Login lub e-mail Hasło   

Horror medyczny.

Apel do rozsądku. Rodaku! Planuj choroby!
Wyświetlenia: 1.197 Zamieszczono 23/03/2013

"Szlachetne zdrowie…” jak mawiał wieszcz, a wieszcz, jak wiadomo –wieszczy. Wie, co mówi…  A jak już się zdrowie zepsuje- nie smakuje. I tylko człek nierozsądny obraża się na służbę zdrowia i boczy na swój rodzinny kraj zdobyty krwią i blizną. Hart ducha naszych szlachetnych przodków, którzy przetrwali pod zaborami, mamy we krwi, przeto wyciągając wnioski z tysiącletniej historii i nauczeni zapobiegliwości nie czekajmy na cud nad Wisłą, i Odrą też. Każdy rozsądny człowiek, jeśli przyszło mu mieszkać w tym kraju, powinien ściśle planować choroby. Nie wolno nieroztropnie fundować sobie załamań zdrowia, schorzeń i kalectwa. Jakakolwiek przypadłość, dolegliwość, czy nawet małe niedomaganie, nie powinno nas zaskakiwać! Mądrość nakazuje tu daleko posuniętą dalekowzroczność. Jakże to? Zapytajmy za wieszczem: Mądry Polak po szkodzie? A może i po szkodzie- głupi? Nie!

Dlatego rok kończymy starannie planując rok nadchodzący. Jeżeli, rodaku, jeszcze tego nie zrobiłeś, natychmiast sięgnij po kalendarz i planuj, planuj, planuj. Najlepszy kalendarz jest taki roczny, abyś mógł widzieć jednocześnie wszystkie dni roku, bowiem pamiętać należy, iż choroby nie powinny się zazębiać. Co więcej, jeśli posiadasz rodzinę, a w niej dzieci, masz szczególnie utrudnione zadanie, a to z uwagi na to, iż dostęp do lekarzy specjalistów dziecięcych jest wyjątkowo trudny, a i nie powinno się to zazębiać z Twoimi chorobami.  Właściwie nie należy projektować własnych chorób w miesiącach strategicznych- październiku, listopadzie, marcu i kwietniu- wtedy mamy wysyp chorób dziecięcych i pospolitej grypy i karygodne, i wysoce samolubne, byłoby planowanie choroby własnej. Poza tym, rozsądny rodzic już rok wcześniej rejestruje swoje pociechy do specjalisty w miesiącach strategicznych. Nawet jeśli dziecko, co zresztą jest mało prawdopodobne, nie złapie nawet kataru, to zawsze można wykazać się jakąś uczuleniową wysypką. Zdrowe dziecko, to pojecie bardzo względne. W drugiej kolejności myślimy o sobie, a planowanie musi być bardzo dalekosiężne. Taka zaćma na przykład. Oczekiwanie na operację na NFZ może sięgać lat siedmiu, a więc, jeśli nawet masz wzrok sokoli, pamiętaj, starość nadchodzi, a wzrok wieczny nie jest! A jeszcze wcześniej musisz iść do okulisty… Zatem, pomyśl już dziś. Jeśli jesteś normalnym, przeciętnym obywatelem- czeka cię zapewne, co najmniej kilka ważnych w Twym życiu wydarzeń wiążących się z przewlekłym stresem. Taki młodzieńczy bunt albo poszukiwania partnera, albo małżeństwo… - narażają Twoje serce na wzloty i porywy, których może nie przetrzymać. Dlatego już dziś zarejestruj się do kardiologa- średnia oczekiwania to trzynaście miesięcy. Na lato zaplanujmy koniecznie alergologa i ortopedę, choć na tego ostatniego najlepiej mieć abonament, gdyż zimą mamy przecież sporty zimowe… Ludzi pracujących mózgiem zachęcam do rejestracji do neurologa, a nauczycieli do  psychiatry, szczególnie we wrześniu. O dentystach nie mówię, gdyż powszechnie wiadomo, że nie unikniemy wydatków, chyba że jesteśmy gotowi na ołowicę wywołaną amalgamatami i nerwicę brakiem znieczulenia. Wysoce nierozsądne jest planowanie ciąży w ogóle, ale jeśli już musimy… To w tym wypadku należy użyć do planowania profesjonalnych programów i algorytmów, bowiem zwykły ludzki procesor tego nie ogarnie. Należy bowiem zgrać ze sobą choroby w rodzinie, wizyty u innych lekarzy, badania, ginekologa, a i tak możemy mieć problem, bo może się okazać, że dziewięć miesięcy to za mało na umówienie wizyty, a wtedy… Jeśli dodatkowo, mamy w rodzinie jakieś obciążenia genetyczne, może się okazać, że i komputer wysiada…

            Jednakże takie planowanie jest absolutnie konieczne. Pamiętaj, że ogonek do samej rejestracji może sięgać ulicy. Co prawda, jeśli nawet już przewidzisz chorobę, nie ocali cię to od czterogodzinnej kolejki do specjalisty, choć umawiasz się na godziny z minutami, jednak satysfakcji nikt Ci, Polaku, nie odbierze! A taka satysfakcja, z kolei,  na pewno poprawi Twoje samopoczucie! Dlatego kup stosowny kalendarz i pracuj! Potem możesz przenieść notatki na kalendarz zwykły- taki do wyrywania kartek dzień po dniu. Wtedy satysfakcja z wydzierania dni będzie jeszcze większa…

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1295
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1626
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 797
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2076
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1026
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1427
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 511
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 459
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1036
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2141
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1018
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1531
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 804
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  24/03/2013

Strach to bat a zdrowie to marchewka. Dlatego strategia władzy, nigdy nie pozwoli, by się do niej dorwać i cieszyć!

@mojra: Dostęp do opieki zdrowotnej jest sas.. obowiązkiem państwa.

  ulmed,  24/03/2013

Przestajemy się bać? Zaczynamy się śmiać?

@ulmed: Albo odwrotnie. Ja już raczej się nie śmieję...

  hussair  (www),  24/03/2013

Hm, nie dość, że biało, to jeszcze czarno. Równa się: szaro. Może uczciwiej byłoby pomalować na szaro ambulansy. ;)

@hussair: Ostatnio latam po lekarzach i wierz mi, jest to horror, którego bys nie wymyślił- już pewnie nie czarny a szary właśnie.

  Hamilton,  24/03/2013

Z listu do NFZ:
„Nasz dziadek miał ostry atak kolki nerkowej, wezwaliśmy pogotowie. Przyjechał zalany w 3D lekarz. Nasikał do szafy, zrobił zastrzyk w wersalkę, posłał wszystkich w diabły, spadł ze schodów, Zabrali go na OIOM A dziadek tak się śmiał I kolka mu przeszła." Bywają czasem korzyści ze służby zdrowia.

@Hamilton Starszy: Śmiech to zdrowie. Ale czasem nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska