Login lub e-mail Hasło   

Nigeryjski Kościół przebacza terrorystom

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesla(...)om.html
- Pragniemy przebaczyć, bo Jezus Chrystus narodził się jako Ten, który przynosi pokój
Wyświetlenia: 738 Zamieszczono 28/12/2012

Przebaczenie Kościoła katolickiego dla fundamentalistów z ugrupowania Boko Haram wyraził w Boże Narodzenie arcybiskup Kaduny na północy Nigerii ks. abp Mathew Ndagoso.

W ostatnich miesiącach muzułmańska sekta zmierzająca do islamizacji kraju i narzucenia prawa szariatu dokonała w tym mieście i w całym stanie Kaduna szeregu terrorystycznych zamachów na chrześcijan – informuje Radio Watykańskie.

- Pragniemy przebaczyć, bo Jezus Chrystus narodził się jako Ten, który przynosi pokój – stwierdził ks. abp Mathew Ndagoso. Podkreślił, że przebaczenie jest jednym z powodów do świętowania Bożego Narodzenia. - Obchodząc Boże Narodzenie, pamiętamy o zabiciu naszych współwyznawców i zniszczeniu licznych naszych kościołów – powiedział metropolita Kaduny.

Zachęcił do modlitwy o wieczny odpoczynek dla zamordowanych. Wyraził też wdzięczność władzom stanowych oraz innym organizacjom i pojedynczym osobom, które okazały poparcie prześladowanym katolikom.

- Nie możemy uczynić naszym wrogom niczego innego, jak tylko im przebaczyć – mówił nigeryjski hierarcha.

– W tym bożonarodzeniowym czasie musimy okazywać sobie nawzajem miłość i przebaczenie, aby w społeczeństwie zapanował pokój. Kiedy Pan Jezus 2000 lat temu przyszedł na świat, doznał podobnego prześladowania i upokorzenia. Zabili Go ci, którzy mieli Go kochać, ale On im przebaczył. Urodził się i umarł dla nas. Przemoc, tak religijna, jak polityczna, gospodarcza i społeczna, była już od dawna obecna w historii ludzkości – dodał ks. abp Ndagoso.

W noc wigilijną w Kano na północy Nigerii w wyniku zamachu po Pasterce zginęło co najmniej sześć osób, w tym miejscowy proboszcz.Do tego tragicznego zdarzenia doszło w czasie Pasterki, tradycyjnie odprawianej o północy w miejscowym kościele. Grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się do świątyni, po czym zamachowcy otworzyli ogień do uczestników Liturgii, nie zważając na licznie obecne w świątyni kobiety i dzieci.

Następnie atakujący podpalili kościół. Mimo że nikt nie przyznał się otwarcie do przeprowadzenia zamachu na wyznawców Chrystusa, to nigeryjscy chrześcijanie nie mają wątpliwości, że za atakiem stoją członkowie sekty islamskiej Boko Haram.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1208
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 725
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 936
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1405
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1614
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1329
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1325
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1606
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 729
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 744
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1116
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 547
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 922
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  29/12/2012

Tam chrześcijanie obierając obronę pozycji barana-długo tam pociągną.
Inna sprawa-Co tak trzyma chrześcijan mieszkanie u agresywnym kraju. Misjonarze to rozumiem ale prości chrześcijanie to chyba tam przybywają z przyczyn że mogą mieć sadomasochistyczne skłonności do swojej osoby i wobec bliskich otaczających mu osób. Nic mnie tam by nie trzymało-chyba tylko osobista choroba o nazwie sadoma ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska