Login lub e-mail Hasło   

Logiczne pytania początkiem transformacji duchowej i światowej rewolucji

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://radioromantyka.blogspot.com
Na początku każdej nowej drogi należy zadać sobie fundamentalne pytania określające nowy początek istnienia na wszystkich poziomach jego egzystencji.
Wyświetlenia: 2.121 Zamieszczono 20/02/2013

Na początku każdej nowej drogi należy zadać sobie fundamentalne pytania określające nowy początek istnienia na wszystkich poziomach jego egzystencji.

Jak wyobrazić sobie, można świat bez moralności lub taki, w, którym króluje wolność zewnętrzna oparta na nałogach i popędach ?

Czy wytworzona poprzez wolność zewnętrzna amoralność, może przełożyć się na przyzwoitą przyszłość całej ludzkości i przyszłych pokoleń ?

Czy religia i polityka a także monarchia i ich formy pośrednie takie jak anarchia i ateizm są wstanie uwzględnić istotę człowieczeństwa i wskazać jej pozytywne wzorce i zachowania pozbawione negatywnych przejawów egzystencji a także elementów zbiorowego szaleństwa wykorzystywanego do kontroli społecznej tj.: wojny, przemocy, okultyzmu i agresji ?

Jaki jest cel hierarchii, władzy, religii i ekonomi (lichwy,giełdy,spekulacji...) w stosunkach międzyludzkich i jaką role pełni amoralna funkcja stopniowania naukowego, społecznego, funkcjonalnego, kastowego... ?

Jaką role pełnią religie i jaki mają wpływ na ciemną stronę ludzkiej duszy powstałej na skutek ortodoksyjnej wiary oraz okultyzmu przy próbie zachowania władzy nad człowiekiem i Bogiem ?

Jaką role odgrywają koncerny, instytucje ponad narodowe, finansowe, rządowe... oraz kartele oparte na pasożytnictwie i niewolnictwie oraz uzależnieniu od swoich funkcji i produkcji ?

Jaką role odgrywa w procesie demoralizacji edukacja, praca oparta na hierarchizacji stosunków zawodowych, system masowej rozrywki i dysfunkcyjna rola mediów w kontaktach między ludzkich ?

Jaką role odgrywa medycyna i psychologia oparta na nielogicznym systemie postrzegania ciała i umysłu jako elementu pozbawionego wymiaru duchowego ?

...

Wszystkie te (wstępne) pytania są logicznym algorytmem wskazującym na zupełny brak logiki w procesie tworzenia podmiotów owych pytań, bowiem wszystkie wymienione w powyższych pytaniach podmioty zaprzeczają istnieniu wolności wewnętrznej, równości społecznej oraz wolności duchowej ...

(Dziel i łącz, manipuluj, przekształcaj tworząc tezy i anty tezy, cel uświęca środki ...  )

Ponadto wszystkie te podmioty określają sens istnienia jako element niewolniczej służby w kontekście hierarchicznej struktury świata we wszystkich elementach życia, nauki, pracy oraz wiary !

I tylko osoby,które widząc negatywny wpływ owych podmiotów potrafią je odrzucić i potępić są naprawdę wolne i gotowe do rewolucji,która zabije istotę hierarchii jako wroga ludzkiej duszy oraz człowieczeństwa a przede wszystkim samego Boga ...

Jeśli szukacie kogoś, kto zreformuje hierarchiczne zło świata, przekreślacie wiarę w zdolność człowieka do samodzielnego i logicznego myślenia. 

Wspierając jednocześnie hierarchię kościoła, państwa i religii oraz jej przywódców. Niszczycie także wiarę w Boga upadlając się przed ludźmi z rąk, których zginiecie na ołtarzach wojen religijnych... Jako wrogowie samych siebie !

Jeśli nie potraficie chwycić w dłoń gumki do mazania i wymazać ze swojego życia takich słów jak: hierarchia, religia, polityka,wolność zewnętrzna, kłamstwo ... 

Nie potraficie tak naprawdę być ludźmi, których celem jest bez hierarchiczny indywidualizm i wolność duchowa oparta na kreatywizmie i współ egzystencji wspierającej dobro społeczne jako nienaruszalny warunek wolnej egzystencji.

... Egzystencji pozbawionej hierarchii, formalizacji i kastowości mogących pragnąć (poprzez manipulacje i siłę tezy i anty tezy) sięgnąć po dobro społeczne jako element swojej władzy ! 

Wojciech Dydymus Dydymski 


P.s. jeśli jednak na wszystkie pytania udzielicie odpowiedzi świadczących o potrzebie istnienia owych podmiotów stworzycie utopię, w,której już (egzystujecie) żyjecie jako niewolnicy hierarchii, korporacji i kast...

 

Podobne artykuły


132
komentarze: 65 | wyświetlenia: 45074
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19821
58
komentarze: 37 | wyświetlenia: 11995
28
komentarze: 28 | wyświetlenia: 25222
27
komentarze: 32 | wyświetlenia: 7918
19
komentarze: 8 | wyświetlenia: 67946
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 7136
17
komentarze: 60 | wyświetlenia: 4077
18
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2200
32
komentarze: 24 | wyświetlenia: 7367
14
komentarze: 36 | wyświetlenia: 30446
27
komentarze: 15 | wyświetlenia: 4537
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 3063
 
Autor
ArtykułKażdy człowiek żyje tak, jak potrafi. I nigy nie wie, czy to co potrafi, warte jest życia.

Uważam , że wszyscy tutaj na ziemi przechodzimy kryzys egzystencjalny... i tylko wyobraźnia może nam dopomóc odnaleźć własne korzenie... trawa jak i wszelkie rośliny bez korzenia usychają i zamierają , a cóż dopiero powiedzieć o człowieku , który wdycha zatrute powietrze ( kreacje demoniczne ) i je martwy pokarm ( zbędne informacje ).. Coraz trudniej swoje "Ego" stawiać na piedestałach tego świata .. czas zbudować piedestały wnętrz ...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska