JustPaste.it

Naturalne doświadczenie szamanów

Czy miałeś kiedyś cudowne, niezwykłe doświadczenia na łonie natury? Spojrzałeś na drzewo, na fragment rzeki czy cokolwiek innego, co wzbudziło w tobie głębokie odczucie?

1e1bfd03a66350dd11174a7d4028438e.jpgCzy miałeś kiedyś cudowne, niezwykłe doświadczenia na łonie natury? Spojrzałeś na drzewo, na fragment rzeki czy cokolwiek innego, co wzbudziło w tobie głębokie odczucie? Jeżeli tak, to wiesz jak postrzega się doświadczenie w szamanizmie. To naturalne doświadczenie. Rzadko kiedy dzisiaj człowiek żyje w naturalnym doświadczeniu. Dlatego staje się mocno egoistyczny.
Zresztą odkąd pojawiły się różne formy kultury, część, może nawet większa część ludzi zaczęła wiązać swoje życie i przeżywanie z nimi.
To samo widzisz teraz. Zamykamy się szczelnie w swoich domach, włączamy telewizory i sądzimy, że naprawdę żyjemy.  A prawdziwe doświadczenie życia jest doświadczeniem naturalnym.
Zatracamy to, dlatego stajemy się tak krytykanccy, negatywni, egoistyczni, zamknięci w swoich małych ego. Zamykanie się w domu w czterech ścianach wskazuje tylko na zamknięcie się wewnętrzne.
Popadamy w pychę, czujemy się bogami świata - bo nasz świat jest bardzo mały, mizerny, tandetny i nudny.
Łatwo czuć się bogiem celi więziennej, w której jest się samemu. Łatwo stać się znudzonym, krytykować i oceniać. Tak wygląda nasze życie w pułapce cywilizacyjnej. Cywilizacja nie musi stać się pułapką, nie jest czymś negatywnym. To tylko nasze zamknięcie się w niej na cztery spusty sprawia, że wypełniamy się negatywizmem po brzegi.
Brak kontaktu z naturalnym doświadczeniem przyczynia się do powstawania stresu i chorób. Jak byś się poczuł, gdybyś nagle miał spędzić trochę czasu na łonie natury? Bez specjalnych działań, które angażują. Gdybyś miał znaleźć sobie rozrywkę, to jak byś ją zorganizował? Jak spędzałbyś wolny czas?
Bez Internetu, telewizji czy innych rzeczy mielibyśmy poważne problemy. Nasze emocje, uczucia i myśli znalazłyby się w kryzysie.
Szamani różnych tradycji, w tym huny namawiają do odnowienia swojej relacji z naturą. Dzięki niej zdobywasz doświadczenie, które wskazuje na moc, mądrość i prawdę ostateczną, absolutną. Gdy doświadczasz naturalnego stanu, otwierasz się na wszystko takim, jakim jest, w tym na samego siebie takiego, jakim jesteś.
Wielu z nas jednak nie interesuje się tym, kim są. Bardziej interesuje ich to, co emituje telewizja niż to, co znajduje się w ich własnych umysłach.
W kontakcie z naturą, w naturalnym doświadczeniu wychodzą z ciebie różne "brudy", zaburzenia, uwarunkowania jak strach. Potrzeba odwagi by się z tym skonfrontować. Dzięki kontaktowi z naturą oczyszczasz się.
Nie mówię o tym, że ludzie kiedyś byli bardziej oświeceni niż my, ponieważ mieli więcej związku ze światem przyrody. Nie uważam tak, my znajdujemy się o wiele wyżej w ewolucji. Rozwinęliśmy się mentalnie dzięki cywilizowaniu się. Ale w całym tym parciu często zapominamy o tym, co podstawowe. Dlatego degradujemy się. Cierpimy fizycznie i psychicznie. Dlatego ranimy innych, wyrażamy swój ból, swoją bezradność poprzez krytykowanie, osądzanie, narzekanie, przeklinanie.
Szamani głoszą, by zaprzestać tej aktywności. Wtedy można znormalnieć. Stan negatywny nie jest normalny. To sytuacja patologiczna, stresogenna, chorobotwórcza. Ludzie negatywni łatwo zapadają na choroby, ponieważ stres i toksyny, które gromadzą się w ich ciałach, nie pozwalają im działać prawidłowo i optymalnie, według naturalnych cyklów i procesów.
Utrzymuj kontakt z naturalnym doświadczeniem. Niech rozpuszcza twoje ego. Zaangażuj się w ten kontakt mentalnie, nie tylko zmysłowo - również wewnętrznie. W ten sposób będziesz postrzegał i poznawał tak, jak szamani.
Spędzaj czas na łonie natury. Jeżeli czujesz się niewygodnie, możesz użyć alkoholu by zmniejszyć stres (ale na tyle, by zachować świadomość, IKE). Spotykajcie się ze znajomymi na łonie natury, nie pozamykani w domach, gapiący się w YouTube. Wszyscy poczujecie się lepiej. Życie jest pasjonującą ezoteryczną przygodą. Ale nie wtedy, gdy chowamy się w swoich małych światkach pełnych ego i złych nawyków.

www.muninszaman.blogspot.com