Login lub e-mail Hasło   

"Klub ksiązki jeszcze lepszej" na Uniwersytecie Pingwina

Tak się zgina dziób pingwina
Wyświetlenia: 1.222 Zamieszczono 07/12/2012
div>

Szanowni Państwo

Mam dla was naprawdę bardzo dobre wiadomości.

Nasz „Klub książki jeszcze lepszej" uzyskał dotację od prezydenta miasta - wielkiego protektora kultury. Liczymy także na pomoc Unii Europejskiej. Mamy to już prawie załatwione. Troje członków naszej młodzieżówki: Wacław, Edward i Mariola wypisują wniosek. Pracują po 8 godzin dziennie. Już w tym tygodniu wniosek będzie gotowy.

Szanowni Państwo

Proszę was: nagrodźcie oklaskami wysiłek Wacława, Edwarda i Marioli. Dzięki sponsorom będziemy mogli zorganizować cykl spotkań z autorami najnowszych dzieł literackich. A wstęp będzie wolny. Myślę, że większość zaprezentowanych w naszym klubie książek już wkrótce okaże się bestsellerami.

Na początku stycznia zapoznacie się Państwo z tomikiem poezji ustawowej, zatytułowanej „Lub czasopisma oraz innych roślin". Jest to wydawnictwo multimedialne. Muzykę skomponował były senator Cugowski, który będzie prezentował swoje utwory oraz wygłosi wykład zatytułowany „Muzyka jest piękna - musimy ją wykorzystać, żeby przybliżyć narodowi teksty ustaw".

Senatora Cugowskiego nie muszę chyba Państwu przedstawiać

Kolejnym autorem, którego będą Państwo mieli szansę poznać, będzie Andrzej Gołota, który we współpracy ze swoimi trenerami i menażerem napisał książkę zatytułowaną „Jak zostać mistrzem świata".

Po każdym ze spotkań będą Państwo mieli okazję podyskutować z autorami prezentowanych książek.

Wojciech Mann zaprezentuje „Skuteczne metody odchudzania na wiosnę, lato, jesień i zimę". Wojciech Mann jest znanym prezenterem radiowym i telewizyjnym. Jest bardzo lubiany przez publiczność. Jestem przekonany, że z jego porad chętnie skorzystają zarówno starzy, jak i młodzi, kobiety i mężczyźni. Każdy, kto chciałby stracić trochę zbędnych kilogramów.

Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu.

Na następnym spotkaniu zaprezentujemy pracę zbiorową pod redakcją Adama Michnika i Leszka Millera, zatytułowaną „Najdoskonalsze metody składania zeznań przed sejmową komisją śledczą".

Obydwaj autorzy mają ogromne osobiste doświadczenie w tej dziedzinie. Udało im się zgromadzić świadectwa wielu świadków. Świadectwa świadków, w sposób niezwykle interesujący, pozwalają czytelnikowi zapoznać się ze strategią i taktyką składania zeznań.

Zachęcam Państwa do udziału w tym spotkaniu. Każdy z was ma szansę, że jak nie jutro, to kiedyś będzie miał zaszczyt składania zeznań przed sejmową komisją śledczą.

Dzięki osobistemu kontaktowi z autorami pracy zbiorowej: „Najdoskonalsze metody... i tak dalej" będziecie państwo mieli szansę zabłysnąć w świetle kamer i podbić wielomilionową publiczność telewizyjną.

Udało nam się pozyskać Mieczysława Alberta Marię Kowalskiego. Na spotkanie z nim też Państwa serdecznie zapraszam.

Mieczysław Albert Maria Kowalski jest autorem, który nie jest znany. Na razie. Jest debiutantem. Uważam, że jego książka zatytułowana: „Pierwszy milion dolarów - jak go zarobić" jest doskonałym poradnikiem. Każdy, kto w swoich życiowych planach ma zarobienie miliona dolarów, powinien się z nią zapoznać.

Kilka słów o autorze. Mieczysław Kowalski jest bezdomnym, zamieszkałym pod mostem. W zimie mieszka na Dworcu Centralnym. Jesteśmy pewni, że wydając swoją książkę zarobi pierwszy milion dolarów.

W połowie marca zaprezentujemy Państwu książkę zatytułowaną „Jak zdobyć serce najpiękniejszej dziewczyny w mieście".

Czy każdy chciałby, żeby jego żona była super pięknością? No, na pewno nie każdy. Badania, które prowadziłem wykazały, że jest wręcz przeciwnie. Kandydatów na mężów nadzwyczajnie pięknych kobiet jest co kot napłakał. Mimo to zapraszam Państwa na to spotkanie.

Tylko u nas będziecie Państwo mieli okazję spotkać się osobiście i wymienić poglądy z osobą, którą doskonale znacie z telewizji.

Autor książki „Jak zdobyć serce najpiękniejszej dziewczyny w mieście" jest w posiadaniu prawa,sprawiedliwości oraz kota. Autor pojawi się w naszym „Klubie książki jeszcze lepszej" i będziecie mieli państwo szansę na  bezpośredni kontakt z realnym Prezesem.

Zaprezentujemy państwu także literaturę piękną oraz jej autorów.

Powieść „Kobieta u Boga", autorstwa Wincentego Borowika, to wstrząsająca historia, oparta na motywach autobiograficznych.

Wincenty Borowik to pseudonim artystyczny autora, którym jest sam ojciec Dyktator, który we własnej osobie pojawi się w naszym klubie, na spotkaniu autorskim.

Spotkał mnie ten niezwykły zaszczyt, że miałem okazję zapoznać się z tym nie wydanym jeszcze dziełem. Zawiera ono wiele wspaniałych myśli filozoficznych takich jak np. „-Chcesz być uboga, bądź uboga duchem.". To rada udzielona głównej bohaterce przez arcybiskupa. Borowik napisał powieść akcji, pełną dramatycznych zwrotów, prawie gotowy scenariusz filmowy. Zapraszam państwa serdecznie.

Interesujemy się także literaturą faktu.

Zaprosimy do nas Panią Redaktor Monikę Olejnik, która właśnie kończy pisać pracę zatytułowaną „Bezstronni dziennikarze, to skarb kultury narodowej". Jest to dzieło wielkiej wagi. Na około 1 400 stronach, autorka, w zbeletryzowany sposób, przedstawia setki przykładów bezstronności, niezależności i bezinteresowności swoich koleżanek i kolegów. Wszystkie wydarzenia i relacje dotyczą tylko jednego półrocza. To się czyta jednym tchem. Czekamy na kontynuację. Będziecie Państwo mieli okazję poprosić dziennikarkę równie słynną, co pracowitą, o to, żeby jej dzieło rozrosło się do wielu tomów.

Jeśli chodzi o autorów zagranicznych, to prowadzimy pertraktacje z George'm W. Buschem, który we współpracy z kolegami napisał książkę „Wygrywanie wojen - praktyczny poradnik" Nie czytałem, ale myślę, że jest to niezwykle interesująca pozycja.

Niestety. Autor, ze względu na brak czasu, nie przybędzie do naszego „Klubu książki jeszcze lepszej". Wyraził jednak wstępną zgodę na udział w telekonferencji, podczas której będą Państwo mogli zadać mu szereg pytań. Z góry proszę, ażeby każdy z uczestników zadawał tylko jedno pytanie.

Za to z całą pewnością na spotkaniu z Państwem pojawią się autorzy thrillera politycznego, zatytułowanego „Agenci Wpływu", Panowie Radek Sikorski oraz Roman Giertych. W swojej klasie jest to książka zupełnie nowatorska. Opowiada ona o dwóch agentach wpływu, działających w rządzie państwa średniej wielkości.

Każdy z tych agentów pracuje na rzecz innego wielkiego mocarstwa. Walczą ze sobą, ale również często działają wspólnie. Pewnego razu wpadają na pomysł, żeby wspólnie wystartować w wyborach prezydenckich. Wygrywają wybory, dzięki doskonałemu hasłu wyborczemu „Lepszy podwójny agent niż rozdwojenie jaźni". I od tego czasu państwem średniej wielkości rządzi prezydent w dwóch osobach. Nie będę zdradzał, co się wydarzy, żeby nie odbierać Państwu przyjemności czytania.

Jak wiem, autorzy, Radek Sikorski oraz Roman Giertych, mają bardzo dużo pomysłów, zarówno na politykę jak i na literaturę. Będziecie Państwo mieli okazję poznać ich osobiście.

Szanowni Państwo

Taką ilość imprez pozwoli sfinansować dotacja Pana Prezydenta - wielkiego miłośnika czytelnictwa, oraz spodziewane fundusze Unii Europejskiej.

Już dziś zaczynamy starać się o kolejne dotacje tak, żeby móc kontynuować nasze spotkania w „Klubie książki jeszcze lepszej".

dr Cat Mrucuss

Podobne artykuły


131
komentarze: 65 | wyświetlenia: 45112
48
komentarze: 20 | wyświetlenia: 25575
37
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2874
43
komentarze: 10 | wyświetlenia: 18571
34
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9131
21
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2498
27
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4309
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3677
17
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2377
23
komentarze: 14 | wyświetlenia: 3701
23
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7335
21
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2231
15
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1721
20
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3091
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska