Login lub e-mail Hasło   

Wierni Panu Bogu do końca

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesla(...)ca.html
Pakistańscy talibowie, którzy w lutym zabili polskiego inżyniera Piotra Stańczaka, zaproponowali mu przed egzekucją, by przeszedł na islam i ocalił życie. Stańczak odmówił
Wyświetlenia: 1.025 Zamieszczono 09/12/2012

Asia Bibi, chrześcijańska Pakistanka skazana na śmierć za bluźnierstwo przeciw islamowi, napisała dramatyczny list, w którym opisała swoją sytuację. Kobieta zaznaczyła, że gdyby przyjęła islam, wyszłaby na wolność.

„Piszę z celi bez okien i nie wiem, czy moje słowa do was dotrą. Ale jeśli je odczytacie, pomódlcie się za mnie i przypomnijcie sobie o wszystkich, którzy są prześladowani za wiarę. Napiszcie też do prezydenta Pakistanu, aby pozwolił mi powrócić do mych bliskich” - te dramatyczne słowa czytamy w więziennym liście Asii Bibii. Jak sama pisze, została skazana na śmierć przez powieszenie za bluźnierstwo względem Mahometa.

„Bóg wie, że wyrok ten jest niesprawiedliwy, a moją jedyną winą jest to, że jestem katoliczką” – napsiała chrześcijanka.

W swoim więziennym liście Asia Bibi przypomniała, że jest matką pięciorga dzieci, a jej jednym pragnieniem jest powrócić do swych bliskich, zobaczyć ich uśmiech. "Wiem, że cierpią z mojego powodu i obawiają się o moje życie" – pisze Pakistanka.

Asia Bibi - podaje Radio Watykańskie - wyjaśnia także, że tuż po wyroku przyszedł do celi sędzia, który skazał ją na śmierć. Chrześcijanka, opisując to spotkanie, dodała, że sędzia obiecał, iż odwoła wyrok, jeśli ona nawróci się na islam. Odrzekła jednak, że woli jednak umrzeć jako chrześcijanka.

„Zostałam skazana, ponieważ jestem chrześcijanką. Wierzę w Boga i w Jego wielką miłość. Jeśli Pan skazał mnie na śmierć za to, że kocham Boga, z dumą oddam za Niego moje życie” – wyznaje Asia Bibi.

Jednocześnie w swoim liście Pakistanka przypomina, że w jej obronie zginęło już dwóch sprawiedliwych ludzi. Gubernator Salman Taseer i minister Shahbas Bhatti. Obaj zabiegali o jej uwolnienie i obaj zostali zabici przez zamachowców.

Bibi dziękuje też Benedyktowi XVI, który wstawiał się w jej sprawie. Przypomina, że w swej celi bez okien oczekuje na egzekucję od czerwca 2009 r.

List Asii Bibi przywiózł do Europy jej mąż, który 15 grudnia br. w imieniu żony odbierze w Hiszpanii nagrodę HazteOir.

http://www.eioba.pl/a/3nzh/zabity-inz-piotr-stanczak-nie-chcial-porzucic-chrzescijanstwa

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1205
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 722
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 931
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1394
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1610
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1326
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1318
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1549
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 735
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1112
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 918
 
Autor
IK
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

  antyk,  09/12/2012

"Wybacz im Ojcze bo nie wiedzą co czynią." I bez względu na wynik aby w tym wytrwała.

srata- tata :) Prawdziwy ojciec na pewno by pomógł, a ten?
Chyba go nie ma chwilowo w okolicy.

  antyk,  09/12/2012

gdyby tak było jak mówisz to Jezus powinien zejść z krzyża, tak jak według słów jednego ze złoczyńców, lub posłuchać Piotra i nie iść. a jednak poszedł, nie zszedł i umarł, wybaczając tym którzy go zabijali.

To kościoły potrzebują męczenników aby na nich się podpierać.. filozofia wiary w daną religię przekracza wolność człowieka do wyboru, a wyznawcy takich religii winni się zastanowić, w co wierzą i komu zaufanie dają.. wszystkie religie są dziełem zarówno człowieka jak i przyzwoleniem Boga.. na nie .. bo religie wymyślają ludzie ..

  Areva,  09/12/2012

Ten co stworzył islam musiał ostro od nic nierobienia się nudzić i mocno swędzieć mu jaja od chciwości do żądzy władzy i pragnienia żądzy czci boskiej. Mam nadzieję że ten typ reinkarnacyjnie jest mocno zamknięty w astralnym pudełku w naiwności że jest mądry a on sam zamieszkuje na jakiej pipidówie. Może gdzieś pisze bzdety w necie. Bo sektciarze reinkarnacyjnie mają tendencje do tworzenia sekt lu ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  09/12/2012

Pewnie każdy z komentujących, na ich miejscu przyjął by Islam, tak jak to zrobli Palestyńczycy dla ulg podatkowych

@swistak: Widzi Pan jak to jest... Wielu ludzi z tego portalu jest tak zawziętych, że robią sobie żarty nawet pod takim artykułem jak powyżej. Zbilża się czas wielkiego ucisku, kiedy to ''tolerancyjni'' antykatolicy pokażą dobitnie swoją ''miłość'' wobec tych co wierzą w Jezusa!

Jaki sens ma ta śmierć? Wczoraj zabijali katolicy i protestanci, dzisiaj muzułmanie a jutro ... może ŚJ i wszyscy na chwałę ich Boga. Czy jesteście dumni z postawy owej matki pięciorga dzieci za jej niezłomność, wiedząc że w naszym kraju ten sam kościół kradnie i wykorzystuje słabszych a nawet nawołuje do nienawiści do innych współmieszkańców naszego kraju.

Tu nie ma miejsca na dumę, ale na smutek i współczucie oraz gniew na niesprawiedliwość.

Dlaczego, wszak Bóg błogosławił tym co tępili niewiernych. Dalej pytam jaki sens ma ta śmierć.

  antyk,  10/12/2012

"Dlaczego, wszak Bóg błogosławił tym co tępili niewiernych"
tylko w ST błogosławił. w nowym już nie. Ale gdy ten czas się skończy, pomści każdą krew przelaną.
"Dalej pytam jaki sens ma ta śmierć." trzeba zapytać tych, którzy tak robią? ale nie radzę :-)
Jeśli pytasz czemu Jezus i Jego nasladowcy dają się zabić to już inna kwestia. I to bardzo Inna.

W NT juz nie? A Ananiasz i Safira z Dz. Ap?

  antyk,  10/12/2012

A kto zabił? Piotr?

Co za roznica kto zabil? Fakt jest taki, ze oboje padli martwi. :/

  antyk,  10/12/2012

taaa....
eeeech. Sugerujesz że Piotr latał z mieczem i zionął nienawiścią myśląc kogo by tu dzisiaj na widelec? Bo pytanie Roszpunka w tej kwestii nie pozostawia złudzeń.
Po za tym to chyba Ty gdzieś pisałes że nie wierzysz w autentyczność DzAp. więc moze to nie prawda.
:) pozdrawiam

>> Sugerujesz że Piotr latał z mieczem i zionął nienawiścią myśląc kogo by tu dzisiaj na widelec? Bo pytanie Roszpunka w tej kwestii nie pozostawia złudzeń. <<

Niczego nie sugeruje, stwierdzam tylko fakt. :) O ile umiem czytac, to Roszpunek tez niczego nie sugerowal. :) Jedynie pytal: dlaczego tak sie dzieje? :)

>> Po za tym to chyba Ty gdzieś pisałes że nie wierz

...  wyświetl więcej

  antyk,  10/12/2012

Skoro tak uwazasz. dzięki i nawzajem.

  Paweł Malec  (www),  10/12/2012

Dla ludzi, którzy nie zmieniają swoich przekonań (nie tylko religijnych) pod przymusem, zawsze mam podziw i szacunek.

@Paweł Malec: A jeśli to fanatyzm chorobliwy tez?z takich pobudek zabijają i zabijają się

Podpisujcie petycję o uwolnienie Asi!

http://www.traditia.fora.pl/br(...)l#39969Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska