JustPaste.it

Amazonki...rekonstrukcja piersi.

Rekonstrukcja piersi.Wybór metody rekonstrukcji piersi, powinien być i jest indywidualny w zależności od upodobań, może nie tyle upodobań co do warunków anatomicznych pacjentki

Rekonstrukcja piersi.Wybór metody rekonstrukcji piersi, powinien być i jest indywidualny w zależności od upodobań, może nie tyle upodobań co do warunków anatomicznych pacjentki

 

.....oraz stanu jej zdrowia. W rekonstrukcji piersi wykorzystuje się silikonowe protezy, które umieszczanie są pod mięsniem piersiowym lub pod skórą.

 

modanaurode-rekonstrukcja-piersi-metoda-rekonstrukcji.jpg fot.Modanaurode.pl

 

Rak piersi to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Nowotwór ten dotyka co 14 kobietę w Polsce. Dzięki nieustannie rozwijającej się medycynie, zwiększa się liczba Polek, które wygrwyają walkę z tym nowotworem.

Kobieta, która zachorowała na nowotwór piersi powinna pamiętać iż cały proces leczenie nie kończy się z momentem amputacji piersi i wyleczeniu nowotworu. W dalszym etapie pozostaje proces rekonstrukcji piersi.

Rekonstrukcja piersi:

Ważną sprawą jest fakt aby rekonstruowana pierś była jak najbardziej podobna do zdrowej piersi. Może nastąpić też tak iż podczas choroby stracimy obydwie piersi, wtedy najważniejsze jest aby rekonstruowane piersi były proporcjonalne do sylwetki ciała. Rekonstrukcję piersi można odtwarzać jednej operacji, w trakcie której wykonuje się masektomię.

Bardzo często bywa jednak iż rekonstrukcje piersi wykonuje się w drugim etapie. Takie rozwiązanie podyktowane jest potrzebą poddaniu się dodatkowego leczeniu - radioterapia. Zabieg rekonstrukcji piersi odsunięty zostaje wtedy co najmniej na 6 miesięcy po zakończeniu leczenia.

Jaka metoda rekonstrukcji piersi?:

Wybór metody rekonstrukcji piersi, powinien być i jest indywidualny w zależności od upodobań, może nie tyle upodoban co do warunków anatomicznych pacjentki oraz stanu jej zdrowia. W rekonstrukcji piersi wykorzystuje się silikonowe protezy, które umieszczanie są pod mięśniem piersiowym lub pod skórą.

W momencie gdy nasza skóra potrzebuje wcześniejszego rozciągnięcia do tego zabiegu wykorzystuje się ekspander czyli balon, który swoim kształtem przypomina “przyszła” pierś. Rozciąganie skóry poprzez tą metodę, polega na stopniowym uzupełnianiu ów “baloniku” solą fizjologiczna, aż do momentu gdy osiągniemy zakładany kształt piersi oraz jej wygląd.

Następnie “balonik” zamienia się na protezę silikonową. W obecnej medycynie, przy rekonstrukcji piersi wykorzystuje się tkanki własne Pacjentki.

Miejsce z którego pobierane są tkanki potrzebne do rekonstrukcji piersi, jest brzuch. Odcina się płaty z brzucha i przenosi w miejsce rekonstrukcji. Płat skóry jaki jest pobierany z podbrzusza posiada skórę i tkankę podskórną oraz naczynia krwionośne. Łączenie naczyń wykonuje się pod specjalnym mikroskopem. Przed samym zabiegiem przeprowadzane jest badanie tomograficzne brzucha w celu prawidłowej oceny tętnic potrzebnych do prawidłowego ukrwienia przeszczepianego płata.

Z płata jakiego został nam pobrany formuje się nową pierś. Rekonstrukcja piersi tą metoda sprawia iż pierś jest bardzo naturalna, jest ciepła, naturalnie się układa i jest bardziej proporcjonalna do drugiej piersi. ( patrz zdjęcie na dole )

 

modanaurode-rekonstrukcja-piersi-miejsce-pobrania-plata.jpg fot. Modanaurode.pl

 

Po rekonstrukcji piersi:

Dodatkowym atutem tej metody, jest fakt iż kobiety nie mają wrażenia ciała “obcego”, też zaletą tej metody jest usunięcie zbędnej skóry z brzucha, co powoduje że brzuch staje się płaski a skóra na nim naciągnięta. Po zabiegu pozostaje nisko umiejscowiona blizna, która można łatwo zamaskować pod bielizną.

Rekonstrukcja piersi tą metodą trwa około 7 godzin, zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Następnie hospitalizacja

wymaga około tygodnia spędzonego w szpitalu. Po rekonstrukcji piersi, rekonstruuje się brodawkę, rekonstrukcje brodawki wykonuję się po upływie co najmniej 6 miesięcy a czasami i do roku.

modanaurode-rekonstrukcja-piersi1.jpg

Rekonstrukcja piersi za pomocą tkanek Pacjentki, daje naturalny wygląd piersi. Tego typu metoda polecana jest głównie kobietom, które przeszły radioterapię. Po radioterapii skóra u Pacjentki jest cienka i mało podatna na wszczepianie implantów i może to być całkowicie niemożliwe.

W Polsce odsetek kobiet, które się decydują na rekonstrukcję piersi nie jest większy niż 5%.

Zobacz więcej na Modanaurode.pl

 

Źródło: http://modanaurode.pl/2017/11/13/szansa-dla-kobiet-po-mastektomii-nowe-piersi-dzieki-wlasnemu-tluszczowi-i-komorkom-macierzystym/