Login lub e-mail Hasło   

Szaleństwo czy metoda?

Platformą nośną dźwigającą prawą stronę sceny politycznej jest niewątpliwie nieustająca wrzawa medialna wokół tragedii smoleńskiej.
Wyświetlenia: 1.340 Zamieszczono 17/12/2012

 

 

Szaleństwo polskiej prawicy, tak bardzo rzucające się w oczy wcale nie jest takie oczywiste. Wystarczy zedrzeć z rzekomych dogmatyków maskę patriotyczno-smoleńską, żeby zauważyć, że jest to formacja bardzo wyrachowana i nieugięta w walce o własne, egoistyczne interesy. Dotyczy to oczywiście prawicowej elity, czyli dygnitarzy i celebrytów, a wśród nich polityków, ze szczególnym wskazaniem na głównych liderów tej formacji. Całkiem inaczej jest natomiast z głosującym na prawicę elektoratem. Jego twarde jądro to ludzie, którzy z upodobaniem nadstawiają ucha na wszelkie nowiny rodem z magla i targowiska, rozpowszechniane niegdyś przez wędrownych dziadów, których role przejęły dziś żywiące się wpływami z reklam papierowe tabloidy i goniące za wskaźnikami oglądalności elektroniczne publikatory. Dotyczy to znaczącej części ludności, wywodzącej się głownie ze społecznych dołów, choć wcale nie rzadko spotkać wśród nich można ludzi formalnie wykształconych z tytułami profesorskimi włącznie. Cuda, mity, zabobony i spiskowa teoria dziejów więcej dla nich znaczą od efektów racjonalnego myślenia. W charakterze drożdży pobudzających to podatne na urabianie ciasto, występują nawiedzeni, samozwańczy prorocy, posługujący się całym zestawem populistycznych chwytów z arsenału zgromadzonego pod znakiem „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

 

Mistrzem destrukcji polskiej prawicy jest niewątpliwie Jarosław Kaczyński. Potrafi jak nikt inny wykreować z podrzędnego wydarzenia medialny hit. Nic to, że posiada największy w kraju elektorat negatywny, skoro kontrowersyjny wizerunek zapewnia mu stałe miejsce w czołówkach medialnych programów informacyjnych. Ta nieprzerwana passa medialna winduje go na polityczny piedestał i kreuje na męża stanu o rzekomo wielkim znaczeniu dla Polski. Kaczyński i jego świta posługują się bez żenady dosadnym językiem, często kipiącym nienawiścią do wszystkich, którzy mu się nie zamierzają podporządkować i nie podzielają systemu wartości, który on ogłasza jako jedyny godny patrioty, Polaka-katolika, Wszyscy inni to jego zdaniem zdrajcy i zaprzańcy. Nie waha się przy tym używać w tej bezpardonowej walce na słowa ewidentnych kłamstw i bezczelnych insynuacji. Prezes Pis-u to klasyczny demagog i populista rzucający słowa na wiatr i budzący demony nienawiści.

 

Marsz jego wyznawców w Warszawie, mający upamiętnić ofiary stanu wojennego był w istocie rzeczy kolejnym elementem w układance, która ma go doprowadzić na szczyty władzy. Wielu znanych opozycjonistów kwestionuje istnienie jakichkolwiek zasług Kaczyńskiego w walce z reżymem przed 13 grudnia 1981 roku, a on sam nie może przedstawić na to żadnych dowodów. Nie został internowany, co oznacza, że nie był nawet trzeciorzędnym działaczem. Ten człowiek wyraźnie przespał czas walki o wolność, dlatego buduje dzisiaj swoiste teatrum groteski na politycznej scenie, nawołując do walki o coś,co już dawno zostało zdobyte bez jego udziału. Bajdurzy o więźniach politycznych i cenzurze, krzyczy o braku wolności słowa w czasie, kiedy jego zwolennicy nawołują bezkarnie do zabicia prezydenta, premiera i rozstrzelania dziennikarzy, niepodzielających jego chorej wizji sytuacji w naszym kraju.

 

Platformą nośną dźwigającą prawicową scenę polityczną jest niewątpliwie nieustająca wrzawa medialna wokół tragedii smoleńskiej. Wszelkimi sposobami i z pewnym powodzeniem prawica usiłuje zbudować na tej tragicznej katastrofie męczeński mit, a ofiarom tragicznego wypadku nadać status bohaterów narodowych, którzy rzekomo oddali swoje życie za ideały wolności i suwerenności, ginąc w zbrodniczym zamachu. Zwolennicy teorii dwóch wybuchów nie wiedzą jeszcze, kto i jak wysadził samolot, ale wiedzą już na pewno, kto i dlaczego zlecił dokonanie potwornej zbrodni na „najwybitniejszym prezydencie”. Każdy chwyt, który przybliża tę formację do pełni władzy w kraju jest dozwolony i uprawniony. Cel uświęca środki. Jaki jest ten cel naprawdę, dziś ukryty skrzętnie pod kamuflażem zabiegów o pełną wolność i suwerenność Polski wielkiej i godnej? Rąbka tajemnicy uchyla nam fotografia pupila Prawa i Sprawiedliwości posła, a dawnego agenta Tomka z nagim torsem, napawającego się widokiem góry pieniędzy wyrwanych z kieszeni podatnika.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1216
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1024
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1098
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 770
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1899
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 584
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1044
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 549
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  17/12/2012

Rosjanie pewnie mają dowody, że Smoleńsk to żydowskie porachunki "polskich" elit. Pierwsze spekulacje o zamachu pojawiły sie w Izraelskiej prasie, godzinę po tragedii. Dlatego Rosjanie pękaja ze smiechu i trzymaja wszystkich w szachu.
Masz rację, że to polityczne bicie piany odpowiada POPiSowi w utrzymywaniu władzy. Kościoły już zamieniają w synagogi gdzie wspólnie będą się modlić do Baala

@swistak: nie rozumiem nawiązania do Baala, wyjaśnij jeśli możesz.

Rosjanie popisowo rozgrywają smoleńską tragedię w imię własnych interesów. Tak czy owak oni nadal są mocarstwem a my pipidówką, w której oni kultywują swoje interesy, napuszczając jednych oszołomów na drugich.Nam niestety bliżej do anarchii niż do demokracji

Szkoda już sobie tym bałaganem zaprzątać głowę - z jednej strony rząd, który wiele robi by wyzyskać obywateli jak najlepiej dla siebie i gdyby nie opozycja, patrząca im na ręce, toby było jeszcze gorzej, a z drugiej strony opozycja, pożal się Boże, ziejąca nienawiścią zmieszaną z fanatyzmem - jedni warci drugich, tylko dlaczego naród na to pozwala?

Łatwo powiedzieć Katarzyno, żeby nie zaprzątać sobie głowy bałaganem w kraju. Przecież ci ludzie sprawujący władzę w dużym stopniu decydują o naszym losie.Oni wymknęli się spod społecznej kontroli i dokazują sobie do woli na nasz koszt.Zadłużenie i anarchia albo społeczeństwo pod specjalnym nadzorem, Nieciekawa to alternatywa. Dlatego potrzeba ludzi, którzy głośno sprzeciwiają się tej degrengoladzie.

@Włodzimierz Dajcz: Pozwalamy im na to... by to ukrócić, wszyscy w kraju powinni zaprotestować i wydać votum nieufności dla rządu oraz zażądać wyborów na innych zasadach. Ale czy nas, jako naród na to stać?

@Skalny Kwiat: cóż gdyby wszyscy zastanowili się nad tym co może nam wszystkim przynieść korzyść to może tak. Jednak raczej zwyciężą antagonizmy i swary, i znów nic z tego dobrego nie wyniknie. szkoda, że ludzie tak strasznie boją się myśleć rozważnie

  nse,  22/12/2012

@Włodzimierz Dajcz:
Masz racje, problem polega na tym żeby ludzie umiejący się sprzeciwić głośno tej degrengoladzie byli ludźmi pełni świadomymi prawdziwych przyczyn degrengolady, a nie kolejną falą zbuntowanych krzykaczy rozpoczynających kolejną rewolucje dla dojścia samemu do władzy ..
To nie jest takie proste jakby się wydawało :(, bo nawet jeśli znajdzie się garstka pełni świadom ...  wyświetl więcej

  Remter,  17/12/2012

To nie jest szaleństwo. To jest od dawna zaplanowana gra. Pamiętam jak o Unii pierwszy raz usłyszałam od własnego nauczyciela ( 1968r), który był pierwszym sekretarzem partii PZPR . Powiedział wyraźnie, iż Polska będzie tylko do pewnego czasu istniała. I zostanie przejęta bez jednego strzału - uczynią to ludzie, którzy są przeciwnikami tego ustroju ze zdrajcami , którzy zdradzą robotnika. Powiedzi ...  wyświetl więcej

Trzeba gruntownie zmienić ordynację wyborczą.Wyborca obecnie nie ma żadnego wpływu na to kto zasiądzie w Sejmie. O składzie osobowym Sejmu decydują liderzy partii politycznych, które przekroczą próg 5% poparcia w skali kraju. Oni jednoosobowo ustalają skład i kolejność na partyjnych listach.Daje im to władzę niemal nieograniczoną.Poza listami głównych partii nawet 100 000 głosów nie daje mandatu.Z ...  wyświetl więcej

  Remter,  17/12/2012

@Włodzimierz Dajcz: A jak naród może to zmienić ? Skoro władcy partyjni żadnego wniosku nie zechcą przyjąć od narodu. Nawet czy pójdziemy do wyborów czy też nie - nie ma to żadnego znaczenia.. Każda zmiana wymaga głosowania w Sejmie.. A Sejm jest jedynie partyjną kolegiatą , która sobie nie zrobi żadnej krzywdy..

@Teresa Rembielińska: sądzę, że tym bardziej powinniśmy się postarać, a jeśli nadal nie będzie to przynosiło skutku załóżmy własną organizację/partię, której jedynym celem będzie poprawa rzeczywistości, a nie obrzucanie się błotem historyczno-ideologicznym.

  nse,  18/12/2012

No cóż jak to w naszym kraju ciągle ta sama parodia Plejady Oszustów Biurokratycznych, która sprawia że w naszym kraju ok 85% obywateli przekłada z miejsca na miejsce celulozę wartości papieru toaletowego; tylko co będzie jak się kibel zatka ?? ... hmm może okazja do wygenerowania kolejnych ton bezużytecznych dekretów ... ??

@Mariusz Kajstura: Podsumowanie bardzo akuratne :)))

@Skalny Kwiat: Też tak myślę.

  nse,  20/12/2012

@Skalny Kwiat:
Do naszego raju wystarczy zechcieć być człowiekiem i mieć odwagę nim pozostać w obliczu aroganckich biurokratów ...
Gdy prąd przestanie płynąć i telefony działać, a szamba wylewać to na nic będą ich dekrety nawet nie będzie miał ich kto ochraniać; bo strażak, policjant i żołnierz to tacy sami ludzie pracy jak piekarz czy pracownik opiekujący się kanalizacją, Wszyscy ludzie pracy chcą żyć w lepszym świecie mądrze zarządzanym ...

@Mariusz Kajstura: Pełna zgoda, Mariuszu:)

  nse,  20/12/2012

@Skalny Kwiat:
Ależ ja tu wcale żadnych rewelacji nie wypisuje ;),
Jedynie się zastanawiam czy mamy wystarczająco człowieczeństwa w sobie, by tym biurokratycznym chciwym robocikom wskazać gdzie jest ich miejsce ... ??

  swistak  (www),  18/12/2012

Jest wyjscie awaryjne http://gloria.tv/?media=372996

Wlodku, a co bedzie jezeli Kaczynski jednak wygra nastepne wybory?... Pomijajac fakt, ze na polskiej "estradzie" politycznej panuje bezrybie... wystarczy przeciez jedno powazne potkniecie koalicji PO aby nasza rzeczywistosc stala sie tragifarsa.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska