Login lub e-mail Hasło   

Dziękować Tuskowi?

.... żart? Dość niesmaczny.
Wyświetlenia: 2.127 Zamieszczono 30/12/2012

Nie można obarczać Tuska winą całe zło, które wali się na Polskę i Polaków. Tak samo jednak nie można mu przypisywać zbyt wielu zasług. To że i nasz kraj wygląda coraz  lepiej i nowocześniej jest głównie zasługą dotacji unijnych. Pozyskując te dotacje nasz premier zadłuża nas wszystkich, podobnie zresztą ja robią to wszystkie samorządy modernizując ulice i budując wiadukty, estakady, aquaparki, itp. Szkoły niepubliczne budują piękne budynki, wydając pieniądze tych, których miały uczyć. Służba zdrowia, która funkcjonuje wyłącznie dzięki naszym pieniądzom traktuje wszystkich jakby byli psami. Przedsiębiorstwa komunale sprzedawane masowo prywatnym firmom wkrótce zaczną podnosić ceny swych usług – ciepła i prądu, a przecież wysokość emerytur nie jest wcale oszałamiająca. Itd., itd. .... Można powiedzieć, że w naszym kraju żyje się coraz fajniej.

Nie kto inny jednak tylko pan premier Tusk już od pięciu lat stoi na czele rządu, rządzi Polską, mówi że jest dobrze. Polska tymczasem zamiast być państwem, stała się dżunglą, z której zwierzęta uciekają, w której więksi upadlają mniejszych, a bardziej drapieżni zjadają mniej drapieżnych. Nie wiem jak jest teraz w 160 tysięcznych Tychach po zwolnieniach z Fiata, ale widzę co się dzieje w moim mieście. W 360 tysięcznej Bydgoszczy ostatnim dużym  pracodawcą był „Zachem”, należący do „Cicha”. Otóż „Ciech” właśnie sprzedał „Zachem”, który został zlikwidowany. Firmom zagranicznym, takim jak „Basf” opłaciło się zapłacić „Ciechowi” za to, żeby zlikwidować bydgoskie zakłady. W ten sposób „Basf” ma zbyt, a Niemcy pracę.

W Bydgoszczy pracę straciło kilkuset pracowników „Zachemu” i około 2,5 tys. pracowników spółek z nim związanych. Myli się jednak ten kto myśli, że tylko ich dotknęła ta likwidacja. Ucierpiał też budżet miasta i wszyscy Bydgoszczanie z wyjątkiem tych pracodawców, którzy już się cieszą, że będą mieli tańszych pracowników. Będą przecież mogli zatrudnić spośród tych zwolnionych, dajmy na to doświadczoną fakturzystkę za 1.100 zł, zamiast płacić dotychczasowej 1.600. Godność i przekonanie o własnej wartości można sobie schować. Mamy jednak wolność słowa i możemy sobie pogadać, gdy szef nie słyszy. Istny raj  i wolny rynek, do tego zmierzał pan Tusk? Szkoda, że nie broni Polaków, chociaż właściwie można go zrozumieć, przecież jemu nie stanie się krzywda.

Mój kolega jest rysownikiem i bardzo trafnie zobrazował rządy Tuska.

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1207
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1018
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1087
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 763
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 741
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1892
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1038
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 547
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 553
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 896
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 677
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Elba,  30/12/2012

Humor przedni Barkarzu! A na pytanie Bałwanów: Jak żyć w takim kraju...? Mikołaj ma tylko jedną odpowiedź: Krótko!
Czyli do wiosny, do pierwszych roztopów...? Żaden Bałwan nie ma prawa przetrwać dłużej! Taki już jest ten Bałwani los!

  barkarz  (www),  30/12/2012

Robi się coraz straszniej. Skarb Pastw nie wie już co sprzedawać. Firmę,ogólnopolską w której kiedyś pracowałem Zespół Zarządców Nieruchomości WAM kupił jakiś Litwin za 40 mln, chociaż audytorzy wycenili ją na 70.

  wurkut,  30/12/2012

@barkarz: Wycena niekoniecznie miewa związek z wartością rynkową, to jest tylko jakiś szacunek księgowy, robiony według ustalonego szablonu. Podobnie zresztą jest w nieruchomościach: obiekt może być wyceniony przez rzeczoznawcę majątkowego na 200 tys, co nie oznacza że się tyle za niego otrzyma. Równie dobrze można sprzedać go za 150 tys i się jeszcze z tego cieszyć, albo za 300 tys, jeżeli z jaki ...  wyświetl więcej

  Amicus,  30/12/2012

Fajnego masz kolegę, Barkarzu ;)

  barkarz  (www),  30/12/2012

@Amicus:
Nazywa się Jacek Michalski, jest autorem wielu komiksów, ma swoją stronę.

  Amicus,  30/12/2012

@barkarz:
I taki "SPAM" przyjmuję "bez protestu" ;) A na stronę na pewno zajrzę, dzięki!

  crepitus,  30/12/2012

@barkarz:
Szkoda, że nie zadałeś sobie trudu zapoznania się z sytuacją ZACHEMu, bowiem ZACHEM jest po prostu bankrutem !
Główne produkty ZACHEMu to toluenodiizocyjanian (TDI) oraz epichlorohydryna (EPI), a właśnie te surowce produkowane przez konkurencję czyli BASF i BAYER są tańsze i lepsze jakościowo. Dlatego polscy klienci wolą kupować od firm niemieckich.
A BASF nie kupił ...  wyświetl więcej

  wurkut,  31/12/2012

Jakkolwiek nie lubię Tuska, a lubie czytać Twoje teksty - to ten mi nie pasuje, jest demagogiczny.
Tusk nie ma wpływu na zwolnienia we Fiacie, bowiem Fiat jest firmą prywatną i może sobie zatrudniać, zwalniać i produkować co mu się podoba i gdzie się podoba. To nie czasy, gdy zamiast dyrektorów o zatrudnienu decydował telefon z KC.
Podobnie z Zachemem - od dawna zdychał, gdyby był ku ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  31/12/2012

@wurkut:
Tak to jedna strona medalu, ale czemu nie piszesz o tym, że Fiat nie płacił u nas podatków?
Zachem był taki kosztowny, bo przechodził modernizacje, żeby nie truć środowiska. Właśnie niedawno proces zakończono, a teraz te proekologiczne linie produkcyjne są demontowane i wywożone do BASFA.. Może i Tusk nie jest temu winien bezpośrednio, ale czy jest bobry rząd, który pozwala wywozić urządzenia służące do ochrony środowiska, których budowę sam częściowo finansował?

  wurkut,  31/12/2012

@barkarz: Fiat Auto Poland S.A., nr KRS 0000019628, z siedzibą w Bielsku-Białej. To gdzie ma płacić podataki, w Pekinie? Taka sama legenda ludowa jak z tym, że markety nie płacą podatków w Polsce.
To, że niedawno zakończona modernizacja okazała się chybiona, świadczy tylko o kompetencjach zarządzających Zachemem i organów nadzorczych. Zamiast restrukturyzować i szukać niszy rynkowej, próbow ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  31/12/2012

@wurkut:
Trochę sobie pokpiwasz. Propaganda Tuska. Jeżeli naprawdę oprócz wydawania pieniędzy (nie swoich) i podnoszenia podatków nic nie może i nic nie potrafi, chyba powinien odejść.. Szkoda tylko, że zdążył już sprzedać wszystko co było cenne i przynosiło dochód, ciekawe z czego teraz będzie dokładał do tych spółek SP, które dochodu nie przynoszą.

@barkarz: A po co rząd ma dokładać do spółek SP, które nie przynoszą dochodu? Po co rząd ma dopłacać do jakichkolwiek spółek? Jeśli spółka nie przynosi dochodu to, albo jest źle zarządzana, albo jej produkty nie są potrzebne. Po co spółka ma przynosić straty, lepiej ją sprzedać i nie obciążać kieszeni podatnika.

  wurkut,  31/12/2012

@barkarz: Na propagandę Ryżego juz dawno temu się uodporniłem, zresztą nie oglądam telewizji, zwłaszcza WSI 24, więc jestem od niej przynajmniej częściowo odcięty. Wolę dobrą książkę lub filmy z lat 70-tych czy 80-tych.
Fundusze celowe z UE mają to do siebie, że aby je wziąć, trzeba wyłożyć swoje środki, a jak się takowych nie ma, trzeba pożyczyć. Lepszym jest się zapozyczanie i budowa oraz ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  31/12/2012

@Łukasz G:
Więc Twoim zdaniem należy sprzedać takie spółki jak PLL LOT i PKP Intercity? Kto je kupi?

  barkarz  (www),  31/12/2012

@wurkut:
Sam podajesz kilka recept na uzdrowienie systemu, które należałoby przynajmniej wypróbować. Sęk w tym, że Tusk bez żadnych prób idzie po najmniejszej linii oporu. Uzdrowić system podatkowy? Po co, lepiej podnieść wiek emerytalny lub stawki. Cofnąć reformę ubezpieczeń i roztrąbić, że to dla dobra ludzi, itd, itd ....
Osobna sprawa to ciągły rozrost administracji, a wiesz ile ...  wyświetl więcej

  Amicus,  31/12/2012

@barkarz:
Chłopaki! O czym wy gadacie na parę chwil przed Sylwestrem?!
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! :)

  hussair  (www),  31/12/2012

@Amicus: O, to, to, to!
:)

  Amicus,  31/12/2012

@hussair: Między "wy" a "gadacie" w myślach miałem jeszcze pewne słowo... wzmacniająco-międzyprzecinkowe;)
No, ale w świąteczno-noworocznej atmosferze nie wypadało go użyć, nawet wobec przyjaciół ;) :)

  wurkut,  31/12/2012

@barkarz: To, że goniec dostaje gdzieś 2,5 tys na rękę nie oznacza, że jest to reguła. Ja znam urzędników z trzydziestoletnim stażem, którzy tyle nie mają. Wszystko zależy od urzędu.

  Amicus,  31/12/2012

@hussair: SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! :)

  Amicus,  31/12/2012

@wurkut: SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! :)

  Amicus,  31/12/2012

.

  hussair  (www),  31/12/2012

@Amicus: Nawzajem, wszystkim pozostałym też życzę mocy i spokoju w 2013. Ave. ;)

  wurkut,  31/12/2012

@barkarz: PKP Intercity akurat należałoby sprywatyzować, gdyż przewoźnicy oferujący połączenia ekspresowe i dalekobieżne mają szanse byc rentowni (w przeciwieństwie do przewoźników regionalnych). Problemem jest póki co stan torowisk, ale w naszym pięknym kraju robi sie wszystko na odwrót: najpierw kupuje sie drogie zabawki zwane Pendolino, a później kombinuje się po czym mają jeździć.
W Cze ...  wyświetl więcej

  wurkut,  31/12/2012

@Amicus: Dziękować, wzajemnie :)

  barkarz  (www),  31/12/2012

@wurkut:
Wychodzi na to, że nasze zdania o obecnych rządach są podobne dosyć. Powodzenia w nowym roku:)

@barkarz: Dziękuję :) Wzajemnie :)

@wurkut:
Zgodzę się, że restrukturyzacje w Zachemie były potrzebne i właśnie teraz mamy z tym do czynienia. Zarząd Ciechu chce pomóc spółce matce, dlatego zakłady będą od teraz działały w innej formie. Trzeba poczekać, ale myślę że to przysłuży się dobrze całej grupie. Czytałem też o tym tutaj: http://forsal.pl/artykuly/6686(...)ek.html Autor ma dużo racji.

Ciekawe ujęcie,humorystyczne tematu,gratuluję!Tak się dzieje,tak się działo nad Wisłą i będzie się działo dzięki naszej mentalności.Kto do żłobu dopuszcza kolejne ekipy,kto doprowadził w przeszlo9iście kraj do tragedii?Tylko wodzowie?Kto ,rodaków mordował po wojnie,strzelał do reformy rolnej, nacjonalizacji i powszechnej oświaty,elektryfikacji?Kto judzi dzisiaj,dzieli naród,jak nie kosciol?Kto wołał z pałacu prezydenckiego-"Polska kosciolem"?

  barkarz  (www),  01/01/2013

@Szymon Bachir:
Tak to właśnie mentalność jest polską bolączką. Kiedyś może ktoś na to wpadnie, że cały nasz system państwowy musi być skonstruowany zupełnie inaczej niż we wszystkich innych demokratycznych krajach. Musi on uniemożliwiać wymianę stanowisk i dymisjonowanie dobrze funkcjonujących fachowców i zastępowanie ich sympatykami zwycięskiej partii.
...  wyświetl więcej

Doskonałe - świetny tekst i kawałDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska