Login lub e-mail Hasło   

Wiosenny sen

Zatapiam me dłonie w kolorach kwiatów, czuję ich dotyk, ich czułość... ciepło mych marzeń. Opadam na zieleń, jak liść jesienią. Otulona ciepłem istnienia... zasypiam.
Wyświetlenia: 1.423 Zamieszczono 16/03/2013

...te odrobinki Słońca dedykuję Tomkowi...

Gdy zamykam oczy, odnajduję Słońce. Uśmiecham się i czuję ciepło w mym sercu. Wiem, że za chwilkę powróci ze swojej wędrówki. Już nie będę musiała o nim śnić... marzyć o dotyku jego promyków... śnić w błękicie. Stoję na jego drodze i czekam... przyjdź do mnie, proszę, przytul swym ciepłem... rozgrzej głębię mego serca. Potrzebuję cię.

Idę ścieżką. Słońce przebija się między konarami drzew. Dokąd tak podążam?
Czuję na twarzy delikatny powiew wiatru. Moich dłoni dotykają promyki Słońca... niezwykłe ciepło zwykłych chwil... wystarczy je zauważyć. Jest przyjemnie, jest miło. Ta chwila jest wyjątkowa.
Moje dłonie wędrują ku Słońcu. Drażnią promyki swoim dotykiem. Kołysanka serca otula moje zmysły.
Czuję ciepło w tym świetle. Wzbiera we mnie energia życia...
Chcę biec przez las... dotykać promyków skradających się między drzewami.
Zieleń traw mnie ośmiela. Chcę tańczyć... ale niech nikt nie patrzy, tylko ja i drzewa.
Taniec marzeń... między konarami, rozdaję uśmiech mym snom, niech się spełnią.
Biegnę przez łąki. Dotykam trawy... miękka i wilgotna, chłodzi me stopy poranną rosą. Czuję jej muśnięcia i uśmiech mego serca. Dotyka mych marzeń, dotyka mych snów... jestem szczęśliwa.
Zatapiam me dłonie w kolorach kwiatów, czuję ich dotyk, ich czułość... ciepło mych marzeń. Chcę tam pozostać. Opadam na zieleń, jak liść jesienią. Otulona ciepłem istnienia... zasypiam.
Piękne te chwile.
Odnalazłam przytulenie...

Otwieram oczy... Czy to był sen?
Za oknem chmury... Dlaczego Słońce schowało się za nimi? To było złudzenie? A może zapowiedź? Za moment... za chwilę... może marzenie jawą się stanie?
Ja czekam... Jestem tutaj, przytul mnie, proszę... drobinkami ciepła. Owiń kołderką moich marzeń. Nie pozwól chmurom zamknąć mnie znowu w głuszy myśli i pragnień.
Chcę biec przez łąki w otuleniu własnego ciepła, w świetle mego istnienia...
Ta chwila jest w mym sercu, w nim światło spojrzenia... Podążam w ciszy, chcę dotknąć pierwszych promieni... Tam mój kierunek, ku iskierkom światła, które skrywam w sobie...
Więc żyj wśród promieni, otul się ich szalem, śnij...
Jutro nadejdzie... ciepło i przytulenie... światło i wyciszenie. Taniec twych marzeń, twoje ukojenie.
Mej twarzy dotknie promyk słońca, me oczy podrażni światło...
Mój sen... ten, na który czekam.
Jeszcze tylko parę chwil...
I zaświeci.
W jasności poczuję ciepło.
Jeszcze tylko...

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1710
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 995
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1264
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 947
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1115
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 508
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 846
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 641
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 960
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1170
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 769
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1051
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 806
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Grazo, dzieki za przypomnienie , ze to juz wiosna...

  grazaa,  16/03/2013

@youngcontrarian: Już przyszła... dzisiaj Słońce świeci wyjątkowym światłem, ptaki śpiewają głośniej niż zwykle, to wyjątkowy dzień. Takie moje małe święto. Tego dnia zawsze jest już wiosna :)

@grazaa:
Podoba mi sie Twoje podejscie. TY i wylacznie Ty decydujesz kiedy jest wiosna.... I love it!!!!

  grazaa,  16/03/2013

@youngcontrarian: W takim razie... jest cały rok :)))

  hussair  (www),  16/03/2013

Piękne, niezwykle sugestywne.

Kiedy trafiłaś do Eioby, dołączyłaś do grona ludzi, którzy robią rzecz bezcenną; oprócz dzielenia się wiedzą i humorem, wnoszą silną łagodność. Tym samym odkształcają tak Eiobę, jak użytkowników ku lepszej formie. Myślę tu o Skalnym Kwiecie, Marcinie Sznajderze, Januszu Dąbrowskim, Greenway, Eugenie i kilku innych. Bardzo ważny zastęp, a Ty jesteś jego częścią. :)

  grazaa,  16/03/2013

@hussair: Dziękuję. Twoje słowa są jak prezent... Piszę to co dyktuje mi serce, dzielę się swoimi odczuciami i czuję się naprawdę szczęśliwa, gdy moje słowa spowodują czyjś uśmiech :)

  golesz,  16/03/2013

Spokojnie - jeszcze dzień, jeszcze chwila, a sen będzie trwał i trwał, bez potrzeby budzenia, bez potrzeby zasypiania. Aż do kolejnej zimy. Tak to już jest - zasypiamy, budzimy się, zasypiamy...

  grazaa,  16/03/2013

@golesz: Poddajemy się naturze, jej naturalnemu cyklowi, to jest w nas i nie możemy temu zaprzeczyć. Wiosna zawsze powoduje uczucie radości, szczęścia, odrodzenia...

Na milosc blizniego, kto na Eiobie minusuje juz nawet utwory liryczne?

PS
Graza, po przeczytaniu twojej lirycznej-prozy przy okazji kupownia gazet kupilem zonie kwiaty - ot tak z powodu wiosny...
Patrzyla sie na mnie troche podejrzliwie.
Nie rozumiem was kobiety-tak zle i tak niedobrze.

  grazaa,  16/03/2013

@youngcontrarian: Minusuje pewnie ktoś bardzo smutny. Może po przeczytaniu, uśmiechnął się chociaż jeden raz. Jeśli tak... zyskał bardzo wiele :)
A te kwiaty... To wiosna, szczęście, miłość... Rób to częściej, a w domu pojawi się więcej Słońca :) I już nie będzie podejrzliwych spojrzeń...

Grażko, podzielam zdanie Tomka... łagodność w czasie transformacji jest czymś bardzo cennym... Poranności przedwiośniane dla wszystkich:)

  grazaa,  16/03/2013

@Skalny Kwiat: Dzięki :) Łagodność mi bardzo pomaga, wcześniej nie wiedziałam, że to jest takie ważne. A Słońce dzisiaj jest wyjątkowe :)))

Przebywanie wśród ludzi, piszących i dzielących się sobą z innymi w tekstach na portalach literackich, wiele nas uczy... Otwiera oczy na wiele aspektów życia, na które nie zwracaliśmy szczególnej lub jakiejkolwiek uwagi... Między innymi dlatego tu piszę i dlatego czytam artykuły innych. Szczególnie zaś ciekawe są dla mnie dyskusje pod tekstami - kopalnia wiedzy o ludziach, poglądach, tendencjach, ...  wyświetl więcej

  grazaa,  16/03/2013

@Skalny Kwiat: Tak właśnie jest... Pisząc w samotności zamykałam się w sobie, wszystko stało w miejscu. Teraz wiem, że mam przyjaciół i mogę dzielić się z innymi swoimi odczuciami. To naprawdę ważne... W końcu dostrzegłam siebie i pozwoliłam na zmiany, dzięki którym odnajduję szczęście. Dziękuję każdemu kto przeczytał chociaż jedno moje słowo...

  Remter,  16/03/2013

Można zatracić się w tych krajobrazach .. coś wiem na ten temat .. posiadam skrawek parku krajobrazowego na Kujawach .. kiedy tam przebywam - wszystko inne znika .. jest tam coś tak magicznego ... ukrytego a jednocześnie pięknego .. pozdrawiam;)

  grazaa,  16/03/2013

@Teresa Rembielińska: Ten las, który fotografuję i jest obok mojego domu, to park krajobrazowy, dolina Drwęcy... Jest w nim magia, za każdym razem inny, to niespodzianka i... nagroda :)

Duzo Słoneczka przez całe zycie. najlepszego i w góre Serca. Buziaki

  grazaa,  16/03/2013

@marcin sznajder: Dziękuję Marcinie za życzenia... wiedziałeś, że to moje urodzinki :-))) No właśnie, bo ja rybka jestem tylko taka późna... przedwiosenna...

@grazaa: To i ja z życzeniami się dołączę - spełnienia marzeń:)

  Elba,  16/03/2013

@marcin sznajder, @grazaa: Lubię to Wasze TU i TERAZ... Dla żyjących dniem dzisiejszym ludzi, czas nie istnieje - liczą się tylko chwile. Życzę więc Wam jak najwięcej tych cudownych chwil... napełnionych po brzegi energią słońca -:)

  grazaa,  16/03/2013

@Elba @Skalny Kwiat @Marcin Sznajder: Dziękuję Wam z całego serduszka mego, a marzenia niech się spełniają... po to są :) Tylko chwile odczuwamy naprawdę, one są naszym życiem, więc niech będą to chwile naszych marzeń :)

  ewfor  (www),  16/03/2013

Wpadłam na chwilę, a zostałam na dłużej. Dziękuję za ten nastrój, za te słowa, za to, że poczułam się tak jakoś dziwnie, ale cudownie. Pozdrawiam :)

  grazaa,  16/03/2013

@ewfor: Dziękuję, że wpadłaś, chociaż na chwilkę. Cudownie poczuć wiosnę :)

  seta1212,  19/03/2013

@grazaa:Pełne magii... poczułem się jak na spacerze po zaczarowanych łąkach... ))

@seta1212: ... bo te łąki są zaczarowane... A gdy promyki Słońca dotykają zieleni traw, w porannej rosie odnajdujemy błękit :)

Grazaa,
Jesteś nie tylko utalentowaną fotografką. Jesteś też wspaniałą poetką.

  grazaa,  26/03/2013

@Alicja Minicka: Dziękuję za te słowa. Nie jestem pewna czy zasłużyłam? Ale jeśli tak odbierasz to co piszę i obserwuję, to serce mi rośnie i czuję, że warto to robić :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska