Login lub e-mail Hasło   

Powrót gier planszowych

Czy aktualnie gry planszowe zostają zapomnienie a ich miejsce zajmują znacznie bardziej spektakularne i ulepszone odpowiedniki służące do rozgrywek w wirtualnym świecie?
Wyświetlenia: 803 Zamieszczono 05/12/2012

Niewątpliwie mowa tu o coraz nowszych grach komputerowych, nie dosłownych odpowiednikach a jedynie nowszej alternatywie. Gry komputerowe są mniej wymagające, przede wszystkim potrzeba mniejszej ilości czasu na organizowanie całej gry, która w przypadku gier planszowych wymaga obecności graczy. Z całą pewnością największym plusem gier komputerowych jest genialna oprawa graficzna, olbrzymia ilość opcji gry czy rozbudowane scenariusze. Są to wyłącznie niektóre z cech gier komputerowych, zapewne prawdziwy fan jest w stanie wymienić jeszcze całe mnóstwo innych zalet. Czy zatem rzeczywiście nowoczesne gry komputerowe wypierają klasyczne gry planszowe ? Po okresie bumu komputerowego kiedy wszyscy przenosili się do wirtualnego komputerowego świata aktualnie dość szybko do łask wracają gry planszowe?

Zanim komputery stały się nieodłącznym elementem wyposażenia domu czy mieszkania, a nasze serca zostały podbite przez gry komputerowe, popularna rozrywka jaką są gry planszowe angażowała całe rodziny. Wieczorne rozgrywki w coraz to nowe gry lub te do których miało się sentyment angażowały zarówno całe rodziny jak również przyjaciół. Niemniej jednak czy powinniśmy mówić o tym w czasie przeszłym? Nie koniecznie, tak bardzo popularne niegdyś gry planszowe aktualnie coraz szybciej wracają do łask. Gry planszowe, identycznie jak te komputerowe, są zaprojektowane zarówno z myślą o dzieciach, jak również dorosłych. Często rodzice zamiast wydawać pieniądze na grę komputerową, kupują tę planszową. Gry dla dorosłych, które w brew pozorom nie polegają tyko losowaniu kart i rzucie kostką, niektóre z nich są rzeczywiście bardzo rozbudowane i bogate w całą masę detali. O ile chodzi o wybór adekwatnej gry to coraz większy jest ich asortyment, zaś sklepy oferują gry przygodowe, strategiczne, logiczne i masę innych. Dzisiaj gry planszowe to już nie tylko popularny kiedyś Monopol, Warcaby czy „Chińczyk”.

Jakie jednak są największe plusy gier planszowych? Głównie to świetna zabawa w gronie przyjaciół czy rodziny. Dla młodszych graczy to doskonała lekcja nie tylko tego, że najmłodsi uczą się jak bawić się z innymi, niemniej jednak uczą się również jak ze sobą współzawodniczyć w kulturalny sposób, a dodatkowo jak z honorem przegrywać. Takie gry umieją łączyć poprzez wspólną, udaną zabawę. Są także mniej szkodliwe dla oczu niż gry komputerowe, a dodatkowo nie wciągają tak bardzo jak te gry, które przenoszą gracza w wirtualny świat, choć w tym względzie zdania będą prawdopodobnie podzielone.

Podobne artykuły


82
komentarze: 20 | wyświetlenia: 27952
58
komentarze: 96 | wyświetlenia: 7659
56
komentarze: 41 | wyświetlenia: 24259
39
komentarze: 20 | wyświetlenia: 16883
36
komentarze: 15 | wyświetlenia: 6082
34
komentarze: 34 | wyświetlenia: 2948
32
komentarze: 35 | wyświetlenia: 7926
31
komentarze: 14 | wyświetlenia: 6456
29
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2338
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 3192
29
komentarze: 59 | wyświetlenia: 2285
29
komentarze: 61 | wyświetlenia: 2794
28
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1961
27
komentarze: 43 | wyświetlenia: 2291
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska