Login lub e-mail Hasło   

Ociemniali odzyskują wzrok

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.fronda.pl/a/pawel-kukiz-porow(...)51.html
Wkrótce i głusi zaczną słyszeć, że uwłaszczona biurokracja w systemie mafijnym zawłaszczyła Polskę! Dawna egzekutywa dokooptowała do swojego grona także lokalny kler.
Wyświetlenia: 720 Zamieszczono 01/12/2013

Paweł Kukiz porównuje PiS i PO do systemu komunistycznego

W rozmowie z RMF Fm Paweł Kukiz mówi, że polskich partii wcale nie obchodzi los kraju, a walczą tylko o swoje własne interesy. Jest to wg Kukiza powtórkę systemu komunistycznego.

Paweł Kukiz mówi wprost, że w polskiej polityce mamy dziś do czynienia z powtórką systemu komunistycznego. "Mamy do czynienia z systemem, który jest powtórką systemu komunistycznego, z tą różnicą, że zamiast jednego PZPR, mamy 5 do wyboru. Kiedy wybierzemy już raz na cztery lata ten jeden PZPR, to dostaje on dokładnie te same instrumenty sprawowania władzy, jakie mieli komuniści. Czyli załóżmy, w tej chwili władzę sprawuje Platforma Obywatelska i Donald Tuskma właściwie te same instrumenty rządzenia, co pierwszy sekretarz w czasach komunizmu - twierdzi w rozmowie z RMF FM Paweł Kukiz. 

"Dlatego Donald Tusk może spokojnie powiedzieć: "będę wpływał na sądy i prokuraturę" po wydarzeniach na plaży w Gdyni. W innym kraju, demokratycznym kraju, taki premier prawdopodobnie musiałby się podać do dymisji. U nas nie, u nas to jest norma. Tak samo jak normą jest pożyczanie zegarków czy pieniędzy od kolegi z KGHM-u - dodał Kukiz.

O co walczą partie polityczne wg. muzyka? "Jedyną osią sporu między partiami, wcale nie jest los kraju, a podział wpływów. Proszę pana, ten system rzeczywiście wewnętrznie walczy o wpływy, walczy o dobra. Te partie walczą nie o Polskę, ale walczą o swoje własne interesy i o interesy ludzi z nimi związanymi".

Rozrost biurokracji to zdaniem Kukiza kolejny dowód na to, że mamy do czynienia z menatlnością komunistyczną polskich partii politycznych: "Niech pan sobie wyobrazi, że na przykład za czasów komunizmu mieliśmy tylko 140 tysięcy urzędników. Mówiliśmy wtedy o państwie urzędniczym, wręcz porównywało się do "Procesu" Kafki, ten system, itd. Natomiast w tej chwili tych urzędników mamy 700 tysięcy. To wszystko trzeba utrzymać. A wie pan dlaczego jest ich 700 tysięcy? Dlatego, że to jest elektorat partii politycznej. On wzrasta, to jest jak rak, jak nowotwór, pożera wszystko. Im trzeba zapłacić. Z czego im płacimy? Z naszych pieniędzy, z naszych podatków. To nie jest praca produktywna".

Na koniec Kukiz krytykuje ... Prawo i Sprawiedliwość. Pytany czy potencjalna wygrana w wyborach PiS coś zmieni, Kukiz odpowiada: "Teraz? Oczywiście, że nie. Poza tym ja nie wiem jakie są intencje Kaczyńskiego. Czy intencją Kaczyńskiego jest naprawa Rzeczpospolitej czy intencją Kaczyńskiego jest spacyfikowanie i zemsta na Tusku. Nie wiem. Czasem odnoszę wrażenie, że to drugie - stwierdza. Zarzuca też Macierewiczowi, że na jego działalności korzysta tylko Rosja. Wie pan, jak na przykład obserwuję Macierewicza, który jest człowiekiem naprawdę błyskotliwym i inteligentnym, bardzo zorganizowanym. Jednocześnie jego działania... Ja bym porównał Macierewicza do Lewandowskiego. Jest bardzo dobrym piłkarzem, świetnie się sprawdza w niemieckiej drużynie, a w polskiej reprezentacji - dramat. Podobnie z Macierewiczem. To jest bardzo zorganizowany, świetny gracz. Ale punkty dzięki jego grze zbiera Rosja. Wie pan, coś tu jest nie tak, w tej naszej Polsce".

Macierewicz nie jest samotnym graczem, bo od lat to samo robi guru młodocianych liberałów JKM

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1800
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1057
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1341
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1224
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 564
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1029
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 708
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 976
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1101
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 814
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1245
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1126
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 926
 
Autor
Dodał do zasobów: mojra
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  01/12/2013

Dla mnie niczym się nie różni system partyjny od klerykalnego... jedno jest sektą jak i drugie. Jedna i druga organizacja pod przykrywką własnych idei ma jedno zadanie - wydoić nas z wszystkiego co tylko ma jakąś wartość. Grają na emocjach zwykłego człowieka, lecz ta gra czemuś służy ... planowi niewidzialnemu gołym okiem ... wszystko jest pod kontrolą, sami wpadną we własną sieć ...

  mojra  (www),  01/12/2013

@Teresa Rembielińska: Żywy Bóg towarzyszy każdemu z nas monitorując myśli i intencje. Tylko politykom i idiotom się wydaje, że unikną sprawiedliwego osądu i rozliczenia ze swojego życia wypranego z Miłości do bliźniego!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska