Login lub e-mail Hasło   

List do samego siebie

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://integracja-dda.pl
Jedną z metod pracy z wewnętrznym dzieckiem i jednocześnie samooceną jest metoda pisania listu do samego siebie.
Wyświetlenia: 3.957 Zamieszczono 09/12/2013

Jedną z metod pracy z wewnętrznym dzieckiem (i jednocześnie samooceną) jest metoda pisania listu do siebie. Może się to wydawać w pierwszej chwili dość dziwny i kuriozalny pomysł jednak warto spróbować tej metody. Przede wszystkim zawiera ona ważny element przełamania się do tego by obdarzyć siebie Miłością i dobrymi słowami oraz docenić to, co w nas jest siła, zaletą, dobrą stroną.

To przełamanie by napisać oznacza, że już wcześniej podjęliśmy kroki i zaczęliśmy myśleć pozytywnie o sobie samym, dopuściliśmy, że taki jaki jestem, jestem Kochany tak samo jak każdy człowiek gdyż wszyscy pochodzimy z Miłości i nie ma nic bardziej naturalnego niż kochać i być kochanym.

Pierwsza i najważniejszą osobą, której miłości potrzebujemy to my sami ponieważ to właśnie z miłości do siebie wypływa cała Miłość do innych, to w naszej miłości do samego siebie jest jej początek i źródło. Tak na prawdę masz wszystko czego potrzebujesz by być ..........(tu wstaw stan którego pragniesz np szczęśliwym, kochanym, zadowolonym itd ) by dać to sobie pokochaj siebie, daj sobie to za czym najbardziej tęsknisz, czego potrzebujesz, daj sobie wsparcie i pewność, której nie może ci dać nikt inny i nic innego.

Pomyśl o sobie z Miłością, ciepłem, otwórz się na siebie, swoje potrzeby tak by móc je zobaczyć, poczuj je i obdarz się tym czego potrzebujesz w tym liście. Nikt nie zna ciebie tak dobrze jak Ty sam, nie zna tych zakamarków ciebie w których ukryłeś najgłębsze pragnienia.

Kiedy już poczujesz co chcesz usłyszeć, jakie słowa przyniosą największą radość i dopełnienie, jaki prezent sobie ofiarować, usiądź i napisz list do tej najdroższej istoty z którą spędzasz życie, dzień za dniem, godzinę za godziną, minute za minutą -każdą chwilę.

Warto kochać, szanować i akceptować w pełni siebie- osobę z którą się nie rozstajesz.

I pisz bez zbędnego zastanawiania, planowania to, co czujesz, daj sobie to co płynie z Twojego wnętrza, serca w sposób nieograniczony, list może mieć dowolna formę, nie ma tutaj zasad czy norm jak ma wyglądać. Możesz napisać wszystko co poczujesz.

Najodpowiedniejszy list jaki możesz dostać to ten napisany przez siebie :) zaufaj

Dodam jeszcze, że ogromnie przyjemną niespodzianką jest czytanie takiego listu po latach, kiedy z perspektywy czasu możemy zobaczyć czym są dla nas te słowa, jak na nas zadziałały, ile i co się zmieniło.

Pod spodem znajduje się przykładowy list do samego siebie:

Kocham Cie moja K., kocham bardzo mocno, najmocniej jak potrafię. Jesteś dla mnie najważniejsza, nie ma na ziemi droższej mi istoty. Będę zawsze z Tobą nawet gdy wszyscy Cie opuszczą, nie skrzywdzę Cie choć by inni to robili. Zawsze stanę po Twojej stronie, wesprę w problemach. Jesteś moją gwiazdką na która chcę patrzeć gdy się budzi, być z nią w ciągu dnia, robić z Tobą to czego nikt nie robi i całować do snu na dobranoc. Pragnę spędzić z Tobą życie, patrzeć jak się uczysz, rozwijasz, rośniesz w mądrość i siłę. Jesteś moja radością, chcę dzielić z Tobą wszystko: płakać z Tobą i śmiać się, przytulać Cie i głaskać będę zawsze wtedy gdy o Tym pomyślisz. Możesz liczyć na moja dobra rade, słowa otuchy, zawsze. Tego potrzebujesz. Nigdy Ci mnie nie zabraknie. Zaśpiewam z Tobą, zatańczę, potowarzyszę w żmudnej pracy, pomilczę z Tobą.

Zobaczysz jak miło razem spędzać życie z kochająca, czułą towarzyszką. Zawsze będziesz czuć, ze Cie kocham, będziesz czuć moja troskę i zainteresowanie.

Jesteś taka dzielna to dla mnie wielka radość. Walczysz o siebie, normalne życie, przyznajesz się przed sobą do tylu rzeczy. Jestem z ciebie dumna jak nigdy. Jesteś taka słodka czasem w swojej nieporadności, gdy płaczesz w bezsilności, wiedź, że wtedy kocham Cie najbardziej i najbardziej szanuje. Wiem, że bez ciebie nie dałabym sobie rady a moje życie nie miało by tyle blasku. Potrafisz być taka radosna co daje mi życie. Gdy zachwycasz się zielonym lasem, łąką, gwiazdami wiem, ze z nikim nie mogłabym być szczęśliwsza. Nikt tak dobrze mnie nie rozumie jak Ty, nikt nie czuje w ten sam sposób. Jesteś moim największym wsparciem na mojej drodze i skarbem. Potrzebuje Cię, akceptuje w tobie wszystko twoje humory, wady, złości, nawet jak się czepiasz drobiazgów. Bo to jesteś ty , moja K i ciebie mam jedną tak mi bliską jak żaden człowiek. Tylko ode mnie usłyszysz te wszystkie rzeczy bo wiem czego pragniesz i z Tobą będę dążyć do celu.

Jesteś dla mnie najpiękniejsza i taka zostaniesz na zawsze. Twój urok osobisty jest wyjątkowy, jesteś inteligentna i szczera a za szczerość cenię cie najbardziej bo to rzadka cecha .

Podobne artykuły


42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 73288
43
komentarze: 50 | wyświetlenia: 34165
34
komentarze: 11 | wyświetlenia: 4708
25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23170
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 17999
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 5972
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 7821
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10106
8
komentarze: 7 | wyświetlenia: 39812
45
komentarze: 11 | wyświetlenia: 17751
 
Autor
Artykuł



"Twój urok osobisty jest wyjątkowy, jesteś inteligentna i szczera a za szczerość cenię cie najbardziej bo to zadka cecha." - rzeczywiście, w przypadku kobiet wiele zależy od cech tego ... zadka. :)

  Areva,  15/12/2013

Błąd ortograficzny ci Kasiu się zakradł w ostatnim akapitu i to w takim miejscu że psuje i może przekręcać przekaz tekstu.

@Areva: Oj, rzeczywiście, ale to taki "niewinny" numerek, hihihihi...

Dziękuje Wam bardzo za zwrócenie uwagi :) już poprawiam



Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska