Login lub e-mail Hasło   

O planowaniu słów kilka…

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://gorzbi.pl/o-planowaniu-slow-kilka/
Dobry plan to połowa sukcesu. Każdy biznes wymaga odpowiedniego przygotowania się. Dlatego warto zapoznać się z krokami i ścieżką którą będziemy podążać do sukcesu.
Wyświetlenia: 793 Zamieszczono 17/02/2013

Jednym z kluczowych czynników sukcesu w sieci jest … PLANOWANIE. Czyli odpowiednie przygotowanie się do prowadzenia określonych działań. Prowadzenie biznesu (jakiegokolwiek) nie ma najmniejszego sensu jeśli się do niego odpowiednio nie przygotujemy. Posiadanie produktu, który chcemy sprzedać to nie wszystko!! Jest kilka bardzo ważnych pytań na które każdy przedsiębiorca musi sobie odpowiedzieć. Jak sprzedawać?, komu sprzedawać?, jak pozyskiwać nowych klientów? Jak nie stracić dotychczasowych klientów? i jeszcze wiele innych pytań o marketing, reklamę, promocję, dystrybucję itp.

Wcześniejsze odpowiednie zaplanowanie każdego kroku jest kluczowym elementem zwłaszcza na początku drogi przedsiębiorcy. Tak naprawdę prowadzenie e-biznesu możemy porównać do procesu wędrowania.

Przejście od punktu A do punktu B wymaga zapoznania się z trasą, jak wystartować, jak przejść określoną drogę i dotrzeć do celu.

Ilu z Was Drodzy Czytelnicy planowało jakieś akcje np. wyjście do kina – wymaga pewnej wiedzy o danym seansie filmowym, cenniku biletów, godzinie wyświetlania filmu czy miejsca na sali kinowej. Celem jest obejrzenie dobrego filmu ale niewielu z nas idzie w tzw. „ciemno” tylko odpowiednio się do tego przygotowuje. W biznesie czy e-biznesie jest podobnie. Każdy podjęty przez nas krok ma swoje konsekwencje a czy będą one dobre czy złe to zależy od naszego wcześniejszego przygotowania.

Warto samemu sobie zadać różne pytania (jak te na początku artykułu) i przygotować odpowiedzi. Myślę że bez odpowiedniego przygotowania można popełnić wiele błędów, które mogą być nieodwracalne. Chcąc zarabiać w Internecie trzeba zdobyć zaufanie klienta. Jeśli „coś” zepsujesz nie uzyskasz zaufania w oczach klienta i będziesz spalony na początku drogi.

Dążąc do wyznaczonego celu podejmujemy kroki, które dobrze zaplanowane dadzą lepsze efekty niż te bez przygotowania. E-biznes nie jest łatwy ale też chyba nie jest bardzo trudny, tak naprawdę powodzenie naszego pomysłu w dużej mierze zależy tylko od nas. Sami przygotowujemy swoją strategię działania. Pamiętaj!! Działaj już „przed” a nie „po” gdyż może być za późno.

Moje rady? Ucz się, podglądaj innych, obserwuj otoczenie, przeprowadzaj badania, pytaj, analizuj – twórz swoje własne kroki jeszcze przed ich postawieniem. Staraj się przewidywać „co będzie później” i twórz rozwiązania alternatywne. Każda zdobyta wiedza jest na wagę złota !! i do dzieła !!

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 11766
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107832
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16856
32
komentarze: 27 | wyświetlenia: 5344
30
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8213
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6494
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1513
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2160
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 12216
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6966
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 31679
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6033
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska