Login lub e-mail Hasło   

Ryszard Pospieszyński uhonorowany Odznaką Honorową

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.zbp.pl/site.php?s=MTM1Mzc4NzY
Ryszard Pospieszyński uhonorowany Odznaką Honorową „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej” oraz Odznaką Honorową Związku Banków Polskich.
Wyświetlenia: 1.073 Zamieszczono 07/04/2013

Ryszard Pospieszyński uhonorowany Odznaką Honorową „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej” oraz Odznaką Honorową Związku Banków Polskich. Ryszard Pospieszyński jest inicjatorem i współzałożycielem pierwszego prywatnego banku polskiego – Banku Inicjatyw Gospodarczych SA, współtwórcą polskiej nowoczesnej bankowości oraz jednym z najbardziej szanowanych i zasłużonych bankowców w polskim systemie bankowym.

Ryszard Pospieszyński

Na uroczystość, która odbyła się 25 października w Klubie Bankowca, przybyli liczni goście. Wśród zgromadzonych obecni byli przedstawiciele polskiego sektora bankowego i finansowego m.in: Małgorzat Zaleska, członek zarządu NBP, Wojciech Kwaśniak, zastępca przewodniczącego KNF, Bogusław Kott, prezes Zarządu Banku Millennium, Luis Coutinho, członek zarządu BCP i rady nadzorczej Millennium, Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP oraz Jerzy Bańka, wiceprezes ZBP Odznakę Honorową „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”, w imieniu NBP wręczyła Małgorzata Zaleska. Krzysztof Pietraszkiewicz uhonorował Ryszarda Pospieszyńskiego Odznaką Honorową Związku Banków Polskich - najstarszym wyróżnieniem przyznawanym przez samorząd sektora bankowego w Polsce, przyznawanym za szczególne zasługi dla rozwoju polskiej bankowości. Dziękując za wyróżnienie Ryszard Pospieszyński wspominał początki pracy sektorze bankowym: - O bankach nie wiedziałem wtedy nic. Nie wiedziałem wówczas, czego tak naprawdę się podejmuję tworząc bank. Gdybym wiedział, ile sztormów przede mną, nie wiem czy bym się na to zdecydował - żartował. Dodał również, że miło jest spojrzeć za siebie i zobaczyć, że udało się, mimo wszystko, uczynić wiele dobrego.  

Ryszard Pospieszyński urodził się w 1925 r. w Łodzi. Przez wiele lat, jako Kapitan Żeglugi Wielkiej i Podporucznik Marynarki Wojennej, związany był z żegluga i gospodarką morską. Pełnił liczne funcje publiczne. Był m.in..posłem na Sejm RP,przewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi, podsekretarzen stanu w Urzędzie Gospodarki Morskiej, dyrektorem departamentu żeglugi i transportu w Ministerstwie Handlu Zagranicznego oraz ambasadorem RP w Pakistanie. Po zakończeniu kariery sektorze publicznym rozpoczął działania w bankowości. W 1989 r. był jednym z założycieli Banku Millennium (wówczas Banku Inicjatyw Gospodarczych SA) i nieprzerwanie w latach 1989 – 2012 pełnił funkcję Sekretarza i Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Banku. Autor książki "Morskie Sprawy Plaków" . 

Źródło: http://www.zbp.pl/site.php?s=MTM1Mzc4NzY=  

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1130
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 937
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 838
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 656
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 508
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 834
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1140
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 592
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 499
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 630
 
Autor
ZBP
Dodał do zasobów: kaczmarekk
Artykuł  mojra  (www),  07/04/2013

Big Bank za pieniądze PZU nabył akcje PZU wspólnie z Eureko i mamy w plecy 36 mld. złotych. Należy się co najmniej Virtuti Militari!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska