Login lub e-mail Hasło   

Czy nieśmiałość oznacza brak sukcesów?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://bylemniesmialy.pl/czy-niesmialosc(...)kcesow/
Z pozoru odpowiedź wydaje się być oczywista. Nieśmiałość to przecież problemy z komunikowaniem, problemy w relacjach damsko-męskich czy innego rodzaju zaburzenia. Jak zatem odn...
Wyświetlenia: 798 Zamieszczono 07/06/2013

Z pozoru odpowiedź wydaje się być oczywista. Nieśmiałość to przecież problemy z komunikowaniem, problemy w relacjach damsko-męskich czy innego rodzaju zaburzenia.

Jak zatem odnosić sukcesy w jakichkolwiek dziedzinach będąc kimś nieśmiałym?

Przypatrzmy się biografią znanych ludzi, którzy dotknięci byli nieśmiałością, a przekonamy się, czy jest to możliwe.

Albert Einstein – nie pozwolił swojej nieśmiałości by przeszkodziła mu w uratowaniu Żydów przed Hitlerem, stworzeniu teorii względności oraz słynnego wzoru E=mc2

Eleanor Roosevelt – chorobliwie nieśmiała jako dziecko. Nie przeszkodziło jej to jednak w tym by jako kobieta mogła odnosić spektakularne sukcesy w polityce.

Theodore Roosevelt – nikłej budowy chłopiec, który oprócz problemu nieśmiałości musiał także zmierzyć się z astmą.  Nie przeszkodziło mu to jednak w objęciu prezydentury Stanów Zjednoczonych oraz otrzymaniu pokojowej Nagrody Nobla.

Thomas Edison – bardzo nieśmiały, w wywiadzie powiedział, że zrezygnował z marzenia o staniu się aktorem z powodu nieśmiałości i dziwnego głosu. Na szczęście, jego nieśmiałość nie przeszkodziła mu w wynalezieniu żarówki.

Thomas Jefferson – bardzo nieśmiały, biografowie prezydenta zgodnie twierdzą, że był kiepskim mówcą. Ton jego głosu z powodu defektu gardła i strun głosowych był suchy i nieprzyjemny. Unikał więc publicznych wystąpień i wolał pisać. Teksty, które pisał, były natomiast znakomite.

Ulysses S. Grant – Jego sukcesy jako generała w armii Unii doprowadziły do ​​jego wyboru na prezydenta Stanów Zjednoczonych, on także był nieśmiały.

Bob Dylan – od dziecka nieśmiały, stał się jednym z największych śpiewaków ludowych i kompozytorów swoich czasów.

Brad Pitt – jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych aktorów naszych czasów. W życiu osobistym ponoć bardzo ostrożny i nieśmiały.

Cher – nieśmiała i introwertyczna, zwłaszcza na początku swojej kariery, dopiero pomoc męża pozwoliła jej na znalezienie własnego stylu i pewności siebie.

Courteney Cox –  przez nieśmiałość jej dorastanie nie było dla niej zbyt miłym okresem, ale to nie powstrzymało jej przed staraniem się o rolę Moniki Geller w serialu Przyjaciele.

Segourny Weaver – jak czytamy w wywiadzie była ekstremalnie nieśmiała, mimo to została znaną na całym świecie aktorką.

George Bernard Shaw -  laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Jest także zdobywcą Oscara za "najlepszy scenariusz adaptowany" do filmu Pygmalion, co czyni go jedyną osobą w historii uhonorowaną Oscarem i Nagrodą Nobla. Zanim tego dokonał pokonał swoja nieśmiałość i stał się utalentowanym publicznym mówcą.

Agatha Christie - jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszechczasów. Nieśmiałość nie powstrzymała jej przed napisaniem i wydaniem ponad miliarda egzemplarzy książek w języku angielskim oraz drugi miliard przetłumaczonych na 45 innych języków.

Barbra Joan Streisand - reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa. Należy do grupy wokalistek, które odniosły największy sukces w historii współczesnej muzyki rozrywkowej, zarówno pod względem sprzedaży płyt, jak i uznania krytyki. Jej nieśmiałość pojawiła się w wyniku bolesnych doświadczeń z dzieciństwa. Barbra była jednak na tyle niezwykłą, pomysłową i zaangażowaną osobą, która zrealizowała swoje marzenia bez względu na to.

Diane Schure  - Zbyt dużo tlenu w inkubatorze uszkodziło jej nerwy wzrokowe, w skutek czego straciła wzrok. Była nieśmiała i niewidoma, a mimo wszystko stała się wybitną wokalistką i pianistką jazzową, nazywaną przez wielu krytyków - nową pierwszą damą jazzu.

Gene Hackman – amerykański aktor filmowy i pisarz, który grywał w takich produkcjach jak: Bonny i Clyde, Francuski łącznik, Bez przebaczenia, Karmazynowy przypływ, Dorwać małego. Nieśmiałość towarzyszyła mu od dziecka, aż do wieku dorosłego. Laureat 2 Oscarów i autor 3 powieści.

Jim Carrey - tak, Jim Carrey, także był nieśmiały, nie miał także zbyt wielu przyjaciół, do czasu aż pokazał swój talent komediowy.

Lady Gaga – jak sama powiedziała w niedawnym wywiadzie: „Przy ludziach, których nie znam, bywam bardzo nieśmiała”. 

Tom Hanks – jeden z największych aktorów naszych czasów. Bardzo częste przeprowadzki jego rodziców utrudniły mu kontakty z innymi i zawieranie przyjaźni. Dopiero jego zaangażowanie w teatrze ułatwiło mu pokonanie nieśmiałości i znalezienie przyjaciół.

Nieśmiali byli także: Tom Cruise, Robert De Niro, Richard Gere, Rene Ruso, Nicole Kidman, Michelle Pfeiffer, Michael Feldman, Kevin Costner, Julia Roberts, Henry Fonda, Harrison Ford, Gloria Estefan, Elvis Presley, J.K. Rowling, Katherine Graham.

Jak widzisz znalazłeś się w doborowym towarzystwie.

Wszystkie te osoby były dotknięte nieśmiałością i była ona dla nich czymś niewygodnym, jednak nie powstrzymała ich przed odnoszeniem spektakularnych sukcesów o których pamiętać będzie cały świat. Nieśmiałość nie oznacza braku sukcesów o ile jej na to nie pozwolimy.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2431
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 769
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 863
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 550
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 764
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 702
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1558
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 679
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 444
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 540
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 517
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska