Login lub e-mail Hasło   

Bachir dla każdego

Po wielu miesiącach oczekiwania Eioba doczekała się kolejnej książki swojego autora. Jest nią "Podróż do Kresów dzieciństwa" Szymona Bachira.
Wyświetlenia: 6.975 Zamieszczono 23/01/2014

Szymon Bachir urodził się 2 marca 1933 r. w Hrewlani, w okolicach Wilna. Dopiero w 1946 rodzina otrzymała zgodę na wyjazd do nowej Polski. Młody Szymon zdał maturę w liceum w Elblągu. Po złamaniu nakazu pracy trafił do karnej kompanii. Stamtąd podjął próbę ucieczki na zachód z bronią w ręku. Skończyło się to postrzeleniem i pięcioletnim więzieniem. Po gomółkowskiej odwilży pracował jako kierownik i nauczyciel w wiejskiej szkole na Mazurach, a potem w różnych organizacjach młodzieżowych. Obecnie mieszka w Warszawie na Bemowie, gdzie ma żonę, ogród marzeń i psa oraz Anię, przyjaciółkę do bliskich i dalekich podróży, inspiratorkę do pisania wspomnień. W 2008 odwiedził na Syberii miejsca cierpień swojej rodziny.

Fragmenty:

Wtedy za plecami poczułem gorący oddech i ciepłe dłonie zakryły moje oczy.. "A kuku!" - wyszeptała Magda i zaczęła mnie całować tak gwałtownie, że aż wędka wypadła mi z rąk. Ryba pociągnęła ją w głębiny. To musiał być szczupak. (Rozdział 30 "Gosposia Księdza")

... Stado spokojnie płynęło w księżycowej poświacie. Niektóre olbrzymy z pochylonymi łbami groźnie na nas spoglądały. Wtulony w ojca stałem za drzewem, a byk, idący ku nam, coraz bardziej pochylał głowę. Księżyc oświetlał jego oczy. "Nie podoba się mu nasza obecność" - powiedział szeptem leśniczy. Sowy ze strachu przestały hukać. Przez gęstwinę  krzewów wyszliśmy na skraj lasu. Ognisko jeszcze się żarzyło. "Tato, chcę być leśniczym" - powiedziałem (Rozdział 4 "Żubry").

Podziękowania:

Składamy szczególne podziękowania autorom i czytelnikom portalu eioba.pl za zachętę i wsparcie w pracy nad książką, w szczególności takim osobom jak: Andrzej Siciński, Skalny Kwiat, Hussair, Grzegorz Mniejszy, Zbysław Śmigielski, Amicus, Youngcontrarian, Greenway, Mirka B, Janusz Dąbrowski, Noemi, Hamilton Starszy, pasjonatpl, Leszek Małkowski, Andrzej P Urbański, Elba, Mirosław, Jacek Wąsowicz, Barkarz, Adam Szczepański, Włodzimierz Dajcz, Melodi, Arturant, Areva, Dalbert, Łukasz G, Grazaa, Koobe, Polakmadry, Annamu, Alter Ego, Awers, Krzysztof Mrozowski, Berni, Skrzydlate, Wiesio, Czarnoleski, DONATello, Jotko49, Strzyga, Andrzejs, Bartłomiej Marcinkiewicz, Seta1212.

Maciej i Agata Strzyżewscy - Fundacja Wszystko Jest Możliwe

Istnieje tylko jeden sposób zdobycia tej szczególnej książki. Trzeba napisać maila z informacją, że chce się ją przeczytać i że chce się przekazać dowolny dar na Fundację Wszystko Jest Możliwe. Po takim mailu wkładam książkę w kopertę i wysyłam do czytelnika. fwjm.biuro@gmail.com , http://fwjm.org/wsparcie-dla-fundacji/

 "Podróż do Kresów dzieciństwa" - 32 rozdziały, 114 stron

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1192
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 716
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1350
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1568
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 922
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1311
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1540
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 720
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 401
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1079
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 908
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1183
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Podoba mi się ta fundacja. Gratulacje dla Szymona i ciebie, Macieju, za zrealizowanie tego projektu :) Pozdrawiam :)

Miło mi. Szymon zasłużył na taki prezent.

@Maciej Strzyżewski: Dziękuję Panu z głębi duszy,tylko mój ogród marzeń potrafi radość wyrazić a nie słowa,że moje Kresy dzięki Panu zostały ocalone od zapomnienia, i rad będę ogromnie jeśli dochód ze sprzedaży ich wesprze Fundację Wszystko Jest Możliwe,pozdrawiam i dziękuję!

  Noemi*,  23/01/2014

To bardzo dobra wiadomość, gratuluję i dziękuję obu panom, dla Szymona za podzielenie się z nami czytelnikami swoją niełatwą historią życia i dla ciebie Maćku za szybką realizację tego projektu. Mam jeszcze pytanie, gdzie można nabyć tę książkę, jako tradycjonalistka wolę wersję papierową, ale i e-bookiem nie pogardzę?:-)

Książka miała być gotowa już we wrześniu, ale praca redaktorska była niezmiernie pracochłonna, a czasu, jak sama wiesz, niewiele. Udało się jednak. Bardzo się cieszę. Jest tylko jeden sposób zdobycia tej książki. Trzeba napisać do mnie maila z informacją, że chce się ją przeczytać i chce się przekazać dowolny dar na Fundację Wszystko Jest Możliwe. Po takim mailu wkładam książkę w kopertę i wysyłam do czytelnika. strzyzewskimaciej@tlen.pl

  Noemi*,  23/01/2014

@Maciej Strzyżewski: Ok. do usłyszenia zatem;-)

  greenway,  23/01/2014

Brawo. Za inicjatywę, wytrwałość i pracę dla pomysłodawców i wykonawców a także dla pana Szymona. :-)

@greenway: Dziękuję z głębi serca-za te słowa i defekuję je tez pomysłodawcy,mojemu czcigodnemu panu Maciejowi redaktorowi,wydawcy i szefowi Fundacji Wszystko jest możliwe!

@Szymon Bachir:
"defekuję" - czy to naprawdę dobrze?!

PS. Do żadnych zasług naprawdę nie poczuwam się. To nie poza!

@Zbysław Śmigielski: Racja-dzięki serdeczne, miało być dedykuje.z wyrazami szacunku i podziękowania dla Pana Macieja-,że gdyby nie On, nie byłoby tu moich Kresów ,niefortunna wpadka- przykro mi ogromnie,mam nadzieję,ze jej nie dostrzeże mój czcigodny Wydawca.Jeszcze raz dzięki za nader słuszną uwagę.A jeśli Panie Zbysławie poprze Pan swoim autorytetem mój apel,by dochód uzyskany ze sprzedaży tej książki poszedł, na pomnażanie idei Fundacji Wszystko jest możliwe-z góry dziękuję i zdrowia życzę!

Nareszcie. Warto bylo czekac. Oprawa graficzna bardzo atrakcyjna i wymowna. Gratuluje Szymonie - nasz Eiobowy parowozie moralny!.
Macku dziekuje za ta przepiekna inicjatywe i prosze o namiar konta.
youngcontrarian

@youngcontrarian: A też Tobie dziękuję,za aprobatę i chęć przekazania dochodu z tej książki Fundacji wszystko jest mozliwe,,gdyby nie ona nie byłoby moich Kresów-.wszystkiego dobrego!

Wspaniała wiadomość, wysyłam maila :))))))))))

@Krzysztof Mrozowski: Panie Krzysztofie-dochód z tej książki ofiaruję na rozwój szlachetnej ideii fundacji Wszystko Jest Możliwe" serdecznie pozdrawia\am

Wspaniała wiadomość, wysyłam maila :))))))))))

Wspaniała wiadomość, wysyłam maila :))))))))))

Wspaniała wiadomość, wysyłam maila :))))))))))

Wspaniała wiadomość, wysyłam maila :))))))))))

Proszę admina o usunięcie 4 moich wpisów (błąd techniczny)

Dziękuję Przyjaciele za dobre słowa i proszę Was o kilka dni cierpliwości. Książka lada dzień ma nadejść z drukarni. Wtedy natychmiast zacznę ją wysyłać.

@Maciej Strzyżewski: Też czekam z niebywały radością na nią!

  andrzejs,  25/01/2014

No Szymonie. Nareszcie. Cieszę się z tej książki i gratulacje dla Ciebie i dla Maćka :-)

HURAAAA!
Cieszę się Szymonku , bardzo

Chociaż nie ukrywam, że liczyłam na jakieś uroczyste spotkanie w związku z tym świętem i okazję do wyściskania Ciebie i Ani osobiście
Lecę na pocztę słać list i będę polować na dedykację od Ciebie

@skrzydlate: Duża buska i wszystkie kwiaty z mojego ogrodu marzeń dla ciebie!Dziękuję też za Anię,jest jeszcze przy mnie1,..pozdrawiam i wszystkiego dobrego w tym roku.A co do tego spotkania-milo byłoby nam wszystkim,wszak odbieramy na tych samych falach ,pozdrawiam z głębokim szacunkiem!

Cieszę się z Waszej radości. Mam wrażenie, że uczestniczymy w uroczystości. W sumie jest to wielkie święto Szymona. Pewnego rodzaju podsumowanie jego życia i twórczości. Żyj nam 100 lat Szymonie.

  Remter,  25/01/2014

@Maciej Strzyżewski: Macieju ! Życzmy mu wieczności w pokonywaniu samego siebie ... bo cóż to jest 100 lat dla człowieka .. gdzie drzewo sekwoja żyje ponad 3000 lat ! A więc życzę Tobie Szymonie wieczności... abyś mógł się wznosić ponad problemy jakie poruszasz ... aby one nigdy Cię już nie bolały... gdyż zmienić można samego siebie ... natomiast oprawca sam musi dostrzec swój błąd ! Inaczej historia lubi się powtarzać... dużooooooo zdrówka i pogody ducha ...;)

@Teresa Rembielińska: \I mówisz,ze jesteś nie święta,nie z Kalkuty,a niech mnie dunder świśnie,ale i tak cie błogosławię,a głos oddam jak wystartujesz do sejmu...dzięki za słowa mile

@Maciej Strzyżewski: Bóg zapłać dobry człowieku,-ale to Twoja zasługa,że mnie tak odkryłaś,pozdrawiam i czekam na książkę drukarską świeżą farbą pachnącą

@Szymon Bachir: To jest piękny zapach, jeden z piękniejszych.

@Maciej Strzyżewski: Zamiaruje przyjechać do Gdańska z Anią by moc osobiście was uścisnąć jeśli uzyskam zgodę, zamiar za kilka tygodni zrealizuję.Mam prośbę-przeoczyłem w życiorysie Anię,Czy mógłby Pan w ostatnim zdaniu dodać,że prócz ogrodu marzeń,zony i psa mam Anie przyjaciółkę dalekich i bliskich podroży inspiratorkę tego wspomnienia..,dzięki jej kocham życie..

  swistak  (www),  26/01/2014

@Szymon Bachir: Szymonie! W Niebie też pewnie przeczytają to arcydzieło!

@swistak: Na niebie mnie nie zależy,ale na twojej opinii ,wielu czytelników by się pochyliło,wątpię jedna czy ci stać na kupno jej i przekazanie kilka srebrników na czcigodną fundację,której ona zawdzięcza światło dzienne.amen

@Szymon Bachir:
Szymonie, w XXI ksiazki juz farba drukarska nie pachna :-( ... Za to dzieki Twoin wspomnieniom odzywaja zapachy naszej rodzimej historii a... czasami smrodki :-)


@Szymon Bachir:
Szymonie, w XXI ksiazki juz farba drukarska nie pachna :-( ... Za to dzieki Twoin wspomnieniom odzywaja zapachy naszej rodzimej historii a... czasami smrodki :-)

@youngcontrarian: No właśnie,masz rację,ale jak widać nasz ulubiony świstek ma odmienne zdanie-toaletowe,pozdrawiam

  serpente,  30/01/2014

@swistak: czy Ty jesteś zazdrosny?
Nie po raz pierwszy widzę tutaj Twoje jakże uszczypliwe komentarze, gdy komuś coś się uda. W przykrym świecie żyjesz i chwilami żal mi Ciebie, masz w sobie tak dużo jadu, no ale wszak jesteś tylko człowiekiem i nic, co ludzkie...
Ja z wielką przyjemnością kupię książkę, tym bardziej, że kiedy pojawiłam się na eioba, to pierwszy tekst, jaki przeczyta ...  wyświetl więcej

@serpente: Pozdrawiam cię,pomyślnej podroży,kto podróżuje-żyje dwa razy dłużnej.Dawno nie miałem tak ciepłego i rzetelnego w treści komentarza pod adresem moich adwersarzy -zionących miłością iście katolicką.A co do zysku z książki-chciałbym by w całości trafił do fundacji..Tylko Mackowi i jego małżonce ona zaistniała.Po raz któryś za to im dzięki składam!

  serpente,  31/01/2014

@Szymon Bachir: Szymonie, dobrze wiem, że pomimo adwersarzy nadal będziesz robił swoje, dusza rogata, co wiele w życiu przeszła nie ugnie się przed byle zlepkiem słów, które szumnie piszący nazywa komentarzem.
Dziękuję za życzenia do podróży, choć muszę przyznać, że ostatnio podróżuję o wiele więcej, niż bym chciała :)
Pozdrawiam!

  swistak  (www),  27/01/2014

@swistak: Teraz już wiem skąd u swistaka takie posrane myśli- jak się czyta takie szare i długie "dzieła" to nie ma się co dziwić.

  samanta_85  (www),  27/01/2014

w tej kwestii zgadzam się z poprzednikiem.

ps Najłatwiejsza jest krytyka wątpliwej jakości..niż zrobienie czegokolwiek samemu.

  swistak  (www),  27/01/2014

@samanta_85 Jeżeli Ci chodzi o recenzje to to, co się zwraca sumieniu,nazywa się rzygowinami!

  samanta_85  (www),  27/01/2014

@swistak: rozumiem że opinię wydałeś na własny temat..

  swistak  (www),  27/01/2014

@samanta_85: to dotyczy każdego co ubliża Stwórcy żyjąc w seksualnym lub alkoholowym amoku

  serpente,  30/01/2014

@Krzysztof Mrozowski: Łapka, Krzysztofie :)

  samanta_85  (www),  27/01/2014

troszkę nie trafiłeś z komentarzem do mojej wypowiedzi..z tym pierwszym także.

  swistak  (www),  27/01/2014

@samanta_85: widocznie Cie nie rusza gdy Tatar pluje Polakom w twarz!

  samanta_85  (www),  27/01/2014

@swistak: pochwaliłam inicjatywę wydania książki ..a Ty piszesz o Stwórcy itp. wybacz ale naprawdę nie rozumiemy się. Piszę o czymś zupełnie innym.

  swistak  (www),  27/01/2014

@samanta_85: Jak zmieciesz te odchody tfórczości do kupy, to jest to tylko kupa łajna!

  samanta_85  (www),  27/01/2014

@swistak: rozumiem że czytałeś książkę dlatego dałeś sobie prawo "komentowania"?
a może napisz własną?niech inni ocenią Ciebie

  swistak  (www),  27/01/2014

@samanta_85: Wystarczy mi okladka i widok gościa pełnego pychy, tuz przed wystartowaniem jako nadęty balon na Marsa

  samanta_85  (www),  27/01/2014

@swistak: uważasz że należy oceniać człowieka po zdjęciu?wg mnie jest to kryterium bardzo krzywdzące..i powierzchowne.
Może lepiej zwróć uwagę na dobre ludzkie czyny.

  swistak  (www),  27/01/2014

@samanta_85: Docenię jak odleci!

  samanta_85  (www),  27/01/2014

@swistak: powołujesz się na Stwórcę a pałasz nienawiścią..pomyśl czasem nad sobą i o sobie..w kontekście który poruszyłeś

  swistak  (www),  27/01/2014

@samanta_85: nienawiścią to pała Szymon, kiedy wypije a potem pisze o cnocie Dziewicy

  samanta_85  (www),  27/01/2014

@swistak: a mógłbyś przytoczyć ten fragment?jakoś nie mogę się doszukać

@samanta_85: Uważaj, wpadłaś w sidła dyskusji z dyletantem, a to jak wiesz kończy się zawsze porażką.

  samanta_85  (www),  27/01/2014

@Krzysztof Mrozowski: ma Pan rację, jednak nie mogę dogonić jego potencjału intelektualnego:)

@samanta_85:
Droga Samanto,
Widze, ze dorwaly Cie swistacze siekacze przednie... Pamietaj, ze on odrastaja i wymagaja stalej obrobki na ... nowych, niczego nie podejrzewajacych ofiarach...
Aczkolwiek ja doswiadczylem kilku klasycznych eiobowych wymian zdan/pogladow ze swistakiem (ktory czasami wystepuje... w trzech postaciach) :
DIALOG 1
użytkownik "s." :
...  wyświetl więcej

  samanta_85  (www),  28/01/2014

@youngcontrarian: faktycznie-masz rację więcej komentować nie będę:)

Chciałbym tylko od Macieja swoja książkę o mnie otrzymać,a tacy z miłością katolicka jak on nad Wisła jak bezdomni..z ta rozniecą,ze pod ochrona państwa i z dotacja skarbu państwa...Są nie do zdarcia, na Ukrainie maja teraz popis..

Szymonie jak już będę miał książkę, to czy będę mógł wiosną podjechać swoją Yadźką (Yamaha ) po autograf- na Bemowo mam niedaleko :)

  swistak  (www),  27/01/2014

@Krzysztof Mrozowski: na czole?

@Krzysztof Mrozowski: Z wielką przyjemnością zapraszam ,akurat ogród mój zazieleni

@swistak: Widać,że modlitwy odwrotny skutek -s[pustoszenie w szarych komórkach sieja,może pielgrzymka pieszo do Watykanu ci pomoże,współczuję ci biedaczku z głębi serca,ponieważ cie lubię,ze mnie tak pieścisz subtelnie po katolicku dobierając słowa miłości bliźniego... szkoda,ze o Rydzyk na tobie nie poznał,i nie zabrał do swojego ścisłego grona.Ale wszystko przed tobą,żołnierz buławę nosi w plecaku Amen

  mugol  (www),  28/01/2014

@mugol: Poznam cie brachu po zapachu, katolicka miłością zioniesz na kilometr,niechaj cie cnotliwa ma pod ochroną.amen
Od Piasta Kołodzieja do obecnej kurwy i złodzieja zdrajców i świętych , więcej niż uczciwych . Tylko Wanda ,wolała Wisłę,niż Niemca,
a potem książęta,, magnaci biskupi - prywata i sakwa złota-
Fakty o tym mówią Stanisław,haniebny zdrajca,szpieg patronem Polski ...  wyświetl więcej

Drodzy Eiobianie! Dzisiaj nadeszły książki z drukarni. Pierwsze egzemplarze lecą do p. Szymona. Kolejne koperty też już są gotowe. Jeżeli ktoś z Was dzisiaj wieczorem złoży zamówienie, to jutro rano wysyłam. Książka jest piękna. Wygląda lepiej niż sobie wyobrażałem. Miesiące ciężkiej pracy w tych okładkach zostały podsumowane.

@Maciej Strzyżewski: Panie Macieju-ta wiadomość zapachniała dla mnie wiosną...Przekazuję w podziękowaniu skromny dar emerytalny na "Fundację wszystko jest możliwe "Wyrażam też przekonanie,że wielbiciele tego tematu zechcą uczynić to samo kupując moją książkę-gorąco ich zachęcam,pragnę by zysk ze sprzedaży wspierał szlachetne cele tej fundacji

@Maciej Strzyżewski: Dostałem, dawno tak się nie cieszyłem z książki ( tylko dlaczego ona taka cieniutka ), dziękuję. Maciej, piękny wstęp, życzę wszystkim wspaniałej lektury i czekam na następną :-))

Egzemplarz dla mnie poproszę. :-)

Maćku, może warto rozważyć wydanie drugiej książki złożonej z samych Szymonowych komentarzy…? ;)

@Jacek Wąsowicz: Pochlebia mnie ta myśl,pozdrawiam?

  Beata Donia  (www),  06/02/2014

dobra książka.

@Beata Donia: Proszę o komentarz-jeśli już przeczytałaś-bardzo mnie na nim zależy,pozdrawiam

  dalbert,  06/02/2014

Witaj Szymonie :) Sto lat mnie tu, na eiobie, nie było i od razu, kiedy wszedłem taka wspaniała niespodzianka! Bardzo, bardzo się cieszę z Twojego debiutu książkowego, a Maćkowi i Agacie Strzyżewskim najniższe ukłony i wielki szacunek. Wiem, jak ciężko było Wam zredagować niezwykłe i piękne (ale pisane "trudną" polszczyzną) gawędy Szymona i tym większa Wasza zasługa. Oczywiście - natychmiast zamawiam egzemplarz i będzie on ozdobą mojej biblioteki!
Serdecznie gratuluję i pozdrawiam :)

@dalbert: Nareszcie się pojawił... Gdzieś ty się zakopał, Dalbercie?

  dalbert,  06/02/2014

@Skalny Kwiat: w zaspach śniegowych mojego miasteczka :) To Ty mnie dziś zainspirowałaś do zajrzenia na eiobę. I od razu taka fajna wiadomość o książce Szymona! Dziękuję Kwiatuszku :)

@dalbert: Cieszę się, że powróciłeś - mam nadzieje, że juz więcej śniegu wam tam nie napada... szkoda, gdy znikasz ;)

@dalbert: I ja się cieszę też i serdecznie pozdrawiam-życząc w nr pomylności i czekając na komentarz o mojej książce pod znakomitą redakcja Macka!

Kochani Eiobianie! Jest dostępnych jeszcze kilka książek pana Szymona. Pozycja idealna na zimowe wieczory. Zasilcie trochę Fundację i spędźcie dobrze czas przy lekturze. Mój ulubiony rozdział to: Dzieci sadzą. Znając jednak życie, to większości pewnie spodoba się: Gosposia księdza :)

@Maciej Strzyżewski: Zasilę - maila wysłałam. Ozdobi i moją domową wiejską bibliotekę :)

  Mirka_ B,  07/02/2014

Moje GRATULACJE Macieju,
GRATULUJĘ Szymonie!

@Mirka_ B: Dziękuję i zachęcam do lektury i proszę o komentarz..

@Szymon Bachir: @ Maciej Strzyżewski: )
Macieju, dziękujemy ! serdecznie za książkę - dotarła :) i jest fantastycznie wydana, gratuluję jeszcze raz pomysłu i jego realizacji.
Szymonie, cieszę się, że spotkałeś na swojej drodze tak wspaniałych ludzi, którzy dążyli do szczytnego celu i go zrealizowali. Książka fajna :)
Macieju, drobny datek poszedł na konto fundacji a książkę przekazałam dalej :)
Uściski od Gamki :)
Pozdrawiamy !!!

Macieju - książka dzisiaj doszła. Piękne dzięki :)
Szymonie, dostałam od Macieja twoją książkę - zdążyłam już pół przeczytać odświeżając to, co w pamięci pozostało z wcześniejszej eiobowej lektury :) Najważniejsze, że treść nie straciła twojego stylu po złagodzeniu ekspresji, bo z tego jednego, że błędy zniknęły, jestem bardzo zadowolona - potoczyście się czyta i jak zawsze twoje wspomnieni ...  wyświetl więcej

@Skalny Kwiat:
Kasiu, na niecenzuralnego Szymona wielu ma chrapkę. Niech najpierw ta książka się poniesie (a że poniesie się, to pewne), wtedy zaś przyjdzie pora na mniej grzecznego Szymonka. Wierzę, że tak się stanie. :)

@Jacek Wąsowicz: Jesteś wspaniały!Pozdrawiam

@Skalny Kwiat: Ale zniknęły moje sarkazmy,pozdrawiam

Dziennikarz z portalu Interia opublikował solidną recenzję na temat książki Szymona Bachira, no i .... Polacy zaczęli ją czytać. Super! Bardzo się cieszę.
http://interia360.pl/kultura/r(...)r,69229

@_serpico_: Nie wiem dlaczego, ale ja tego Bachira po prostu lubię. Pomimo, że jestem wierzący, to nigdy nic złego pod moim adresem Bachir nie powiedział, a wręcz przeciwnie. Napisał do mnie wiele pozytywnych rzeczy na temat Boga i wręcz odbieram go jak brata.

@_serpico_:
Najwyższa pora, by historię naszej ojczyzny kształtowały relacje naocznych świadków, a nie dumania polityków )(urodzonych po wojnie!) czy innych pożal się Boże "historyków" z a priori ustalonym światopoglądem, a więc i oglądem tego, co się wydarzyło w przeszłości naszego narodu. Jeśli więc ktoś wyrzuca Panu Szymonowi, że prezentuje "wypaczony obraz rzeczywistości", to chyba musi ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska