Login lub e-mail Hasło   

Pozycjonowanie stron

Ogólna instrukcja do pozycjonowania danej strony: 1. Umieść stronę na oddzielnej domenie lub subdomenie. 2. Wybierz 6-7 słów. 2. Umieść te słowa w tagu title 2. Um...
Wyświetlenia: 1.116 Zamieszczono 11/06/2013
Zgłoszony przez 3 użytkowników jako spam

Ogólna instrukcja do pozycjonowania danej strony:

1. Umieść stronę na oddzielnej domenie lub subdomenie.

2. Wybierz 6-7 słów.

2. Umieść te słowa w tagu title

2. Umieść te słowa w znacznikach meta: decription i keywords.

2. Nie umieszczaj tam więcej niż 1-2 innych słów.

6. Koniecznie umieść te słowa w treści strony - nawet dwukrotnie.

7. Umieść te słowa na stronie jako linki do stron, które zawierają te słowa.

8. Umieść te słowa w znaczniku alt do obrazka.

9. Postaraj się o jak najwięcej linków do swojej strony.

 

A teraz bardziej dokładniej omówmy problem:

Meta Tagi:

Każdy serwis internetowy, aby był widoczny w sieci dla mechanizmów wyszukujących i katalogujących, musi być odpowiednio przygotowany. Podstawą jest prawidłowe użycie znaczników META TAG w nagłówku strony. Aby osiągnąć dobre efekty, konieczne jest indywidualne przygotowanie znaczników, dla każdej strony lub grupy stron o tej samej tematyce. Ręczna edycja i poświecenie osobnego czasu na każdą stronę, pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów, przy indeksowaniu stron przez wyszukiwarki Internetowe.

Możecie skorzystać z generatora meta-tagow dostępny przykładowo na stronie: http://webkatalog.pl/index.cfm?site=generator ale aby osiągnąć lepsze rezultaty proponuję poczytać dalej i dostosować się do moich sprawdzonych sposobów :)

< TITLE > Dla wyszukiwarek najistotniejszym elementem nagłówka dokumentu jest znacznik TITLE. Dlatego też warto zadbać, aby tytuł każdej strony był dobrze zredagowany. Najprostsze rozwiązanie to użycie w tytule dwóch, trzech fraz, które określają jej zawartość. Tytuł musi być krótki i bardzo interesujący. Najlepiej wyobrazić sobie tytuły artykułów w gazetach. Element TITLE spełnia taką rolę - jest wyświetlany tylko w nagłówku wyszukiwarki np. "Najlepszy serwis o wyszukiwarkach" Pojawia się też w wynikach wyszukiwania wszystkich wyszukiwarek, dlatego jego atrakcyjność zwiększa szanse wejścia na stronę.

Wszystkie wyszukiwarki używają tego elementu do opisu strony. Zawartość elementu TITLE pojawia się w wynikach wyszukiwania jako link do znalezionego serwisu. Praktyka dobrego kodowania przemawia za umieszczeniem go na pierwszej pozycji.

Czego nie należy zamieszczać w tagu tytułu - Wielu projektantów stron ma błędne przekonanie, że powinni oni umieścić w nim nazwy firm. To jest dobry pomysł tylko wówczas, jeśli twoja firma jest znana i ludzie będą jej szukać posługując się jej nazwą - tak jak Coca-Cola. Należy założyć, że większość potencjalnych klientów będzie poszukiwać produktów lub usług, a nie szczególnej nazwy firmy. Np., jeśli twoja firma nazywa się "Kena sp. z o.o.", to umieszczenie tylko nazwy firmy w Twoim tagu tytułu będzie poważnym błędem. Jeśli jesteś absolutnie przekonany do umieszczenia nazwy Twojej firmy w tagu tytułu, to umieść ją na końcu tagu po ważnych, kluczowych informacjach. ( Wg ekspertów niektóre wyszukiwarki przywiązują większą wagę do słów, które ukazują się jako pierwsze w tagu tytułów). Większość wyszukiwarek nie zwraca uwagi na charakter czcionki tytułu - czy jest pisany dużymi (CAPS) czy małymi literami. Należy pamiętać, aby powtórzenia słów nie występowały bezpośrednio po sobie, lecz przedzielone innymi słowami kluczowymi i frazami. Generalną zasadą konstrukcji stron jest planowanie tworzenia treści zawierających słowa kluczowe dla tematu. Następnie te słowa umieszcza się w elementach TITLE, KEYWORDS oraz DESCRIPTION.

 

A TERAZ KILKA DOBRYCH I SPRAWDZONYCH RAD DLA ZNACZNIKA TITLE:

1) Nie używaj słów, których nie ma w treści dokumentu. Jeśli jednak to zrobisz - zapomnij o dobrej pozycji twojej strony w wyszukiwarkach

2) Pisz słowa drukowanymi (wielkimi) literami - bardziej rzuca się w oczy wśród pozostałych linków w wynikach wyszukiwarki :)

3) Zaraz za omawianym znacznikiem <TITLE> tytuł strony </TITLE> dodaj dodatkowy znacznik (tzw. komentarz) <! -- "tytuł strony" --> - w nim wpisz to samo co napisałeś w znaczniku TITLE oraz dodatkowe słowa kluczowe wraz z wszelkimi możliwymi frazami o tej samej tematyce co zawartość Twojej strony WWW.

 

<KEYWORDS> Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę, co powinno być zrobione przed rozpoczęciem prac nad tagiem KEYWORDS

1) Wybór słów i fraz określających temat strony lub serwisu.

2) Tworzenie treści strony przy wykorzystaniu wybranych słów.

2) Wykorzystanie fraz i słów kluczowych w elemencie TITLE

 

UWAGA!!! - Powtarzanie słów - współczesne wyszukiwarki są bardzo wrażliwe na to nadużycie. Wielokrotne powtarzanie słów kluczowych - nawet w różnych formach (liczba mnoga, duże i małe litery, różne czasy itp) może doprowadzić do wpisania serwisu na "czarną listę" wyszukiwarki. Skutkuje to omijaniem przez roboty indeksujące takich stron. To co jest akceptowane przez wyszukiwarki to powtarzanie tych samych słów w różnych frazach - lecz nie więcej niz 2-2 razy w jednym tagu.

A TERAZ UWAŻAJ JAK MOŻA OMINĄĆ POWYŻSZĄ BLOKADĘ DLA KEYWORDS !!! - zbierzcie wszystkie możliwe słowa kluczowe z treści Twojej strony i w programie Microsoft Word utwórz kolumnę z wybranymi słowami. Następnie posegreguj je alfabetycznie (używając oczywiście do tego WORDA - opcja "Sortuj" w zakładce "Tabela" - identyczne słowa wykasuj aby pozostały TYLKO oryginalne pojedyncze słowa). Zrób trzy kopie tak przygotowanej kolumny.

1) W pierwszej kolumnie niech wszystkie słowa będą z małych literek np. pozycjonowanie

2) W drugiej kolumnie zmień początkową literkę słowa na wielką np. Pozycjonowanie

2) W trzeciej kolumnie wszystkie literki zamień na wielkie (drukowane) np. POZYCJONOWANIE

***WIEM ŻE TO PRACOCHŁONNE ALE PROSZĘ MI WIERZYĆ ŻE TEN WYSIŁEK SIĘ OPŁACA! ***

Wszystkie trzy tak przygotowane kolumny proszę złączyć w jedną kolumnę i dodać na koniec każdego słowa znak przecinka.

Zaraz za omawianym znacznikiem TITLE dodaj dodatkowy znacznik (tzw. komentarz) <! -- "słowa kluczowe" --> - w miejscu "słowa kluczowe" skopiuj całą zawartość końcowej kolumny z Worda. Pamiętaj aby wszystkie wyrazy były oddzielone przecinkiem. Wskazane jest aby słowa były ułożone poziomo ale generalnie dla robotów wyszukiwarek nie ma to znaczenia.

<DESCRIPTION> Tag DESCRIPTION jest ważnym elementem nagłówka dokumentu HTML. Słowa użyte w tym elemencie są brane pod uwagę przy ustalaniu przez wyszukiwarki rankinkingu stron. Element DESCRIPTION pojawia się też zaraz po tytule w opisie strony w wynikach wyszukiwania. Jeśli tag nie zawiera żadnej informacji lub został pominięty, wtedy wyszukiwarki do opisu strony używają pierwszych słów znalezionych na stronie HTML. Często zdarza się, że taki opis jest nieczytelny, gdyż znajdują się w nim pierwsze linie kodu HTML będące linkami do stron w serwisie lub menu strony. Takie strony nie mogą liczyć na częste wizyty Intarnautów.

Końcowe dobre rady:

Google nie chce zindeksować Twoich stron? - dodaj je do katalogu ODP (www.dmoz.org).

Zgłaszając stronę do katalogu zamieść w opisie słowa, na które pozycjonujesz.

Jeśli pozycjonujesz w Polsce, nie wybieraj domeny globalnej.

Staraj się wszystkie pliki z grafiką (*.jpg *.gif) opisywać słowami zawartymi w "KEYWORDS" lub tytułami strony.

 

http://pozycjonowanie-eposition.pl/. 

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 699
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 961
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 392
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 900
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 964
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 523
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1669
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 737
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 501
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 434
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 505
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 452
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 993
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 922
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 783
 
Autor
ArtykułKorzystam z SEO u wyspecjalizowanej agencji SEO SEMPIRE https://www.sempire.pl/
Polecam!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska