Login lub e-mail Hasło   

Kolęda bezbożna

Boże Narodzenie bez Boga to zjawisko spotykane coraz częściej.
Wyświetlenia: 2.033 Zamieszczono 23/12/2012

Obyczajowość świąt Bożego Narodzenia w Polsce zmienia się nieuchronnie. Po latach bogatej, religijnej ceremonialności, coraz bardziej w cień odchodzi istota tych świąt – pamięć o narodzinach Jezusa, dobra nowina o nadejściu Mesjasza wypierana jest przez wesołe świąteczne piosenki, gorączkę zakupów i mikołaja – krasnala. Do przeszłości odchodzi nawet obficie zastawiony stół, który w powojennej historii, rekompensował całoroczne braki w zaopatrzeniu.
 
Ostoją pamięci o Zbawicielu w polskiej kulturze pozostają wciąż jeszcze śpiewane przy stole kolędy. Wzruszone głosy śpiewających świadczą o autentycznej tęsknocie za spokojem i pojednaniem, wolnością i poczuciem bezpieczeństwa, czyli wszystkim tym co miał przynieść Jezus. Święta jednak szybko się kończą, a wraz nimi także ich błogi spokój. Tak się jednak nie musi dziać. Radość i szczęście mogą trwać znacznie dłużej, gdyż Jezus nie jest już bezradną dzieciną leżącą w żłóbku, wśród owieczek, pastuszków, aniołków i klękających krówek, lecz jest silnym mężczyzną - Bogiem, który przyszedł po to, abyśmy mogli żyć spełnionym życiem przez cały rok. To znacznie większa nowina niż sam fakt, że Jezus urodził się w Betlejem. "Jestem z wami aż do końca świata" (Mt 28,20) - powiedział.
 
Życzę wszystkim, aby  czas Bożego Narodzenia był nie tylko radosny, lecz przede wszystkim duchowo refleksyjny.
 
Maciej Strzyżewski
 
 
Jezus mały
Jezus znowu w kącie leży
W ludzkich sercach miejsca mało
Do marketów lud pobieży
Słowo się towarem stało
 
Festiwal potraw zacząć czas
Wypić i odpocząć trzeba
Idą Święta, Christmas dla mas
Chcemy mieć tu trochę nieba
 
Śledzik, grzyby, barszcz z uszkami
To religii jest istota
Może coś o Bogu?… Znamy!
Dziecię, sianko, żłóbek, grota…
 
Jedni piją i balują
Bo pamiątka jest narodzin
Inni całkiem ignorują
Kiedyż to On się urodził?
 
Święta Narodzenia Pana
Biblia nam nie nakazuje!
Lecz to prawda chyba znana:
Miłość nakazów potrzebuje?
 
Jezus po to się narodził
Byś zbawiony był i święty
Czy pojmujesz o co chodzi?
To cud cudów niepojęty…
 
Robert M
 
 
Po co naprawdę przyszedł Jezus? Obejrzyjcie.
 
 

Podobne artykuły


77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38199
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 3940
18
komentarze: 18 | wyświetlenia: 5857
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3300
15
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2787
25
komentarze: 19 | wyświetlenia: 6385
26
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2436
16
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1965
7
komentarze: 74 | wyświetlenia: 686
6
komentarze: 39 | wyświetlenia: 722
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 4128
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1018
 
Autor
Artykuł  ...,  23/12/2012

Święta zamieniły się już dawno w bezmyślny festiwal konsumpcji, biegania po marketach i poszukiwania PREZENTÓW. PREZENT stał się ostoją Bożego Narodzenia. Bez niego ani rusz. Żałosne to wszystko ale cóż na to poradzimy. Tobie Maćku również spokoju i refleksji w to Święta!

  Elba,  23/12/2012

Co sprawia, że Boże Narodzenie jest Bożym Narodzeniem... a nie szopką i prezentami pod choinką przystrojoną w kolorowe światełka? Jaka następuje w nas przemiana, kiedy rodzi się nowe życie? Nikt nie myśli wtedy o śmierci, nastaje radość z rodzącego się życia... Bez duchowej przemiany nikt nie odnowi swojego życia... Straci tylko czas na jałowe obyczaje przejęte i zadaptowane przez wielkie korporac ...  wyświetl więcej

  berni*,  24/12/2012

Przykry jest fakt droga Elba, ze Święta zmieniają tylko garstkę ludzi. Większość zmieniają tylko na wadze.:-) Jedynym postanowieniem jest; pozbyć się tego co przybyło! ;-) Pozdrawiam.

Szczerą prawdę napisałeś Macieju!

  swistak  (www),  25/12/2012

Swięta to zadra w tyłku satanistów. To z niedzielami i sobotami,olbrzymia strata czasu, jaki katole marnuja zamiast pracować ku chwale Szatana. Na eioba jest wielu pozytecznych idiotów, co cieszy sie z przedłużenia wieku emerytalnego i walczą z Bogiem, by dobrac się do godności człowieka zrównując ją ze zwierzęciem, wołem roboczym

@swistak: To nie tak jak myślisz.. Świstaczku nie atakuj człowieka.. to jest od dawna zaplanowany plan przejęcia władzy nad globem .. ten plan został ponad sto lat temu już ujawniony dzięki temu , iż został przechwycony z powodu wypadku i śmierci kuriera, który go wiózł. http://www.pochwycenie.pl/anty(...)st.html Od tamtej pory minęło sporo czasu a więc i zmiany musiały powstać jeszcze bardziej drakońskie .. lecz nie lękaj się ..

Czytając komentarze odnoszę wrażenie, że tylko katolicy mają monopol na niekonsumpcyjne, rodzinne i refleksyjne spędzenie tego czasu, co za nieporozumienie! Szacunek do innych, godność, miłość do bliźnich, posiadanie wyższego systemu wartości to są rzeczy, którymi jesteśmy obdarowani wszyscy, o ile tylko zechcemy to zauważyć. Przynależność do jakiekolwiek opcji religijnej nie ma tu nic do rzeczy, bo nawet będąc w lidze wybrańców bożej łaski można uszargać swoje idee. Są przykłady.

@skrzydlate: Podzielam pogląd,pozdrawiam

Dziękujemy za świetny materiał i filmDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska