Login lub e-mail Hasło   

Zazdrość – pozbądź się niszczącego uczucia

Zazdrość to uczucie, które pojawia się najczęściej, gdy czujemy się niepewnie. Zazdrościmy koleżance urody, koledze nowego samochodu. To uczucie wywołuje u nas frustracje.
Wyświetlenia: 714 Zamieszczono 26/08/2013
Zazdrość to uczucie, które pojawia się najczęściej, gdy czujemy się niepewnie. Zazdrościmy koleżance urody, koledze nowego samochodu. To uczucie wywołuje u nas frustracje. Dlaczego inni mają lepiej?
Źródła zazdrości powinniśmy szukać u siebie. To uczucie możemy wykorzystać, aby starać się coś zmienić w naszym życiu na lepsze. Jeśli koleżance udało się schudnąć i wygląda o wiele korzystniej, możemy jej zazdrościć i dalej narzekać na to, że nie mieścimy się w ubrania. Możemy też pogratulować jej i zapytać jak udało jej się to osiągnąć. Gdy poznamy jej sposoby możemy wcielić je w życie.
 
Życie jest za krótkie, aby tłumic w sobie uczucie zazdrości i skupiać się na własnych niepowodzeniach. Zamiast narzekać zacznij działać.  Jeśli innym udało się to, o czym marzysz Tobie też się uda. Musisz jedynie wziąć się do pracy. Nic nie przyjdzie samo.
 
Unikajmy też ciągłego porównywania się z innymi
 
Pamiętaj zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie lepszy od Ciebie. Nie da się tego ominąć i nie warto starać się za wszelką cenę być najlepszym we wszystkich dziedzinach. Jedyną osobą, z którą powinniśmy się porównywać to my sami sprzed kilku miesięcy czy lat. Możemy zaobserwować jak bardzo się zmieniliśmy, ile udało nam się osiągnąć. Jeśli udało nam się zrealizować plany, które sobie założyliśmy możemy być dumni z siebie. Jeśli czujemy zazdrość wobec koleżanki, która ostatnio promienieje i oglądają się za nią wszyscy mężczyźni w biurze zastanówmy się, z czego ta zazdrość wynika. Może czujemy, że ostatnio trochę się zaniedbałyśmy i że przydałaby się wizyta u fryzjera? Jeśli zamiast narzekać postanowimy coś zrobić dla siebie od razu poczujemy się lepiej.
 
 
Często zazdrość wynika z niskiego poczucia własnej wartości. 
 
Ciągłe porównania sprawiają, że czujemy się gorsi od innych. Powinniśmy nad tym popracować. Warto zadbać o swój wygląd, Gdy wyglądamy dobrze czujemy się lepiej i pewniej. Możemy znaleźć hobby. Coś, czemu z chęcią będziemy poświęcali swój czas. Osoba, która ma ciekawą pasje jest atrakcyjniejsza dla otoczenia niż taka, która nie widzi świata poza pracą. Często jest tak, że nie przyznajemy się do tego, że zazdrościmy innym. Powinniśmy jednak zastanowić się nad tym uczuciem. Zazdrościmy innym, ponieważ chcemy czegoś, czego nie mamy. Może warto coś w swoim życiu zmienić ?
 
 

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1539
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2691
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1290
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3204
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2106
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2107
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1064
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1023
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 506
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2532
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 855
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3517
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  litek,  26/08/2013

Informacja przydatna w codziennym życiu.PowodzeniaDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska