Login lub e-mail Hasło   

Legenda CIA

Władza CIA nie ma granic. Jak daleko sięgają macki najpotężniejszej agencji wywiadowczej na świecie?
Wyświetlenia: 783 Zamieszczono 28/05/2013

Twierdza CIA znajduje się w Langley w Virgini (USA) i owiana jest mgłą tajemnicy. Nie wiadomo do czego służą niektóre budynki, ile osób w nich pracuje i co robi.

Ta warownia to samowystarczalny i świetnie zabezpieczony teren. Posiada zbiorniki wodne, stację transformatorową i ogromne wentylatory. Zagwozdkę stanowi rzeźba autorstwa Jima Sanborna, znajdująca się w centrum Langley. Z zaszyfrowanymi informacjami, które zawiera od lat zmagają się najlepsi kryptolodzy.

 

 

HISTORIA

Central Intelligence Agency powstała w roku 1947 z inicjatywy ówczesnego prezydenta Harryego Trumana. Wydał on w tym samym roku dyrektywę upoważniającą CIA do wykonywania tajnych operacji. Rok 1953 przyniósł nowemu wywiadowi przywilej, który nie narzucał konieczności dzielenia się swoimi planami z rządem USA. Pretekstem do kolejnych ustępstw na rzecz agencji stały się ataki na WTC w 2001 roku. Prezydent Bush dał wywiadowi prawo do aresztowania, zabijania i stosowania tortur gwałcących prawa człowieka. Po 11 września 2001 roku zaczęły mnożyć się teorie spiskowe, które szczególnie zwracały uwagę na to, że CIA najwięcej zyskała na ataku. Czyżby sama agencja go zaaranżowała? I co się kryje za faktem, że WTC 7, który wytrzymał nalot zawalił się bez wyraźnego powodu już po agresji terrorystów? Zastanawiające jest to, że budynek był siedzibą CIA.

Zamachy na WTC to temat o którym można pisać grube tomy, co też zauważył Phillip Marshall. Ciało byłego pilota USA zostało znalezione w towarzystwie zwłok jego rodziny. Czy to przypadek, że napisał książkę o spisku władz USA z arabskimi szejkami i udowadniał, że to nie terroryści zaatakowali pamiętnego 11 września 2001 roku? Pikanterii dodaje fakt, że Marshall pisał kolejne dzieło, które miało ujawnić nieznane dotąd informacje o CIA i jej udziale w akcie terrorystycznym w Nowym Jorku. Udziału wywiadu w zbrodni z Calaveras County dowodzi pełen profesjonalizm. Nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał. Stąd też od razu rozpowszechniona teoria o samobójstwie ojca, który uprzednio zamordował rodzinę. Problem w tym, że Marshall nie miał tłumika…

KONTROLA ABSOLUTNA
CIA jako agencja wywiadowcza ma dostęp do wszystkich możliwych danych każdego człowieka na planecie. Kontroluje internet, komunikację telefoniczną i inne kanały wymiany informacji. Globalna sieć wywiadu elektronicznego nosi nazwę Echelon.

System prawdopodobnie gromadzi i analizuje przekazy elektroniczne z całego świata, a na jego celowniku może znaleźć się dowolny obywatel, który wyda się podejrzany.
Kontrola absolutna to nie tylko monitoring poczynań jednostki, ale również wpływanie na jej umysł. Dlatego też już od wczesnych lat XX wieku CIA uruchamiała liczne programy i projekty, mające na celu znalezienie sposobu na skuteczne manipulowanie człowiekiem.


Najbardziej znanym jest MK-ULTRA. W ramach tego programu testowano wpływ m.in. środków odurzających i szczepionek na psychikę jednostki. Ponadto badano media i trendy społeczne, a także eksperymentowano z chipami podskórnymi.
Ofiarami chorych ambicji władzy były również dzieci, które porywano lub adoptowano. Źródłem świeżego mięsa były również sekty satanistyczne, które nie tolerowały młodocianych w swoich kręgach. Kiedy już milusiński trafił w łapy doktorów nikt nie mógł mu pomóc. Od najmłodszych lat brzdąc był torturowany celem utrwalenia traumatycznych przeżyć, w następstwie dochodziło do podziału jego osobowości. Królikom doświadczalnym niekiedy wykonywano nacięcie sięgające pnia mózgu, co dawało fotograficzną pamięć.

REWOLUCJA ZA PIENIADZE
Central Intelligence Agency obalała i ustanawiała rządy wielu krajów na całym świecie, dostarczała broń i szkoliła rebeliantów. Jej działania stworzyły chaos m.in. w Iranie, Gwatemali, Chile i Kongo. Ten ostatni przypadek jest szczególnie znany. Rzecz działa się w roku 1960, kiedy agent Larry Devlin za 5000 dolarów spowodował pucz w kraju, który odradzał się po 90 latach bycia kolonią belgijską. To nie było na rękę Belgii, która śliniła się na widok surowców i USA, obawiającego się ingerencji sowietów.

I tak, Patrice Lumuba, premier nowego państwa, został zamordowany, a władzę objął ten, który się sprzedał. Dzięki temu USA może liczyć na zyski finansowe, a Kongo nie jest w stanie wyrwać się ze szponów chaosu.

ASPIRACJE CIA
Central Intelligence Agency posiada ogromne wpływy i przywileje, ale jej ambicje nie zostały zaspokojone. Można przypuszczać, że skoro już teraz wywiad amerykański jest praktycznie ponad prawem, może dążyć do ustanowienia państwa policyjnego, by jeszcze skuteczniej inwigilować obywateli. Czy znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie zatrzymać najpotężniejszą agencję wywiadowczą na świecie?

 

Więcej:

http://www.youtube.com/user/fatymid

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:02-A-0846RELEASE-mk-ultra.pdf

http://nrzeczywistosc.wordpress.com

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2415
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1177
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 857
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 754
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 697
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 673
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 759
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 545
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 536
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1538
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 439
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  28/05/2013

Oczywiście Jezus Król!

  arturant,  30/05/2013

@swistak: Taaa jakoś od 2tyś lat niczego mu się nie udało dokonać . Zwłaszcza powstrzymać swoich wyznawców przed mordowaniem w jego imieniu.

  Darwolf  (www),  31/12/2014

Echelon, a także prism, podobnie jak cała sfera wywiadu elektronicznego to domena NSA (National Security Agency), a nie CIA.
Paradoksalnie, w tym namnożeniu się specsłużb dostrzegam pewien pozytywny aspekt: ich wzajemna rywalizacja z koniecznościhamuje ich zapędy w dążeniu do wszechwładzy... a nawet może prowadzić do ich oslabienia (niechęć między CIA, FBI i NSA jest dość powszechnie znana) ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska