Login lub e-mail Hasło   

Bluźnierstwo

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://boskawola.blogspot.com/2013/04/bl(...)wo.html
Nie zamierzam wdawać się w dywagacje, czy Novus Ordo Missae jest czy nie jest rytem prawdziwie katolickim.
Wyświetlenia: 921 Zamieszczono 29/04/2013

Po to Dobry Bóg dał swemu wiernemu ludowi papieża i biskupów, żeby prosty laik nie musiał sobie tym zaprzątać głowy. 

Nie zamierzam wdawać się w dywagacje, czy rezygnacja z łaciny i odwrócenie kapłana tyłem do Pana Boga było słuszne teologicznie, psychologicznie i liturgicznie czy nie. Po to Dobry Bóg dał swemu wiernemu ludowi papieża i biskupów, żeby prosty laik nie musiał sobie tym zaprzątać głowy.

Msza „nowoczesna“, gdy jest odprawiana w sposób poważny – wydaje się rytem przepełnionym prostotą, ascetycznym wręcz, pełnym godności i znaczeń. 

Problem polega na tym, że – bardzo dawno nie widziałem mszy odprawianej poważnie. W Kościele polskim panoszy się bowiem zjawisko, które nasz kolega z pewnego katolickiego uniwersytetu określił słusznie mianem „infantylizacji“. 

Czytania mszalne w wykonaniu młodocianych ministrantów, którzy NI W ZĄB NIE POJMUJĄ ani słowa z tego, co czytają (abstrahując już od oczywistej leksykalnej nieporadności, prymitywizmu wręcz, który cechuje oficjalną „Biblię Tysiąclecia“ – przekład DALEKO GORSZY od XVI-wiecznej Biblii ks. Jakuba Wujka…), co słychać od razu, bo zwyczajnie – źle dzielą zdania, odbębniając swoje zadanie jak klasówkę w znienawidzonej „budzie“ – to profanacja sama w sobie. 

Oprawa muzyczna… no – rozumiem, że lepiej się nie da. Niech więc i będzie. Że nawet solenna powaga psalmów w tym wykonaniu zbliża się do disco polo..? Jakoś bym to zniósł – ale ta „twórczość własna“, która się zwłaszcza na początku i na końcu pojawia… zęby bolą, gdy się tego słucha..! 

Natomiast to, czego wysłuchałem dzisiaj… 

Zaiste – nie wiem: na mszy byłem (charakterystycznym zjawiskiem jest, że podczas całej uroczystości ANI RAZU nie padło słowo „katolicki“…) – czy na jakimś satanistycznym sabacie..? 

Wszystko za sprawą ks. dr Mariana Midury „krajowego duszpasterza kierowców“, który z okazji „VII Dnia Modlitwy za Kierowców“ raczył był:

- dokonać iście satanistycznego pastiszu „Dekalogu“, tworząc jego parodię w postaci „Dekalogu kierowcy“,

-  wystosować do wiernych „garść myśli“, w których co słowo – to oczywiste kłamstwo (wedle księdza doktora, „skandalem“ jest, że w kraju, w którym tylu deklaruje się jako wierzący i praktykujący, dochodzi do tak wielu wypadków drogowych – ergo: wypadkom winni są kierowcy – a nie dziurawe drogi, bałamutne znaki drogowe, pazerna policja, przez oszalałego kauzyperdę tworzony Kodeks Ruchu Drogowego… brakowało w tym wszystkim tylko i wyłącznie – laudacji ku czci Donalda Tuska i Przenajświętszej Unii Europejskiej..!). 

Rozumiem, że ksiądz, który paraduje w policyjnym mundurze i najwidoczniej, jest na etacie w Policji – inaczej nie może. Ale – wybaczcie. Jakem prosty laik, niegodzien, aby moje stopy kalały Przybytek Pański – tak w tym przypadku:jeśli ja zamilknę – kamienie wołać będą..! 

  

Zaprawdę, powiadam Wam: żaden ze mnie katolik. Ale ja zawsze jeszczemogę za Heinem potwórzyćDieu me pardonnera. C’est son métier. 

Dla tych jednak, którzy podjęli się przewodzenia Ludowi Bożemu – a którzy tak haniebnie wiodą go na manowce – nie będzie litości. Zostało to wprost zapowiedziane w Ewangelii wg św. Mateusza, roz. 18, wers 6A ktoby zgorszył jednego z tych małych, którzy w mię wierzą, lepiéj mu, aby zawieszono kamień młyński u szyje jego, i zatopiono go w głębokości morskiéj

Ciąg dalszy - na moim blogu głównym, serdecznie Państwa zapraszam!

Podobne artykuły


132
komentarze: 65 | wyświetlenia: 44110
90
komentarze: 98 | wyświetlenia: 65628
72
komentarze: 75 | wyświetlenia: 27163
61
komentarze: 28 | wyświetlenia: 7545
58
komentarze: 37 | wyświetlenia: 11774
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 6945
22
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3591
22
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3605
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 3986
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 2947
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2485
386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 412395
 
Autor
Artykuł  mojra  (www),  29/04/2013

To postępactwo w stylu automatów do eucharystii!

  Amicus,  29/04/2013

"Po to Dobry Bóg dał swemu wiernemu ludowi papieża i biskupów "
DOBRY Bóg nigdy by czegoś takiego nie zrobił!
Natomiast ktoś, kto "zafundował" ludzkości papieża, biskupów i całą resztę sukienkowych pasożytów, musiał być:
a) niespełna rozumu;
b) wrogiem gatunku homo sapiens.

  swistak  (www),  29/04/2013

@Amicus: czyli nie amicusa!

@Amicus: Jaki dobry bóg, gdzie widziałeś dobrego boga. Przepraszam, nie spostrzegłem, że cytowałeś :))

@Krzysztof Mrozowski: Spoko ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska