Login lub e-mail Hasło   

Czy kwas foliowy jest naprawdę konieczny?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://superfood.pl/kwas-foliowy-w-ciazy/
Kwas foliowy w ciąży jest szczególnie ważny, aby nasze maleństwo się poprawnie rozwijało. Poniżej znajdziemy ciekawe i wartościowe informacje dotyczące kwasu foliowego.
Wyświetlenia: 1.166 Zamieszczono 22/01/2013

Według mnie suplementy diety w ciąży należy spożywać, ponieważ nasze ciało zaczyna pracować na szalenie dużych obrotach. Musi przecież zadbać o rozwijające się w nas dziecko. A więc musimy pamiętać o dostarczeniu naszemu organizmowi odpowiednich witamin i minerałów. Dziecko od samego początku zabiera je z organizmu mamy, dlatego też każda z nas powinna pamiętać o tym, żeby je dostarczyć.

Szalenie istotnym elementem w ciąży jest kwas foliowy. Kiedyś w ogóle nie był przyjmowany, a dzieci rodziły się zdrowe – to fakt. Jednakże postęp techniki, medycyny i pozostałych dziedzin życia szybko idzie do przodu i w związku z tym jesteśmy wystawione na dużo więcej zanieczyszczeń oraz np. chemii w jedzeniu, więc lepiej jest sięgnąć po kwas foliowy aniżeli chorować czy narazić nasze maleństwo na choroby cywilizacyjne. Zaleca się zastosować taki suplement diety, który nie tylko będzie zawierał odpowiednią dawkę kwasu foliowego, a więc 0,4 mg, ale także pełny zapas innych minerałów (cynk, wapń, magnez itp.) koniecznych do poprawnego rozwoju ciąży.

Kwas foliowy w I trymestrze ciąży powinny stosować wszystkie kobiety, bez względu na to, czy stosowały niegdyś suplementację kwasem foliowym czy też nie. W trakcie pierwszego trymestru ciąży tworzą się wszystkie istotne narządy, dlatego też jako mama musisz dopilnować, żeby rozwijały się prawidłowo. W przypadku gdy doskwierają ci ranne nudności, tym bardziej musisz zacząć dbać o siebie oraz o to, żeby szybko po obudzeniu się skonsumować np. garść orzechów i dopiero potem podnieść się z łóżka. Każdej z nas pomaga co innego, dużo kobiet chwali sobie sok z noni, który dodaje energii i wigoru oraz przeciwdziała porannym nudnościom.

Należy nie zapominać, iż mniej więcej 15 mg kwasu foliowego dziennie może doprowadzić do przedawkowania, czego skutkiem mogą być problemy z układem pokarmowym. 
Poza tym dobrze jest pamiętać, aby sięgać po naturalne suplementy diety i te, które mają certyfikaty jakości, ponieważ wszystkie inne szprycowane chemią, mogą być po prostu nieskuteczne. 
Kwas foliowy jest ogólnie dość nietrudno dostępny, niestety jego przyswajalność z naturalnych składników jest o 50% niższa, niźli w przypadku suplementów diety. Kwas foliowy znajduje się w świeżym szpinaku, wątróbce, otrębach, brokułach, kalafiorze, bobie, jajkach i pomarańczach.

Każda przyszła mama, jeżeli chce aby jej dziecko uniknęło wad rozwojowych powinna zacząć przyjmować kwas foliowy jeszcze przed planowaną ciążą. 

Źródło: http://superfood.pl/kwas-foliowy-w-ciazy/

Podobne artykuły


27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 16461
32
komentarze: 38 | wyświetlenia: 48438
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 21173
21
komentarze: 1 | wyświetlenia: 4545
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4402
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15521
35
komentarze: 39 | wyświetlenia: 6052
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6168
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371800
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4017
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 6357
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska