Login lub e-mail Hasło   

Obamacare.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://marucha.wordpress.com/2013/10/01/(...)e-36154
Zmusza ona także podmioty religijne, jak i katolickich przedsiębiorców, do zapewnienia swoim pracownikom darmowego dostępu do antykoncepcji, sterylizacji i aborcji.
Wyświetlenia: 614 Zamieszczono 02/10/2013

Przymusowe urlopy w NASA, Pentagonie, resorcie pracy i finansów, zamknięte parki narodowe i federalne instytucje. To konsekwencje nieprzyjęcia nowej ustawy budżetowej przez amerykański Kongres. Demokraci zapowiedzieli, że nie zamierzają uczestniczyć w rozmowach ostatniej szansy ze względu na stanowczą postawę republikanów dążących do rekonstrukcji lub opóźnienia wejścia w życie Obamacare.

W Stanach Zjednoczonych nowy rok budżetowy rozpoczął się 1 października. Harry Reid szefujący demokratom w Kongresie zapowiedział, ze nie zamierza rozmawiać z republikanom „z bronią u skroni”.

Około 800 tysięcy pracowników federalnych uda się na bezpłatne urlopy. Żadne zmiany nie zajdą w zakresie realizowanych operacji wojskowych czy pracy placówek dyplomatycznych.

Obama zapowiedział już, że zrobi wszystko, by jak najszybciej przywrócić normalny tryb pracy innym instytucjom federalnym. Ostrzegł także, że postawa republikanów przyniesie negatywne konsekwencje gospodarcze. Jak argumentował, choć republikanie dysponują w Kongresie przewagą, to zdecydowaną postawą wobec Obamacare – projektu łamiącego prawa sumienia wierzących w zakresie refundacji antykoncepcji i sterylizacji – mają podważać wynik… demokratycznych wyborów.

Do tej pory amerykańska prawica próbowała blisko 40 razy podważyć lub ograniczyć znaczenie sztandarowego projektu reform społecznych demokratów.

Ustawa zdrowotna Baracka Obamy wywołała falę protestów i procesów sądowych. Zmusza ona także podmioty religijne, jak i katolickich przedsiębiorców, do zapewnienia swoim pracownikom darmowego dostępu do antykoncepcji, sterylizacji i aborcji. Projekt mający być największym osiągnięciem Obamy stał się przedmiotem zasadniczego sporu w obronie wolności sumienia.


 A co pisze wybiórcza! Ani słowa o aborcji!  cyt:    

Kością niezgody między Demokratami a Republikanami stał się program powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych - tzw. Obamacare. Ma on zapewnić opiekę zdrowotną Amerykanom, których nie stać na ubezpieczenie. Ci, którzy mają dość pieniędzy, ale nie będą chcieli się ubezpieczyć, zostaną ukarani podwyżką podatków. Rozwiązanie to ma zapobiec nagłemu wzrostowi cen polis, jednak nie podoba się Republikanom, którzy uważają, że to naruszenie wolności obywatelskich.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1596
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1181
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 766
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 761
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 461
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1031
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 585
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 733
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 507
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 723
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 994
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska