Login lub e-mail Hasło   

Pozytywne myślenie, a nastawienie do życia.

Zawsze ilekroć człowiek się śmieje, przedłuża swoje życie.
Wyświetlenia: 1.244 Zamieszczono 27/02/2013

    Ciało jest sługą umysłu. Wypełnia jego polecenia bez względu na to, czy są one świadome, czy automatyczne. Pod wodza nieprawych myśli ciało zaczyna szybko chorować i obumierać. Gdy zaś kierują nim myśli pozytywne i piękne, przywdziewa szaty młodości i piękna.

W myślach zakorzenione są choroba i zdrowie. Chore myśli wyrażają się przez chore ciało. Myśli przepełnione strachem mogą zabić człowieka równie szybko co kula. Silne, czyste, szczęśliwe myśli nadają ciału wigor i wdzięk. Ciało jest delikatnym, dającym się kształtować narzędziem, łatwo reagującym na myśli i dobre lub złe nawyki myślowe, których wpływowi ulega.

Będziemy mieć nieczystą lub zatrutą krew dopóty, dopóki będziemy wysyłać nieczyste myśli. Z czystego serca biorą się czyste życie i czyste ciało. Ze skażonego umysłu tworzą  się zanieczyszczone życie i zepsute ciało. Myśl stanowi źródło działania. Oczyśćmy źródło, a czysta stanie się cała reszta.

Jeżeli chcemy doskonalić ciało, strzeżmy naszego umysłu. Aby ciało odmłodzić, upiększmy umysł. Myśli przesycone złośliwością, zazdrością, rozczarowaniem i depresją, ograbiają ciało ze zdrowia i wdzięku. Gorzki wyraz twarzy nie powstaje przez przypadek. Jest wynikiem gorzkich myśli. Oszpecające zmarszczki ryte przez głupotę, pychę, dumę.

Żaden lekarz nie wyleczy cielesnych dolegliwości tak, jak to zrobi radosna myśl. Jedynie życzliwość najskuteczniej rozproszy mrok zmartwień i smutków. Samokontrola jest siłą. Właściwa myśl jest mistrzostwem. opanowanie jest mocą. Powiedzcie sercu: ,,Spokój. Wycisz się.''

Podobne artykuły


21
komentarze: 11 | wyświetlenia: 34084
34
komentarze: 32 | wyświetlenia: 80401
38
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6336
37
komentarze: 33 | wyświetlenia: 357159
31
komentarze: 17 | wyświetlenia: 26205
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 5669
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 12026
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371959
26
komentarze: 5 | wyświetlenia: 26428
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2536
18
komentarze: 10 | wyświetlenia: 12447
 
Autor
ArtykułWedług Kanta człowiekowi dane są trzy rzeczy dla obrony przed przeciwnościami życia: nadzieja, sen i śmiech. A starożytny filozof Zenon z Kition powiadał ,,Gdy się śmiejesz, śmieje się z tobą cały świat. Gdy płaczesz, płaczesz sam". Badania potwierdzają, że w trakcie śmiechu do naszego krwiobiegu dostają się poprawiające właściwości krwi substancje, lepiej zaczynają pracować gruczoły dokrewne, se ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska