Login lub e-mail Hasło   

Bez Boga, Honoru i Ojczyzny

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.bibula.com/?p=64411
Książka która fałszuje historię Polski okresu stalinizmu
Wyświetlenia: 740 Zamieszczono 04/12/2012

Anne Applebaum-Sikorski wydała w tych dniach książkę “IRON CURTAIN. THE CRUSHING OF EASTERN EUROPE 1944-1956″ – “Żelazna kurtyna. Miażdżenie Wschodniej Europy 1944-1956″. Ta książka opisuje okres stalinowski w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Applebaum fałszuje w tej książce historię Polski, między innymi dzięki temu że wybiela w niej zbrodniczą rolę komunistów żydowskich w mordowaniu polskich patriotów. Takich jak choćby żydowski komunista Salomon Morel, który był zwykłym zbrodniarzem i mordercą. Applebaum twierdzi, że za to co zrobił nie został skazany w Izraelu, gdyż zrobił to z powodu zemsty za zbrodnie na Żydach. Zemsta ma go rozgrzeszać ze zbrodni. Ale nasze prawo rzymskie jest przecież zupełnie inne niż żydowskie. I nasza etyka chrześcijańska jest zupełnie inna niż judaistyczna. A on dokonywał zbrodni w Polsce, a nie w Izraelu.

Ale pomijając to, że ta książka fałszuje historię Polski okresu stalinizmu, sam sposób promocji tej książki jest nie tylko złamaniem zasad elementarnej etyki. Jest przestępstwem polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. I przestępstwem jego szefa ministra Radosława Sikorskiego. A prywatnie męża Anne Applebaum.

28 listopada tego roku odbyła się promocja tej książki w Waszyngtonie, na którą zaproszono senatorów amerykańskich. Zaproszono ich na wieczór promocyjny do waszyngtońskiego Instytutu AEI. Jest to ultrakonserwatywny Instytut, w istocie amerykańsko-żydowski, sądząc po składzie personalnym. Pracował w nim okresowo, kiedy nie ministrował w Polsce również i Radosław Sikorski. Zresztą razem z A. Appleubaum, już jako swoją żoną. I właśnie jako była pracownica tego Instytutu, miała ona promocję swej książki dla amerykańskich senatorów.

Następnego zaś dnia 29 listopada, A. Applebaum miała promocję swej książki już za polskie pieniądze, i to publiczne, w ambasadzie polskiej w Waszyngtonie. Tam właśnie, nowo mianowany przez ministra Sikorskiego ambasador Polski w USA, Ryszard Sznepf, wydał przyjęcie promocyjne dla Applebaum. Dodam, że Ryszard Sznepf jest bardzo ceniony i poważany przez środowiska żydowskie, tak w USA, jak i Izraelu, za wszechstronną pomoc, jaką udzielał w odzyskiwaniu mienia żydowskiego w Polsce. Ambasador Sznepf wydał wielkie przyjęcie i zrobił wielką fetę, na której Anne Applebaum-Sikorski, nie tylko promowała swoją książkę “Żelazna kurtyna”, a i promowała swoją nową książkę kucharską! Swoją prywatną książkę kucharską, której jest tylko współautorem. Applbaum promowała więc za pieniądze Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Przecież w normalnym kraju byłoby to niemożliwe. A gdyby się tak stało, i ambasador Sznepf, i minister Sikorski, straciliby natychmiast swoje stanowiska. I jeszcze mieliby procesy karne za defraudację grosza publicznego. Nigdzie w cywilizowanym świecie nie było jeszcze takiego przypadku, żeby minister rządu promował książkę kucharską swojej żony za publiczne pieniądze, którymi on sam rozporządza. A jeszcze sam minister Sikorski brał osobiście udział w tej fecie swojej żony, jako gość ambasady. I to wszystko w sytuacji cięć wydatków na działalność zagraniczną Ministerstwa.

Ale to i tak drobnostka w porównaniu z faktem, że żona polskiego ministra spraw zagranicznych jest urzędującym w Londynie dyrektorem politycznym międzynarodowego Instytutu Legatum z siedzibą w Dubaju. A rola tego Instytutu jest co najmniej dwuznaczna. Oficjalnie ten Instytut zbiera informacje o sytuacji w poszczególnych krajach, celem poprawy ich położenia ekonomicznego. W tym szczególnie niższych i biedniejszych warstw społecznych ludności tych krajów. Natomiast oskarża się go o to, że nieoficjalnie te zebrane informacje służą inwestycjom finansowym dla ekonomicznego drenażu tych krajów. Inwestycjom finansowym kapitałów głównie środowisk żydowskich. Legatum jest prywatną instytucją inwestycyjną międzynarodowa, której wszakże dyrekcja wywodzi się praktycznie wyłącznie ze środowisk żydowskich. Oskarża się ją o to, że faktycznie Legatum jest instytutem szpiegostwa gospodarczego w świecie, służącym ekonomicznemu drenażowi poszczególnych krajów i regionów przez kapitały finansowe. Na stronach internetowych Legatum jest nawet wykres, gdzie Instytut chwali się, że ma najlepsze na świecie wskaźniki finansowych zysków z inwestycji. A jak wszystko na to wskazuje, te zyski z inwestycji, to faktyczna grabież ekonomiczna. I czy żona ministra spraw zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej, powinna być dyrektorem politycznym tego typu instytucji? Przecież jest jakiś poziom przyzwoitości!

Przecież zarówno ta feta za publiczne pieniądze w polskiej ambasadzie, jak i dyrektorowanie, i to polityczne, a nie administracyjne, w takiej najdelikatniej mówiąc podejrzanej politycznie i etycznie instytucji, to złamanie wszelkich elementarnych reguł przyzwoitości, bo o honorze nie ma co wspominać. Przecież z każdego z tych powodów minister Sikorski powinien być zmuszony do natychmiastowej dymisji. I tak by było w każdym cywilizowanym państwie. I nie rozumiem tego, co się dzieje w Polsce! Czy ludzie tego nie widzą? Czy upadek moralny jest już taki, że jest to traktowane jako normalne? Przecież w każdym kraju wywołałoby to takie oburzenie społeczne, że taki minister czy by chciał, czy by nie chciał, musiałby odejść.

Stanisław Tymiński

Kanada, Acton, 1.12.2012.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1595
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1181
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 766
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 761
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 460
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1031
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 585
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 733
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 507
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 722
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 994
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

  ...,  04/12/2012

Nie chcę się wypowiadać bo książki nie czytałem, natomiast "Gułag" Anne Applebaum jest książką wartą polecenia. A że autorka jest żoną R. Sikorskiego... Mnie osobiście skręca jak patrzę na tego nadwornego celebrytę III RP i brukselskich salonów - ale to tak na marginesie.

  swistak  (www),  04/12/2012

Dla mnie to przykład, że żyd dla kasy zrobi każde świństwo

  Areva,  04/12/2012

Jeśli Sikora sam jest żydolem to nie dziwota że niektóre darpany (darpana-wg hinduizmu takie boskie lustro które sprawia że widzisz u kogoś [u hindusów awatar] wszystko i to co o nim pomyślisz identycznie świadczy że to ty, co jest w tobie a myślisz że widzisz jego/jej cechy. nie ważne co czym jest, nawet prości ludzie znający swoje dobrą i złą stronę i są szczerzy wobec siebie i innych (praktykuj ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska