Login lub e-mail Hasło   

Naturalne doświadczenie szamanów

Czy miałeś kiedyś cudowne, niezwykłe doświadczenia na łonie natury? Spojrzałeś na drzewo, na fragment rzeki czy cokolwiek innego, co wzbudziło w tobie głębokie odczucie?
Wyświetlenia: 1.234 Zamieszczono 04/07/2013

Czy miałeś kiedyś cudowne, niezwykłe doświadczenia na łonie natury? Spojrzałeś na drzewo, na fragment rzeki czy cokolwiek innego, co wzbudziło w tobie głębokie odczucie? Jeżeli tak, to wiesz jak postrzega się doświadczenie w szamanizmie. To naturalne doświadczenie. Rzadko kiedy dzisiaj człowiek żyje w naturalnym doświadczeniu. Dlatego staje się mocno egoistyczny.
Zresztą odkąd pojawiły się różne formy kultury, część, może nawet większa część ludzi zaczęła wiązać swoje życie i przeżywanie z nimi.
To samo widzisz teraz. Zamykamy się szczelnie w swoich domach, włączamy telewizory i sądzimy, że naprawdę żyjemy.  A prawdziwe doświadczenie życia jest doświadczeniem naturalnym.
Zatracamy to, dlatego stajemy się tak krytykanccy, negatywni, egoistyczni, zamknięci w swoich małych ego. Zamykanie się w domu w czterech ścianach wskazuje tylko na zamknięcie się wewnętrzne.
Popadamy w pychę, czujemy się bogami świata - bo nasz świat jest bardzo mały, mizerny, tandetny i nudny.
Łatwo czuć się bogiem celi więziennej, w której jest się samemu. Łatwo stać się znudzonym, krytykować i oceniać. Tak wygląda nasze życie w pułapce cywilizacyjnej. Cywilizacja nie musi stać się pułapką, nie jest czymś negatywnym. To tylko nasze zamknięcie się w niej na cztery spusty sprawia, że wypełniamy się negatywizmem po brzegi.
Brak kontaktu z naturalnym doświadczeniem przyczynia się do powstawania stresu i chorób. Jak byś się poczuł, gdybyś nagle miał spędzić trochę czasu na łonie natury? Bez specjalnych działań, które angażują. Gdybyś miał znaleźć sobie rozrywkę, to jak byś ją zorganizował? Jak spędzałbyś wolny czas?
Bez Internetu, telewizji czy innych rzeczy mielibyśmy poważne problemy. Nasze emocje, uczucia i myśli znalazłyby się w kryzysie.
Szamani różnych tradycji, w tym huny namawiają do odnowienia swojej relacji z naturą. Dzięki niej zdobywasz doświadczenie, które wskazuje na moc, mądrość i prawdę ostateczną, absolutną. Gdy doświadczasz naturalnego stanu, otwierasz się na wszystko takim, jakim jest, w tym na samego siebie takiego, jakim jesteś.
Wielu z nas jednak nie interesuje się tym, kim są. Bardziej interesuje ich to, co emituje telewizja niż to, co znajduje się w ich własnych umysłach.
W kontakcie z naturą, w naturalnym doświadczeniu wychodzą z ciebie różne "brudy", zaburzenia, uwarunkowania jak strach. Potrzeba odwagi by się z tym skonfrontować. Dzięki kontaktowi z naturą oczyszczasz się.
Nie mówię o tym, że ludzie kiedyś byli bardziej oświeceni niż my, ponieważ mieli więcej związku ze światem przyrody. Nie uważam tak, my znajdujemy się o wiele wyżej w ewolucji. Rozwinęliśmy się mentalnie dzięki cywilizowaniu się. Ale w całym tym parciu często zapominamy o tym, co podstawowe. Dlatego degradujemy się. Cierpimy fizycznie i psychicznie. Dlatego ranimy innych, wyrażamy swój ból, swoją bezradność poprzez krytykowanie, osądzanie, narzekanie, przeklinanie.
Szamani głoszą, by zaprzestać tej aktywności. Wtedy można znormalnieć. Stan negatywny nie jest normalny. To sytuacja patologiczna, stresogenna, chorobotwórcza. Ludzie negatywni łatwo zapadają na choroby, ponieważ stres i toksyny, które gromadzą się w ich ciałach, nie pozwalają im działać prawidłowo i optymalnie, według naturalnych cyklów i procesów.
Utrzymuj kontakt z naturalnym doświadczeniem. Niech rozpuszcza twoje ego. Zaangażuj się w ten kontakt mentalnie, nie tylko zmysłowo - również wewnętrznie. W ten sposób będziesz postrzegał i poznawał tak, jak szamani.
Spędzaj czas na łonie natury. Jeżeli czujesz się niewygodnie, możesz użyć alkoholu by zmniejszyć stres (ale na tyle, by zachować świadomość, IKE). Spotykajcie się ze znajomymi na łonie natury, nie pozamykani w domach, gapiący się w YouTube. Wszyscy poczujecie się lepiej. Życie jest pasjonującą ezoteryczną przygodą. Ale nie wtedy, gdy chowamy się w swoich małych światkach pełnych ego i złych nawyków.

www.muninszaman.blogspot.com

Podobne artykuły


35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19614
34
komentarze: 33 | wyświetlenia: 5478
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6735
47
komentarze: 53 | wyświetlenia: 4344
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6602
19
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1992
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 36018
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10840
17
komentarze: 60 | wyświetlenia: 4003
16
komentarze: 18 | wyświetlenia: 7645
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 7950
15
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2217
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 7754
30
komentarze: 67 | wyświetlenia: 2416
12
komentarze: 11 | wyświetlenia: 70100
 
Autor
Artykuł  swistak  (www),  04/07/2013

Szamanie! Wyjdż ze skorupy i pokaz rogi Jezusowi, da ci sera na pierogi!

  AwesomeRaito  (www),  04/12/2013

@swistak: Co ty pierdzielisz? Facet...

  rekurent,  04/07/2013

Witam
Jestem za, więcej ciszy i zielonego z błękitem :)

  Elba,  05/07/2013

Zdrowa duchowość prowadzi do wolności, jaką obdarzył nas Stwórca. Poczucie braku wolności łączy się z fałszywym ideałem doskonałości, że my nigdy tacy się nie staniemy! Każda doskonałość z punktu psychologicznego powoduje: nerwice, lęki, przemęczenie, przeciążenie...
Każda konfrontacja boskiej doskonałości z grzesznością człowieka kończy się nerwicą, dlatego nerwica często staje się płaszcz ...  wyświetl więcej

  annamu,  08/07/2013

"Nawiedzonym duchowo i wszelkim sługom urojonego baranka nie będzie nigdy zrozumiana naturalna mądrość Natury"- werset 6 tajemnej KSIĘGI NATURY.
Szamanie - starasz się zrozumieć naturę i jej spójność z życiem ludzi. Wiedz, że po Stwórcy pierwsza była Natura a w niej umieszczono człowieka jako szczep na podkładce istniejącego w niej zwierzęci ( patrz tzw śmieci DNA).
Człowiek był i jest śmiertelny a jego możliwość szlachetniejszego odrodzenia jest tylko w jego potomstwie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska