-na-nasze-zyc(...)cznosc/

Oh Tereso! Jak dawno nie pisałem do Ciebie! :( i :) ha!

Co nastanie po chrześcijaństwie? Odpowiem :) Pokój, spokój, dobroć i brak napiętnowania ludzi że nie postępują tak a tak, jak idea chrześcijańska "nakazuje".

Lew będzie leżał z jagnięciem i trawę będzie jadł.... Znasz to skądś? :) Owszem! :)

Pozdrówka!

Inspirujące...
Pozdrawiam:-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska