Login lub e-mail Hasło   

Co tak naprawdę motywuje ludzi do dawania Ci pieniędzy?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://jakubkrolikowski.pl/za-ogole-ci-p(...)-mniej/
Co tak naprawdę motywuje ludzi do dawania Ci pieniędzy?
Wyświetlenia: 1.131 Zamieszczono 10/07/2013

Co tak naprawdę motywuje ludzi do dawania Ci pieniędzy?

Photo by Tax Credits

Przyznam, że trochę dziwnie czuję się w ogóle o tym pisząc. Trochę jak gdybym dokonywał odkrycia, że sławne w internecie równanie

2+2*2=x

Daje x=6 a nie, jak mogłoby się wydawać, x=8. Przecież freelance, MLM, biznes, inwestycje, że o 4-Hour Work Week nawet nie mówię.

Ale może to ja spędzam życie w trochę dziwnym środowisku (nieeee…).

Nie Płacą Ci Za To, Że Pracujesz

Nikogo nie obchodzi ile czasu pracujesz. No chyba, że pracujesz na taśmie produkcyjnej w formie niskobudżetowego robota dokręcającego, wtedy sytuacja może być nieco odmienna.

Swoją drogą, jeśli Twoją pracę da się opisać algorytmami, które mieszczą się na 2-3 stronach A4, to nie masz bezpiecznego, stałego zatrudnienia – uwierz mi, że prace nad robotami mającymi zająć Twoje miejsce są już dość zaawansowane.

W innym wypadku Twój szef ma serdecznie w dupie ile czasu oddajesz firmie. Ewentualnie może jeszcze oczekiwać Twojej dyspozycyjności (np. lekarz).

Twoje Pieniądze Biorą Się Z…

Myślałeś kiedyś nad tym? Podobno młodsze pokolenie łapie to dość intuicyjnie, ale zawsze mam spore wątpliwości jeśli chodzi o szał z generacją <numerek>.

Otóż jeśli dostaniesz (przed podatkami nawet) 5 tys. to znaczy, że Twoja praca przyniosła co najmniej 5,5 tys. Gdyby było inaczej, to nie ma sensu Cię zatrudniać. Jak w telewizji mówią, że zakłady pracy(co to za określenie?!) są dobre, bo dają pracę iluś ludziom, to kłamią.

Gdybyś był świeżo upieczonym nastoletnim kapitalistą, to gdzieś tutaj kończyłoby się Twoje wnioskowanie. No, może jeszcze parę słów o tym, że państwo kradnie. Na szczęście dotarłeś już w rozwoju trochę dalej.

Włączamy teraz filtr dobrego sprzedawca/manipulatora/specjalisty ds. komunikacji. To znaczy, że Twój szef zatrudnił Cię, bo jesteś najtańszą formą wykonania zadania generującego 5,5tys. Lampka już się świeci, prawda?

Jak Pracować Mniej

Z tego już tylko krok do naprawdę genialnego(bo w końcu użytecznego) wniosku: jeśli znajdziesz rozwiązanie za 4 tys. to dostajesz 1 tys. za to, że jesteś. Albo chociaż sposób, jak wykonywać połowę Twojej pracy za 2 tys. – 3 tys. w kieszeni i połowa etatu na co tylko chcesz

A co, jeśli Twój szef odkryje jak to robisz? Cóż, i tak by odkrył. O to właśnie chodzi z całą tą gospodarką informacyjną – dostajesz kasę za to, że wiesz coś, czego nie wie ktoś inny i umiejętnie naliczasz prowizję. Cokolwiek robisz, obiecuję Ci, że da się to zrobić taniej i że jest ktoś, kto dostaje za to więcej.

Z tej perspektywy możesz zacząć prowadzić negocjacje. Praca zdalna, ruchome godziny pracy, prowizja od realizacji zadań…

No chyba, że lubisz sprzedawać cały swój czas ;)

P.S.

Zanim zabierzesz się do zabawy kliknij "głosuj" - skoro doczytałeś tutaj, to chyba coś w tym jest ;)

I jeśli interesuje Cię rozwój Asertywności, to grupa: Grupa NLP na Eioba.pl!

Podobne artykuły


32
komentarze: 5 | wyświetlenia: 13829
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107811
158
komentarze: 114 | wyświetlenia: 71955
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15641
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 8351
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 43188
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 2974
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 12551
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4476
21
komentarze: 6 | wyświetlenia: 9781
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3319
16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5831
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8302
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 11997
 
Autor
ArtykułWiesz Jakub, ja lubię zapieprzać. I pewnie jest to nałóg pracoholizmu. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie żyję w systemie miłosierdzia, tylko "umotywowanego" wyzysku. Ale nie potrafię inaczej. Zapieprzam i już ... i wiesz co - oczywiście nie jestem lubiany. Przez tych co kalkulują jak się nie napracować i przez tych którzy tą pracę nadzorują i oczekują ode mnie jeszcze szybciej i jeszcze więcej. ...  wyświetl więcej

@gwizdek: http://mises.pl/wp-content/upl(...)ism.pdf Polecam przeczytać wszystko z podanego linku, ale w szczególności "Cokolwiek, czyli Robinson chroni swoje miejsce pracy"

  swistak  (www),  12/07/2013

Kuba! To kłamstwo odwołujące się do chciwości. Dowodem jest Amber Gold i każda finansowa piramida i systemy giełdowe na niej oparte

@swistak: Jeśli chodzi o piramidy to przede wszystkim ZUS.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska