Login lub e-mail Hasło   

Jak uszczelnić kabinę prysznicową?

Prace należy zacząć od pomalowania ściany i podłogi unigruntem. Pozwoli to wyeliminować kurz. Następnie całość pokrywamy folią w płynie.
Wyświetlenia: 3.620 Zamieszczono 24/05/2013

Jak uszczelnić kabinę prysznicową?

Uszczelnianie kabiny prysznicowej krok po kroku.

Prace należy zacząć od pomalowania ściany i podłogi unigruntem. Pozwoli to wyeliminować kurz. Następnie całość pokrywamy folią w płynie. Folię nakładamy poziomo pędzlem lub wałkiem. Wystarczy 1 mm warstwy, aby uchronić kabinę prysznicową przed nasiąkaniem wodą.

Przygotowana baza musi zostać pozostawiona do wyschnięcia. Gdy wyschnie montujemy narożniki izolacyjne na przestrzeni, która łączy podłogę ze ścianą oraz w tym rogu łazienki, w którym chcemy zamontować prysznic. Warto też zastosować taśmę uszczelniającą, która zabezpieczy baterie łazienkowe. Należy umocować ją ciasno do oklejanych elementów w miejscach, gdzie będzie znajdować się odpływ i baterie łazienkowe. Taśmę mocuje się także na ścianę, w miejscach, gdzie łączy się ona z podłogą.

Taśma uszcezlniająca

Materiały uszczelniające

Wszystkie materiały potrzebne do uszczelnienia kabiny prysznicowej można zakupić osobno, lub w komplecie. W komplecie znajduje się: folia, grunt uszczelniający, taśma i narożnik. Kupując w ten sposób mamy pewność, że nie zapomnimy o żadnym z potrzebnych materiałów i zaoszczędzimy pieniądze.

O czym należy pamiętać?

Uszczelniając kabinę prysznicową warto zadbać o użycie uszczelniacza, posiadającego właściwości grzybobójcze. Uchroni to naszą kabinę przed koniecznością wymiany paska silikonowego, zniszczonego przez grzyby.

Przystępując do pracy należy też zapoznać się z instrukcją montażu. Znajdziemy w niej informacje na temat uszczelniania oraz użytkowania kabiny prysznicowej.

Montując kabinę prysznicową musimy ją na końcu uszczelnić, aby wyciekająca z niej woda nie zalewała łazienki. W tym celu używa się uszczelniaczy sanitarnych, potocznie zwanych silikonem. Silikon, który ma właściwości grzybobójcze, uszczelni wszystkie miejsca narażone na przesiąknięcie i ochroni przed wilgocią i zagrzybieniem. Uszczelnienie można wykonać samodzielnie, wystarczy zastosować się do instrukcji. W ten sposób zadbamy by kabina prysznicowa była odpowiednio zabezpieczona nie pozwolimy, by woda, wyciskająca z niej, zalewała posadzkę.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61107
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32722
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31418
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63752
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65163
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23416
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29062
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28683
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23752
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26408
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26795
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12591
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zapomniałeś wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. W większości załączonych do kabin instrukcji jest napisane, żeby uszczelnienie silikonowe wykonywać po stronie zewnętrznej. Nawet widziałem taką instrukcję, w której był wyraźny zakaz układania silikonu od wewnątrz. Wynika to ze specyfiki konstrukcji wielu kabin, gdzie istnieje możliwość penetracji wody do wnętrza elementów tej konstrukcji. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska