Login lub e-mail Hasło   

Kryminalna 13

Cieszę się, że znalazłam się w gronie trzynastu autorów, których zaproszono do wzięcia udziału w tworzeniu tej antologii
Wyświetlenia: 1.322 Zamieszczono 17/01/2014

„Kryminalna 13” to zbiór opowiadań, opublikowany nakładem wydawnictwa RW2010. Cieszę się, że znalazłam się w gronie trzynastu autorów, których zaproszono do wzięcia udziału w tworzeniu tej antologii.

 

Dzięki Internetowi możliwe jest podejmowanie wielu podobnych inicjatyw. Łatwiej jest po prostu się „skrzyknąć”. W maju 2012 roku w ramach projektu Blogerzy Książki Piszą powstała antologia zatytułowana „Szkice z życia”. Pośród dwudziestu siedmiu opowiadań jest i moje, zatytułowane „Przerwana sonata”.

 

„Kryminalna 13” to trochę nietypowe przedsięwzięcie, bo jest związane z organizowanym przez RW2010 konkursem na powieść kryminalną. O szczegółach tego konkursu informuję na moim blogu. Dodam tylko, że nagrodą główną dla zwycięzcy będzie publikacja utworu w Oficynie wydawniczej RW2010. Autorzy antologii zrezygnowali z honorarium a cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na sfinansowanie kampanii reklamowej dla zwycięskiej powieści.

Wielu autorów nadal pisze do przysłowiowej szuflady, marząc po cichu o wydaniu swojej książki. Realizacja tego marzenia staje się coraz trudniejsza. Wydawnictwa, w obliczu pogłębiającego się kryzysu, coraz rzadziej podejmują ryzyko. Z drugiej strony nie chcą całkiem rezygnować z możliwości wyłowienia utalentowanego debiutanta. Dlatego warto zainteresować się konkursami, których jest całkiem sporo. Dla przykładu Wydawnictwo Novae Res organizuje co roku konkurs Literacki Debiut Roku. Zawsze to jakaś szansa.

 

Maciej Ślużyński – redaktor prowadzący antologii „Kryminalna 13” tak zachęca do jej przeczytania:

„Zapraszam do lektury opowiadań kryminalnych, sensacyjnych, z tajemnicą, czasem z fantastyczną nutą, tekstów na wskroś współczesnych oraz sięgających w przeszłość, a nawet dotykających wydarzeń i postaci historycznych. Przed Wami 250 stron, 13 autorów i jeden motyw... „

 

Ja również zapraszam, nie tylko wielbicieli gatunku.

 

Alicja Minicka

http://mysli-o-ludziach.blog.onet.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1127
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 457
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1028
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 782
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 609
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 792
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 551
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 531
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 487
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 983
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 803
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 391
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 849
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 819
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 474
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Noemi*,  17/01/2014

Inicjatywa zacna! Gratuluję Alicjo. Teraz rzeczywiście piszący pochowali się po różnych blogach i trzeba nowych pomysłów i wzajemnego wsparcia, by mogli przebić się do szerszego grona czytelników. Powodzenia :-)

  Remter,  17/01/2014

Gratulacje ! Pozdrawiam;)

@Teresa R., Noemi
Bardzo dziękuję za ciepłe słowa :)

  swistak  (www),  18/01/2014

Przeczytaj Alicjo swiatowy kryminał wszechczasów o zamordowaniu Prawdy. Do dzis nie wiadomo kto jest mordercą? Przenaczenie, Żydzi czy Piłat? http://www.objawienia.pl/valto(...)al.html

  greenway,  18/01/2014

Taka inicjatywa również mnie cieszy. :)

@greenway:
Mam nadzieję, że nie zabraknie chętnych do wzięcia udziału w konkursie :)

Jestem.Jasne... do dzieła...wyzwanie OK! Zacznę od wypadku... Noemi domyśli się jakiego. Orla Perć... niesamowite miejsce podczas zawieruchy.... serc.Pozdrawiam Serdecznie

  Noemi*,  18/01/2014

@Marcin Sznajder: Marcinie..:-):)

@Marcin Sznajder:
Grunt to dobry pomysł :)

@Noemi*: Pod wrażeniem - scenariusza filmu "Piękny umysł"... Buziaki... dzień będzie wietrzny i "neurony" w sieci staną się "niepoczytalne" - i oto chodzi w kryminale. Autor szaleje - czytelnikom dęba włosy stają... A wiatr? Kpi i kipi na Orlej Perci -szaleństwo serc (dobry tytuł)...i euforia neuronów - uczucie nie do czytania - opowieść niepoczytalna. Radocha ... bez...samotna. A kobiety lubią... ten kwiat.Zagadka?

  barkarz  (www),  19/01/2014

Gratulacje!

  Darwolf  (www),  19/01/2014

Również gratuluję, chociaż kryminał, to nie 'mój' gatunek. "Pochłaniam" raczej sensację w stylu Ludluma albo Cusslera; fantasy (niejedną noc zarwałem w światach Tolkiena), sensowne! sci-fi - i niektóre horrory, przede wszystkim te w klimatach Lovecrafta.
I wszelkie książki podróżnicze - moje niezrealizowane marzenia...

@Darwolf:
Znam książki Cusslera, czytałam ich kilka. Kiedyś zaczytywałam się w powieściach podróżniczych, zwłaszcza Vernego. Byłam zachwycona książką Thora Heyerdala o wyprawie Kon-Tiki. Horrory uwielbiam, ale przede wszystkim te klasyczne - chociazby Edgar Allan Poe, kocham naszego niedocenionego Stefana Grabińskiego.
Jeżeli lubisz morskie przygody, to gorąco polecam utwory Zbysława ...  wyświetl więcej

  koobe  (www),  20/01/2014

Świetny projekt. I gratulacje!

@koobe:
Bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że konkurs pomoże jakiemuś zdolnemu debiutantowi a dochody ze sprzedaży antologii umozliwią mu dotarcie do wielu wielbicieli kryminałów. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska