Login lub e-mail Hasło   

Chcieć to móc!

Co było ,a nie jest nie piszemy w rejestr,najważniejsze teraz i tu
Wyświetlenia: 814 Zamieszczono 11/04/2013

Jskółki gniazda budują, ty swoje rujnujesz ,pijesz bo musisz. Każdy dzień  na chwiejnych nogach  ,

, deszcz leje, przed knajpą stoisz, moknąć czy wejść i się zlać -zastanawiasz ,jakie plany procz wodki masz?

Patrzyłem  zamglonym wzrokiem , ze smutkiem odchodziła , .piłem pod rostanie, do głuchych telefonów gadałem,a zazdrość serce rozdzierała, tylko słowa o jaskołkach wiosną pachniały, "ratuj siebie,puki czaś szeptały"

Dni bez picia - nie do życia, koszmar nieopisaniy, wywracały się wnętrznosci , a na drugiej stronie ulicy knajpa, Jak trudno się oprzeć pokusie by znow nie odpłynąc w mrok wie ten,co pił , nie ma mocnych , biednych i bogatych zniewala wodka.

Neo ,ulubienic boga nagi kaca leczył winem, nasi stroże moralnosci na letarnie samochodami wjeżdzają, wiernych wyzywają,tylko za to nie odpowiadają biskup  Głóz łeb koński ma, pod Katyniem ululał męża pięknej Joli. {tej co kolanka pokazała JP2 w papobilu i na udiencje potem jezdzila). Chrystus wodę zamieniał w wino i zachęcał chlajcie na moją pamiatkę,a nam nie wolno- pytał orędziu do wiernych ów biskupina !

Powodow picia ludzie mają mnóstwo,wesolych, smutnych i niejakich ,moje wynikały z niespełnionych oczekiwań -były zrodłóem rozczarowań, tworzyły piramidalne stresy ,uwolnić się od nich  nie sposob,a zakazany owoc w zasięgu ręki ,człowiek po niego sięga,by roskosz rajską,nie bacząc na skutki, przeżyć.

Czynili to biblijni przodkowie,za bzykanie nie pobożemu Onana bog uśmiercił ,żonę Lota w słup soli zamienil za cos tam ,o gniewie, milosci i zazdrosci  wiele,uczucia te na pokolenia przechodzą jak nasz Katyń.

Na frasunek dobry trunek,aby euforia trwała trzeba w mordę lać...alkohol ,bo rospacz istnienia gniecie  każdego w tym  podłym c świecie. Chjciwośc i zazdrość dominują,rodzą złośc i gniew,

głupotą  ,szelmowstwem prowadzą  do tragedii,tylko zmiana zachowan, towarzystwa,a przede wszystkim wspomnień o przeszłości i całkowita obstynencja - uwalniają  od nich ,nie kazdemu na to stać ,latwiej wykarczować las, niż zminic siebie.!

Kiedy dni bez alkoholu stały się normalnoscią znikać poczęły zmory zazdrosci,pachniały jakby wiosna z daleka przytomne słowa,wracala wiara w człowieka i wtedy ,powiedzialem "co było ,a nie jest nie piszemy w rejestr -,najważniejsze tu i teraz" , "dziękuję za tamte jaskółki, - Marią Magdaleną zostan na wieki- prosiłem

Cwierć wieku w trzezwosci ,a negatywne uczucia pojawiają  tylko z szachrajstwa władzy,są źródło naszych rozczarowań , czujemy to wzrostem kosztow utrzymania, na ich mafijne układy nie mamy rady, trwonią pieniadze podatnika na pielgrzymki, zadymki katyńsko smolenskie- podcinają nam skrzydła,zniewalają obłudą i klamstwem.Na tych darmozjadów, pasożytow   nie liczymy , tylko kazdą chwilę ze sobą bardziej cenimy ,nie dogoni jej nawet duch święty kiedy przeminie! .

Swiadomośc ta koi boł istnienia pod polskim niebem , tyle zawisci, nienawisci ,a dramaty w blokowiskach i chatkach wiejskich, zrujnowanych pegeerach ,w barłogach bezdomnych,przepełnionych szpitalach kogo obchodzą,?

Gdy bol samotnosci i głod przytlacza ,a tłum obojętny nie dostrzega wyciagnietej dłoni o jałmuznę idz pod kosciol, dzwon do episkopatu, do plebanii stukaj,na obiadek gosposia zaprosi -ale to mrzonki, na twoj widok dupę odwrocą,,zadzwonią po glinę,oskarżą o zniewagę uczuc religijnych! W kosciele , rządzie ,samorządzie dla takich miejsca nie ma,tam karjera,chciwosć wyziera , przyjaciół nie znajdziesz ino nakaz platniczy,zawiadomienie o wzroscie świadczen komunalnuych i terminie wyborow brata smolenczyka na wodza Polakow .

Mamy na  ich  własny sposob, stosuje go wiele osob- medytaujemy , dłonie splecione w ciszy trwają , zwichrowane mysli koją , z odrębnych połowek tworzymy ósemkę, punkcik co je łączy to nasza wspolnośc,radosne istnienie ,w wędrowkach się cementuje  i tak   ze sobą trawmy,były  Alpy , SriLanka, brazyliska guarana i niepowtarzalne wysepki morza środimnego , gwiazdy do snu tam  tulily,a  ,przed namii  do zdobycia  Kamczatka ,  walc nad Amurem i biale noce u Eskimosow , w  takich wojażach   medetacja we dwoje-to elikser  żywota.Tam razy z dawnych lat pogubiły się  na zboczach gorskich,piaskach pustyni, fale oceanu  poniosly w siną dal..., uwolnieni z kompleksow tu i teraz. . cieszymy się chwilką,

co razi,czym pogardzamy unikamy,niezazdroscimy samochodow oszustom,dacz ,nasz dom tam gdzie my , pod wspolnym niebem krzyzujemy odechy ,  świętym  Mikołajem  nasza magia, niesie gdzie obłuda nie siega., a receptą na życie nie są wartosci katolickie, liczymy na siebie! Monotonia, bezczynność- proza dnia jak ,kiedyś nie grozna!Mamy medytację transcendalną, nie indyjska od Buddy lecz wlasną niwranę !Dzięki jej wiemy,że świata sie nie naprawi,ale siebie tak siebie.Chcieć to móc!

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1483
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1632
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1010
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 894
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 921
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 975
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 816
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 604
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 948
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 802
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 819
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  melodix,  11/04/2013

Oj Szymonie, pełno w tobie żalu i goryczy, ale trudno się dziwić jeśli ukształtowały cię wojenne i powojenne wydarzenia. Życzę dużo zdrowia.

@melodi: A jak jest faktycznie nad Wisłą,kiedy walka o brata Smolańczyka ważniejsza od bezdomnych,chorych stojących w kolejce od czwartej rano pod zamkniętymi drzwiami przychodni lekarskiej,a nieopodal kościół nawołuje do modlitwy/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska