Login lub e-mail Hasło   

Sekrety atrakcyjności.....

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.edarling.pl/prasa/edarling-ba(...)yjnosci
Sekrety atrakcyjności fizycznejZgłębiając naukową stronę sexapilu, badacze natknęli się na cztery dość zaskakujące sekrety atrakcyjności fizycznej.....
Wyświetlenia: 3.329 Zamieszczono 30/07/2013

....Warto zwrócić uwagę na podświadome sygnały i czynniki, które sprawiają, że nowo poznana osoba wydaje się nam szczególnie interesująca.

 fot.Modanaurode.pl

Zgłębiając naukową stronę sexapilu, badacze natknęli się na cztery dość zaskakujące sekrety atrakcyjności fizycznej. Warto zwrócić uwagę na podświadome sygnały i czynniki, które sprawiają, że nowo poznana osoba wydaje się nam szczególnie interesująca.

Daj się ponieść pragnieniom!

Przeciętnie wyglądająca kobieta, siedząca w barze dla singli, w ciągu godziny została zaczepiona przez 4 mężczyzn, podczas gdy siedząca w tym samym miejscu piękność nie doczekała się nawet jednego adoratora. Jak to możliwe?

Z badania przeprowadzonego przez Monicę Moore, Uniwersytet Missouri, wynika, że kobiety, które są podrywane przez mężczyzn, wysyłają średnio ok. 35 sygnałów gotowości do flirtu, np.: bawienie się włosami, siedzenie lekko pochylonym do przodu, potrząsanie głową.

Z drugiej strony, do kobiet, które nie wysyłają żadnych sygnałów wyrażających zainteresowanie, podchodzi znacząco mniej potencjalnych adoratorów. Wynika to z faktu, że mężczyźni, gdy nie dostają żadnego pozytywnego przekazu, tracą pewność siebie. Co więcej, liczba podejmujących działanie mężczyzn nie ulega zmianie, dopóki otrzymują odpowiednią ilość czytelnych sygnałów zainteresowania - niezależnie od tego czy szukają partnerki w klubie dla singli, czy też biorą udział w spotkaniu uniwersyteckiej grupy kobiet…

Przez żołądek do serca – w nowym znaczeniu!

To, jak pełne kobiece kształty podobają się mężczyznom zależy także od tego… jak pełne są ich brzuchy w danej chwili! W eksperymencie Viren Swami i Martina Tovée, poproszono studentów płci męskiej o ocenienie atrakcyjności poszczególnych typów damskiej figury, przed lub po obfitym posiłku.

Wyniki wykazały, że głodnym mężczyznom przypadają go gustu pełne kształty cięższych kobiet (ze wskaźnikiem BMI 23 vs. 21) częściej, niż najedzonym. Tak samo reagują oni na sytuacje stresowe: w porównaniu do grupy kontrolnej, respondenci w stresie preferowali większe i cięższe sylwetki kobiet. Możliwe rozwiązanie tej zagadki przynosi psychologia ewolucyjna – ludzie pod wpływem stresu lub głodu generalnie czują się bezpieczniej wśród osób o większej i cięższej budowie ciała, która jest oznaką dobrobytu, siły i niezależności.

Co zatem powinniśmy zapamiętać z tego eksperymentu? To proste! Jeśli obawiasz się, że twoje ciało jest za chude – na pierwszej randce porządnie nakarm swojego partnera lub partnerkę. Jeśli zaś martwisz się nadmiarem kilogramów – raczej weź go lub ją na szaloną przejażdżkę roller coasterem!

 fot.Modanaurode.pl

Podejść, czy czekać aż ktoś podejdzie? To ma znaczenie!

Powszechna opinia głosi, że mężczyźni są mniej wybredni w kwestii nawiązywania znajomości do romantycznych uniesień. Warto spojrzeć na to z innej strony.

Badacze z Uniwersytetu Northwestern wskazują tego przyczynę: mężczyźni są mniej grymaśni z tego prostego powodu, że to zwykle oni są tymi, którzy wykonują pierwszy krok. Innymi słowy – podjęcie działania żeby kogoś poderwać sprawia, że postrzegamy potencjalnego partnera jako atrakcyjniejszego, podczas gdy zjawisko to nie występuje, gdy jest się osoba podrywaną.

Można to zaobserwować podczas tzw. „speed-datingu” gdzie albo mężczyźni przemieszczają się pomiędzy stolikami, podczas gdy kobiety pozostają na jednym miejscu lub gdy kobiety zmieniają stoliki a mężczyźni siedzą w miejscu. W ty drugim przypadku okazało się, że męska wybredność znacznie wzrosła w momencie, gdy to do nich podchodziły kobiety a oni trwali na swojej pozycji.

Autorzy badania sugerują, że wynika to z następującej zależności: gdy postanowi się coś zainwestować – czas, energię, ryzyko zostania odrzuconym – bardziej angażujemy się w dane działanie, niż wtedy, gdy wypadki dzieją się bez naszej ingerencji lub aktywnego udziału.

Podkoloruj swoją garderobę!

Kobiety w czerwieni są postrzegane przez mężczyzn jako atrakcyjniejsze i wzbudzają większe pożądanie seksualne, niż te noszące inne kolory. Może wynikać to z faktu, że kobietom noszącym czerwone ubrania przypisuje się zwykle większą otwartość w sferze seksualnej. Faktycznie, nasze pierwotne przodkinie używały czerwieni poszczególnych części swojego ciała aby przyciągnąć i uwieść męskich przedstawicieli swojego gatunku.

Na podobnej zasadzie i dziś kobiety, które na portalach randkowych szukają przede wszystkim relacji seksualnych, częściej występują na zdjęciach profilowych w czerwieni, niż te, które szukają poważnego, długotrwałego związku. Czy to dotyczy tylko kobiet? Skąd! Badania wykazały, że mężczyźni w czerwieni są postrzegani przez kobiety jako bardziej atrakcyjni i seksualnie pociągający, a także przypisuje się im wyższy status materialny.

Co ciekawe – efekt czerwieni nie jest powszechnie znany, co może być oczywiście polem do popisu dla tych, którzy chcieliby zastosować tę praktykę na portalach randkowych.

Zobacz także "samotnośc w łóżku", "brak orgazmu u kobiet" i inne na:  http://modanaurode.pl/2017/11/11/sekrety-atrakcyjnosci-fizycznej/

Zobacz więcej na Modanaurode.pl

 

Podobne artykuły


77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38329
39
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10164
35
komentarze: 35 | wyświetlenia: 4258
33
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2602
31
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2633
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6258
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3741
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21755
27
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1690
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 68755
26
komentarze: 39 | wyświetlenia: 11062
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 28016
24
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1741
 
Autor
ArtykułA ja chciałem zapytać,czy do seksapilu można zaliczyć: nie wyprasowaną koszulę,brak górnej dwójki lub koguta porannego na głowie? dziękuję i pozdrawiam.

  anday,  31/07/2013

..nie dodałes jeszcze tłustych włosów, brudnych paznokci i co tam tam nie wyprasowana koszula można pojśc o krok dalej i zalozyc przepoconą z całego tygodnia.....pzdr.!!!! :-)

@anday: Ty od razu wyciągasz swoje brudy.

Opisałeś prawie wszystkie współczesne metody, zwracania na siebie uwagi by być atrakcyjnym erotycznie - i w ten sposób - odczuwać radość życia. Zapominasz wszakże o tym, że często forma przerasta treść. Za pięknym kształtem pupy, czy płaskiego brzucha, za kaskadą loków i bikini czerwonej czy nie - często stoi pustka emocjonalna. To takie lody z tesco - pięknie opakowane, które kuszą by je polizać, ...  wyświetl więcej

Tylko Ciało i nic więcej...

@Teresa Rembielińska: ... ale to dobrze, bo to ciało właśnie, skrywa tajemnicę ducha ...

@Mirosław: ... Bo Teresa w bikini to inna osoba niż Teresa w pantalonach (Wypraszam sobie!). A strój zdobi nie tylko człowieka ale i duszę ( Co za beszczelność!).

Witam i pozdrawiam! Jestem w swojskim dresie.

@Mirosław: Strój to materializacja duszy, jest takie przysłowie; Jak cię widzą , tak Cię piszą .. i mówi on o nas wiele.. W pantalonach czuję wygodę swojego ducha (życia) .. i to w tych nie obcisłych.. tylko luźnych , lubię przewiew.. wygodę i nieskrępowane ruchy ciała .. dlatego atrakcyjność jest mi obca ... Pozdrawiam;)

@Teresa Rembielińska: Jak cię widzą , tak Cię piszą, np. w przypadku bezdomnego czy ubogiego (których ostatnio przybywa) może być okrutne.

@Teresa Rembielińska: Droga moja księżniczko w pantalonach! I znowu zacząłem pić. A wszytsko przez ten rum co miał leczyć ... tydzień temu. No i nie wytrzymałem tego bólu detoksynacji. Wiesz, jak zmieniamy dietę - to wszystko boli bo organizm oczyszcza się. Ale zeby bolały tylko mięśnie czy kości ... cały ja bolałem, czulem się jakby ktoś palił mnie kwasem.

Z człowieka takim jaki jest, nie

...  wyświetl więcej

@Mirosław: Odpowiedź dałeś sobie sam ... ból powoduje ogień jakiego masz za wiele w genitaliach, natomiast ugasiła by go woda z głowy, kiedy byś złapał oddech w piersiach równomierny do mediacji tych trzech części fizyczności, która się w Tobie przejawia... Cóż, ja do soków rozwodnionych dodawałam sok z 2 cm imbiru... gdyż mnie ogień w głowie gasł z widoku jaki miałam na co dzień... i tylko wewnęt ...  wyświetl więcej

@rekurent: Wszystko jest zależne , którymi oczyma na niego spojrzysz... masz 3 pary ocząt .. wybór należy do Ciebie...;)

  anday,  31/07/2013

luźne pantalony też mogą byc atrakcyjne...a moim zdaniem to nawet są i to bardzo!!!!!!!!!! też mam takie!!!!!

@anday: ... a ja zauważyłem, że noszenie gaci z rozporkiem z tyłu, czyni mnie bardziej atrakcyjnym z przodu ... Ależ ta moda jest zmienna!

  anday,  31/07/2013

heheh...ja na szczeście nie muszę miec rozporka ani z przodu ani z tylu :-)


No podarte spodnie były modne,kiedyś też włosy wysmarowane kalką kopiującąDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska