Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego każdą decyzję o nieruchomości warto poprzedzić termowizją?

Ostatnimi czasy można zauważyć jak popularna jest termowizja i jej szerokie zastosowanie np. wojsko, ośrodki naukowe, energetyka.
Wyświetlenia: 653 Zamieszczono 14/01/2013
Zgłoszony przez 4 użytkowników jako spam

To badanie, które jest przeprowadzane kamerą termowizyjną, a wyniki uzyskane na obrazie o różnym zabarwieniu ukazują temperaturę danego obiektu (tj. na zdjęciu poniżej).

Jest to bezinwazyjna i wygodna metoda na sprawdzenie, czy budynek jest energooszczędny, gdzie oraz jakie nieszczelności i wady w budynku występują. Jest to bardzo pomocne zwłaszcza w przypadku osób, które planują remont. Nie warto wykonywać go na ,, ślepo’’, ponieważ może się okazać, że zmiany jakie wprowadzaliśmy w dalszym ciągu nie przynoszą żadnych korzyści, dlatego warto zainwestować w tego rodzaju badanie by uderzyć w sedno problemu i zniwelować go na długie lata.

Wcześniej wspomniane kamery termowizyjne wykorzystuje się w budownictwie do badania wpływu wad budynków na straty ciepła w mieszkaniu lub domu. Czasem spotykamy się z sytuacją, w której kaloryfery grzeją na maksa, a w domu i tak występuje chłód. Właśnie za pomocą badań termograficznych jesteśmy w stanie wykryć wszelkie wady izolacji termicznej oraz nieszczelności przez które ucieka ciepło. Nie należy ignorować tego problemu, ponieważ w takich warunkach często mieszkańcy odczuwają dyskomfort,  a w domu oprócz chłodu może pojawić się także wilgoć i pleśń. Uzyskane wyniki w raporcie pozwalają określi także koszty jakie będzie trzeba ponieść za remont, a które w późniejszym czasie zwrócą się w postaci o wiele niższych rachunków za energie.  

W przypadku osób, które chcą zakupić lub wynająć mieszkanie to badanie jest bardzo pomocne. Możemy unikać podjęcia długoterminowej i kosztownej decyzji jaka jest zakup lub wynajem nieodpowiedniego lokalu. Czasem wygląd i stan zewnętrzny budynku nie oddaje jego prawdziwego stanu. Badanie termowizyjne wskaże w budynku ukryte miejsca wilgoci i utraty ciepła oraz koszty jakie będzie trzeba ponieść w związku z zakupem tego mieszkania. Na tej podstawie możliwa jest negocjacja ceny lub rezygnacja z zakupu wadliwej nieruchomości. Korzyści są długoterminowe, ponieważ koszty ogrzewania nieodpowiednio ocieplonego budynku byłyby bardzo wysokie.

Duże ceny za energię są coraz bardziej odczuwalne w domowym budżecie. Właściwa diagnostyka termiczna nieruchomości pozwoli na podjęcie działań związanych z dodatkowym ocieplaniem.  Termowizja i wykonanie na jej podstawie naprawy i docieplenia, pozwala zabezpieczyć się przed nadmierną ucieczką ciepła i uniknąć zarazem zbyt wysokich rachunków za energię.

Paulina Mocarska

Podobne artykuły


131
komentarze: 42 | wyświetlenia: 101620
39
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10051
28
komentarze: 55 | wyświetlenia: 3609
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4252
27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 19833
24
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3778
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2476
23
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3444
22
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11362
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1354
19
komentarze: 35 | wyświetlenia: 3034
18
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1880
18
komentarze: 30 | wyświetlenia: 62738
17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1263
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska