Login lub e-mail Hasło   

Rzucasz palenie?- musisz to przeczytać!

Pytanie zasadnicze. Czy papierosy są komukolwiek potrzebne do szczęścia? : Czy jak rzucę palenie, to będę zdrowszy, szczęśliwszy, bogatszy? A jak nie rzucisz to będziesz?
Wyświetlenia: 824 Zamieszczono 28/01/2013

Na wstępie tego artykułu zakładam, że wszyscy, którzy go czytają, są czynnymi palaczami i postawili sobie za cel rzucenie palenia, a czytając ten artykuł znajdą odpowiednią motywację  dającą siłę cel ten zrealizować. Artykuł oczywiście jest uniwersalny i przysłuży się tym, którzy piszą na  temat rzucania palenia prace dyplomowe, magisterskie, licencjackie itp., oraz tym, którzy tym tematem się interesują niezależnie od celu. Zapraszam.

Pytanie zasadnicze. Czy papierosy są komukolwiek potrzebne do szczęścia? Założę się, że połowa z was odpowiedziałaby, że są potrzebne. Że „coś mi się od życia należy”, że „chwila relaksu jest wskazana”, że „lubię palić, palenie mnie odpręża” itp.

Pytanie drugie, myślę, że również zasadnicze: czy jak rzucę palenie, to będę zdrowszy, szczęśliwszy, bogatszy? No cóż… zdrowszy to może nie koniecznie, bogatszy na pewno, a co za tym idzie - szczęśliwszy. Ale o tym porozmawiamy potem.

Pytanie zasadnicze trzecie: jeśli jesteś osobą mądrą (być może posiadasz wyższe wykształcenie), sam podejmujesz decyzje i jesteś odpowiedzialny, to dlaczego palisz papierosy? Wiedząc, że więcej jest z tego szkody niż pożytku? Czy tak postępuje człowiek mądry i wykształcony? A może do tej pory nie zdawałeś sobie z tego sprawy, chociaż myślę, że raczej nie chciałeś sobie zdawać z tego sprawy. Jesteś osobą mądrą, więc myślisz racjonalnie. Wszelkie prawa logiki mówią o tym i fakt ten potwierdzają, że palenie - jak każdy zresztą nałóg - przynosi wiele strat.  Nie mówię o stratach materialnych, bo to żaden argument (przynajmniej dla tych bardziej bogatych, choć mnie akurat ten argument przekonał). Nie mówię też o zdrowiu, chociaż jest najważniejszym kapitałem w życiu.  Myślę, że palenie to tylko kropla w morzu, która wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Ale rzucenie palenia, to zawsze ta jedna kropla mniej… Więc o jakich stratach mówię?...

Czas! Mówię o Twoim czasie. Czasu straconego nie da się odzyskać.  Mówi się, że wypalenie jednego papierosa skraca życie o 8 minut. To prawda, czas potrzebny na wypalenie jednego papieroska to 6 - 8 minut. Pomnóż to w skali roku, a zdziwisz się, ile czasu spędzasz na paleniu!

Gorący pocałunek! O co chodzi…? Myślę, że tracisz milion okazji do gorącego pocałunku z atrakcyjną kobietą czy mężczyzną. Rzadko kto chce się całować
 „popielniczką”.

Przyjemność z jedzenia. Zastanawiałeś się kiedyś ile procent zapachu i smaku traci przeciętny palacz? Rzuć palenie i przekonaj się już po tygodniu, jakie intensywne zapachy
i smaki Cię omijały. Bogactwo kuchni objawi się w całej okazałości. I zawsze możesz te 10zł, za które byś nabył - powodujące straty - papierosy,  przeznaczyć na dobre, aromatyczne przyprawki (a te naprawdę dobre nie są wcale tanie) dające niebo w gębie. Jeśli cały czas się zastanawiasz, czy rzucanie palenia to sprawa warta zachodu - czytaj dalej.

Rzucić palenie, to tak prosto powiedzieć. Ale co zrobić żeby naprawdę tego dokonać? Jak rzucić palenie? Metod rzucania palenia jest naprawdę wiele, nie sposób tu wszystkich wymienić. Jednak najlepsza jest ta, która przyniesie efekt. Ja osobiście rzuciłem palenie z dnia na dzień. Mój sposób rzucania palenia.

Pozbycie się nałogu nie jest wcale proste i szybkie. Zajmuje wiele czasu. Żeby rzucić palenie z dnia na dzień a właściwie z godziny na godzinę, potrzebujesz odpowiedniej chwili i można na nią czekać miesiącami. Stopniowe ograniczanie papierosów też wymaga cierpliwości.  Ale jak już to osiągniesz, nie ważne jakim sposobem, warto wiedzieć, jakie skutki niesie za sobą ta victoria.

 

Rzucanie palenia, skutki i objawy. Czego się spodziewać? Na różnych forach dyskusyjnych możesz przeczytać, że odstawienie papierosów niesie za sobą szereg nieprzyjemnych doznań. No cóż, z reguły to prawda(ale nie musi tak być i wierzę, że w Twoim przypadku tak właśnie nie będzie). Skoro fundowałeś organizmowi dawkę trucizny, której on wcale nie potrzebował, to teraz Ci odpłaci. Po prostu w przyrodzie nic nie ginie. Ale też nic nie trwa wiecznie. Wszystkie objawy w końcu przeminą, a konsekwencje poniesiesz i wyciągniesz z nich wnioski. Zastanów się co Ci może pomóc w ciężkich chwilach? Twoja wiara? Motywacja? Cały czas odpowiadaj sobie na pytanie, dlaczego chcę rzucić palenie? Moim zdaniem, najlepszym sposobem, żeby w ogóle rzucenie palenia było możliwe, trzeba postawić sobie takie właśnie pytanie. Dlaczego i po co chcę rzucić palenie? Tylko Ty wiesz, dlaczego chcesz to zrobić. A Twój cel jest najważniejszy. Skutki i objawy odstawienia nikotyny będą Twoją kartą płatniczą, którą zapłacisz za wyzwolenie się z nałogu. Na razie tyle wystarczy…

Palę? Nie... Rzucam

Podobne artykuły


34
komentarze: 32 | wyświetlenia: 80394
25
komentarze: 32 | wyświetlenia: 5190
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 24048
21
komentarze: 26 | wyświetlenia: 4180
16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 13503
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 24909
35
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2329
35
komentarze: 51 | wyświetlenia: 4039
31
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1809
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6402
 
Autor
ArtykułNo nie! ... Już chciałem pochwalić artykuł, ale Autor napisał, że palenie nie szkodzi zdrowiu.
Autorze. jakim prawem tek napisałeś?! Przeczytaj sobie co jest napisane na paczce z papierosami.
Polecam też mój art. na ten temat: http://eiba.pl/s
Mimo wszystko zagłosuję i pozdrawiam.

Ale ja nie napisałem, że nie szkodzi, tylko, że jest jedynym z wielu czynników pogarszających nasze zdrowie. Oprócz petków mamy jeszcze spaliny, niezdrowe jedzenie, brak snu itp itp.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska