Login lub e-mail Hasło   

Komunikacja międzyludzka

Miłość łączy ludzi i prowadzi komunikację między nimi. To pierwiastek życia.
Wyświetlenia: 1.262 Zamieszczono 15/12/2013
„Świat bez miłości, jest światem martwym” – Albert Camus

Człowiek będący w stanie strachu, boi się rozmawiać z innymi ludźmi. Strach, paraliżuje go przed  wypowiedzią, aby nie być wyśmianym. To jest prawdopodobnie powód, dla którego ludzie  przestali się komunikować ze sobą.

Teraz w większości podróżuje się swoim samochodem, przeważnie w pojedynkę, gdzie nie ma możliwości rozmowy z drugim człowiekiem. Radio samochodowe, spełnia po części rolę, tego drugiego, którego się tylko słucha. To terapia na używanie swoich uszu.

W busach pasażerowie zazwyczaj zajęci są sobą, swoimi sprawami i myślami. Jedynie rozmowa możliwa jest, ze znaną im osobą.

Dlaczego straciliśmy możliwości wzajemnej konwersacji z drugim człowiekiem?

Jest to problem ogólnospołeczny, gdyż ciemność wypiera światło. Komunikatorem jest tylko światło, czyli życie samo w sobie. W ciemności człowiek czuje lęk i z tego powodu zaczyna przeklinać.

Istnieje też taki stan umysłu, jak „gadatliwość”. To mowa o niczym, kiedy mówi się do samego siebie, a nie daje możliwości, na słuchanie rozmówcy. Typowym objawem tego stanu są: alkoholicy i psychicznie chorzy ludzie. Są to istoty tak zasklepione w sobie, w swoim świecie ego, że nie dostrzegają drugiego człowieka.

Centrum mowy w człowieku są usta, które wydają dźwięki, sterowane przez żywioł drzewa, a energię wiatru. Nadmiar tego żywiołu, powoduje nie kontrolowaną mowę. Niedobór, natomiast skłania do wycofania się z mowy. Energia wiatru wytwarza emocję zwaną, gniewem i złością.

Antidotum na tę emocję jest, pokonywanie gniewu, przez miłość do drugiego człowieka.  Miłość wznosi istotę na wyższy poziom istnienia, zastępując „gniew i złość” – oryginalnością w myśleniu i działaniu. To transformacja najniższych emocji w uczucia wyższe.

Wówczas dana istota zaczyna dostrzegać drugiego człowieka, jego ekspresję i potrzeby. Następuje wymiana myśli i słów. Zaczyna się normalna komunikacja, w której dwie strony mówią i słuchają siebie nawzajem. Toczy się wówczas przyjacielska rozmowa.


Natomiast, objawem „gadulstwa” są choroby związane z kolanami i z głową. Jest to przejaw pychy nad pokorą. Drogą do uzdrowienia jest słuchanie, gdyż mamy dwoje uszu, aby więcej słuchać i jedne usta, aby mniej mówić.

Dlaczego człowiek woli mówić, często sam ze sobą w swojej głowie, niż posłuchać drugiego człowieka?

To typowy objaw ego i scentrowanie uwagi na sobie, swoich chorobach i problemach. Gdy rozpuści się ego, wówczas jest możliwość posłuchania innych ludzi. To przez nich przemawia światło, które wie więcej, niż ciemność zdołała ukryć.
Wreszcie przez innych ludzi przejawia się Bóg, ze swoją miłością niesienia pomocy i wskazuje istocie, drogę wyjścia z zaplątania w ego.

Nieograniczona jest przyjemność konwersacji z drugim człowiekiem, którego z uwagą słuchamy i odbieramy jego wewnętrzne przekazy. Rozumiemy wówczas jego słowa, oraz mamy możliwość wypowiedzenia własnych myśli, jako podobne doświadczenia. To totalna radość bycia z drugim człowiekiem, którego rozpoznajemy, jako podobnego do nas.

Przepływa wówczas bez przeszkód światło i ono komunikuje ( łączy), dwie osoby na najgłębszym poziomie istnienia. Komunikacja, to komunia czyli zjednoczenie z drugą istotą, na poziomie myśli i uczuć, poprzez światło zrozumienia.

Radość, płynąca z przyjemności napełniania się wzajemnie światłem, jest obopólna i ma wymiar mistyczny. Tak rodzi się związek bliźniaczych dusz, które potrzebują czerpać radość z samego  bycia ze sobą.

Komunikacja poprzez światło i zrozumienie, jest wyższym stanem człowieka uduchowionego, a zarazem inteligentnego.  Inteligencja a nie intelekt, wznosi człowieka do bycia człowiekiem.
Oryginalność, przemienia nagromadzony gniew i złość w miłość, która jest środkiem doskonałej komunikacji między ludźmi.

Świat ulega ciągłej transformacji i dlatego my ludzie podlegamy też tym zmianom. Nawet niektóre zwierzęta uczy się mówić i rozumieć mowę ludzką, gdyż one też się transformują, na wyższe poziomy. Dawno temu, pierwotny człowiek wydawał dźwięki podobne do szczekania, a teraz używa słów, aby porozumieć się z innymi ludźmi.

Mowa, nie powinna służyć do gadulstwa, lecz do wzajemnej wymiany myśli i odczuć. Brak komunikacji, to kierunek ku depresji, gdzie ciemność kompletnie wypycha światło.
Cóż ma się wtedy komunikować?

Światło rodzi miłość i zrozumienie drugiej istoty. To najważniejszy element w komunikacji międzyludzkiej i stan bycia człowiekiem rozumnym. Wzajemna rozmowa może rodzić konflikt lub miłość, w zależności od drogi, w którą stronę podążają istoty.


Zapraszam na mojego bloga:

www.danutawachowska.pl

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3023
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1132
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3438
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2185
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2203
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3824
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1753
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 907
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2223
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2729
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 644
9
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2615
9
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2307
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  15/12/2013

Oprócz szczekania, kiedyś człowiek merdał ogonem czego dowodem jest kość ogonowa!

  Areva,  15/12/2013

Do Danuta Wachowska@: Tylko kwestia jest taka, weś znajdź właściwego drugiego człowieka do rozmowy, który cię wysłucha i nie zrobi z ciebie wariata, że będziesz mógł z dręczącego problemu się zwierzyc (było związane z duchowością) i nie wpaść na jakiegoś poj...ba a takich jest bardzo dużo, że nikt cię nie skrzywdzi. Mi zajęło prawie od kilka do ok 8 lat żeby znaleść właściwą osobę raczej osoby, kt ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  16/12/2013

@Areva: Relacje z Bogiem są osobiste i intymne. Święci to ci co dają świadectwo, że Bóg jest Miłością i Stworzeniem. Odwzajemniamy Mu tą Miłość kochając bliżnich. Jeżeli ktoś pisze o szczekaniu propagując teorię ewolucji to trzeba mu przypomnieć o ogonie. Bóg może stworzyć dla każdej duszy jej osobistą wersje świata na dowolnym etapie rozwoju, pozwalając się jej wcielić w dowolną osobę czy osobist ...  wyświetl więcej

@swistak: właśnie widać u Ciebie te miłość boską. Takiej mi nie potrzeba.

@Areva: Czasem znajduje się właściwego człowieka, ale nie zawsze chce się z nim być, gdyż inne wartości ze świata materii przeszkadzają. Z pewnością nie jest łatwo odnaleźć się nadając na tych samych falach. Po błądzeniu często przychodzą właściwe osoby. Mam też taką nadzieję, że spotkam odpowiednie osoby, z którymi będzie można stworzyć coś na miarę XXI wieku.
Sistaka lepiej zostawić, bo nie wie co pisze.
Pozdrawiam zdrowo myślącego:)

  eugen,  16/12/2013

Miałem możliwość sprawdzenia siebie czy rozumiem dostatecznie moc natury w której istnieję.
Wszystkim wierzącym i niewierzącym w religie oraz oszołomom zadufanym w swoje bogactwo i władzę proponuję test z żywą osą w wąskiej szklance piwa (takiej aby ją było trudno zauważyć) w obecności wyższej klasy towarzystwa. Warunek, nie można dać po sobie poznać, że coś jest nie tak. Sposób zachowania, ...  wyświetl więcej

  eugen,  16/12/2013

Danuta Wachowska: interesujące podejście - "kulawość myślenia" jednej osoby i harmonia myślenia ludzkiej pary.
Co na to nasze religie gdzie "myśli i decyduje" tylko On a one mu usługują ... - czyli człowiek nie jest stworzony przez Boga aby "chodzić na jednej nodze".
To prawie jak EUREKA

@eugen: Dobrze, że są ludzie, którzy rozumieją przesłanie miłości prawdziwej, nie tej fałszywe, od bogów różnej maści. Pozdrawiam cieplutko:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska