Login lub e-mail Hasło   

Chleba i igrzysk

Oto czego nam naprawdę potrzeba.
Wyświetlenia: 583 Zamieszczono 21/02/2014

Tłum szaleje z radości.

Brutalny cios kończy walkę, a pan i władca życia - kciukiem skierowanym w dół daje znak by skończyć...

Wygodnie rozparci widzowie wszystkich epok spijają wzrokiem krew ofiar, sycąc skrywane żądze.

Jedyną odmianą w szarym, beznadziejnym życiu są igrzyska - im bardziej brutalne - tym lepiej.

Zamiast walki o własną godność łatwiej przecież zawołać jak rzymianie "panem et circenses" - chleba i igrzysk, a potem sycić oczy przemocą, gwałtem i cudzym bólem.

Masz pełny wypas na własnym ekranie, możesz wcinać chipsy i liczyć ofiary ulubionego bohatera. Podświadomie przecież utożsamiasz się z tym silniejszym.

W irracjonalnym poczuciu bezpieczeństwa odmawiasz sobie prawa do wolności, godnego życia i sprawiedliwych zasad współżycia.

W zamian wolisz patrzeć na krew i przemoc, uważnie słuchasz wiadomości, bo wiesz, że zawsze zaczynają się od jakiegoś nieszczęścia. 

Statystycznie najlepiej "sprzedają się" informacje o tragediach, nieszczęściach i wypadkach. Karmią Cię obietnicami i bawią jak potrafią. Dokładnie znają Twoje słabości.

Nawet nie zauważasz poczynań swoich władców, którzy w tym samym czasie dokonują zbrodni na Twoim mieniu i życiu - i to w biały dzień, bezczelnie z pełną świadomością własnej bezkarności. Dlaczego? ...Bo przecież wygodniej jest rozeprzeć się w fotelu i razem z resztą wołać jak rzymianie "panem et circenses" - chleba i igrzysk, a potem sycić oczy krwią i bólem innych.

Tłum telewidzów z wypiekami na twarzy ogląda jakiś "świetny film", a w tym czasie bezkarne darmozjady biorą co tylko zechcą.

Czy można coś zmienić? Zrobić cokolwiek, żeby żyć jak człowiek?

To proste - rozeprzeć się w fotelu i razem z resztą wołać jak rzymianie;

"panem et circenses !!!"

Podobne artykuły


71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 17574
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1192
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5994
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 11783
28
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5442
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3584
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11000
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21559
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66930
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27659
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3303
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3344
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1425
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hali,  22/02/2014

Rozum rozleniwiony pragnieniami na tacy podsuwanymi. Karmi się tym co mu ktoś poda, bo sam nie zdatny - sam coś wypracować. I tak to z człowieka zrobiono robota dla własnego celu... a z robota niedługo uczynią wściekłe zwierzę , które jedynie dla pozyskania tego , co mu odbiorą - będzie pożerać innych... dbając tylko o siebie... ;)

@drzazga: stara zasada mówi; "kto nie walczy - ten ginie". Wielkie cywilizacje upadały w szczycie rozwoju. Nasza też upadnie, tracimy instynkt walki. Na Majdanie toczy się walka o ludzką godność, zdesperowani ludzie uznali, że nie mogą już niżej upaść i poszli pod kule. Niech ten przykład będzie dla nas nauczką, zanim będzie za późno.

  Hali,  22/02/2014

@Simadhi: Aby walczyć, trzeba widzieć... a tak się uderza na oślep.. System nie pozwoli na ludzką godność... i ta śmierć pomoże tym, którzy prą do władzy... napisałam artykuł na ten temat ; http://eiba.pl/17 . Sól ziemi nigdy nie zwietrzeje ... pozostanie i rozpocznie się nowy rozrost ...

@drzazga: Masz rację, my tu gawędzimy, a tymczasem ktoś nam wyprzedaje resztki majątku narodowego.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska