Login lub e-mail Hasło   

F.A.Q. - Częste pytania o Tarot

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.centrumnawidoku.pl/faq.html
Tarot to efektywny, tani i prosty sposób na zarządzanie własnym losem.Oto dziesięć popularnych pytań o Tarot, omówione w przystępny sposób.Zapraszam do lektury! :)
Wyświetlenia: 1.354 Zamieszczono 26/02/2014

1. Dlaczego Tarot?

Tarot to narzędzie (terapeutyczne i magiczne), które w efektywny, tani i łatwy sposób pozwala na zarządzanie własnym losem. Doskonale łączy się z astrologią, bądź też numerologią, oferując bogatą wiedzę na temat osobowości i przeznaczenia człowieka. Korzystając z intuicji, ożywionej przy pomocy kart, możemy poznać odpowiedź na każdy interesujący nas temat.

2. Jak to działa?

Klasyczna talia Tarota składa się z 78 kart. Dzieli się na Wielkie Arkana (22 karty) oraz Małe Arkana (13 kart x 4 żywioły = 56 kart). Dzięki nim można tworzyć rozkłady. W celu stworzenia rozkładu, tarocista po wykonaniu czynności wstępnych, pozwala Ci na wybranie odpowiedniej liczby kart, które razem symbolizują odpowiedź na zadane pytanie. Następnie tarocista intepretuje powstały rozkład. W toku rozmowy, przekaz danego rozdania stanie się dla Ciebie przystępny i klarowny, dzięki czemu jesteś bliżej do podjęcia decyzji o tym, jak najlepiej postąpić albo też upewnia się co do słuszności dotychczas podjętych działań. Zdobyte w ten sposób informacje są proporcjonalne do czasu i energii, jaki poświęcimy na dany rozkład, dlatego też popularne ekspresowe wróżbiarstwo na odległość, zdaje się mało efektywne, ponieważ w niewielkim stopniu uwzględnia wyjątkowości Twojej osobowości czy też sytuacji życiowej. 

Skąd możesz wiedzieć, czy karty, które wybrałaś, nie są „przypadkowymi”? 

Otóż, Tarot opiera się na zasadzie synchroniczności:

„Termin synchroniczność został stworzony przez słynnego psychologa Carla Junga i oznacza stan, w którym wydarzenia dziejące się w świecie zewnętrznym i to, co rozgrywa się w głowie jakiegoś człowieka – uczucia, emocje – idealnie się ze sobą pokrywają. Oznacza to, że jakaś myśl rozgrywa się w głowie człowieka i zupełnie nieoczekiwanie to samo dzieje się w rzeczywistości, co sprawia, że niemalże natychmiast powstaje relacja pomiędzy jednym a drugim wydarzeniem, bo odbywają się one w sposób synchroniczny.” Więcej na temat synchroniczności w moim artykule „Synchronia” dostępnym tutaj:

http://instytutarete.pl/poczytaj/umysl/samoswiadomosc/420-synchronia.html#sthash.tD2QUBBK.dpuf 

Podsumowując, zawsze wybierzesz właściwe karty, spośród wachlarza zasłoniętych, ponieważ Twój umysł potrafi bezbłędnie rozpoznać wibracje symboli, nawet gdy są one niewidoczne. To, co zdaje się magią, jest w tym wypadku niezbadaną zdolnością Twojego umysłu.

3. W jakich przypadkach najlepiej sprawdza się Tarot?

Zawsze się sprawdza, bo „przypadki” nie istnieją. Świat, tak duchowy jak i materialny, rządzi się prawem przyczyny i skutku. Podobnie jak z dbałością o zdrowie, tak i z naszym losem, lepiej zainwestować w profilaktykę, aby uniknąć popełniania błędów i przykrych tego konsekwencji. Większość naszych porażek czy też nieszczęść, wynika z tego, że nie znamy samych siebie i dążymy do realizacji celów okrężną drogą. Tarot pozwala zaoszczędzić czas i energię na drodze do szczęścia.

4. Kiedy Pan sam stosuje Tarota?

Kiedy nie wiem, jak mam postąpić. Kiedyś problemem zdawał się brak wyboru, teraz jest nim nadmiar opcji! Jeśli głos duszy zdaje się mętny, Tarot rozwiewa wątpliwości, stanowiąc inspirację i zbiór wskazówek w momentach kryzysowych. Doskonale diagnozuje naszą sytuację życiową, prezentując możliwe dla niej rozstrzygnięcia. Nie ma sytuacji bez wyjścia!

Profilaktycznie korzystam z Tarota kilka razy w miesiącu, aby wiedzieć, że jestem na dobrej drodze do osiągnięcia zamierzonych przeze mnie celów. Jeśli nie mam czasem przekonania co swojej obiektywności w danej kwestii, spotykam się z zaufanym tarocistą, aby spojrzał na sprawy z innego puntku widzenia.

5. Dlaczego miałabym polegać na intuicji, w momencie gdy rozum w zupełności mi wystarcza?

To prawda, intuicja nie zastępuje logiki. Tarocista nie zastąpi lekarza, naukowca, czy psychologa. Warto zatem zapytać, dlaczego warto korzystać z intuicji? Otóż, intuicja jest szeptem duszy, dobiegającym z głębi naszej istoty. Czy taką tezę da się udowodnić naukowo? W żaden sposób, ponieważ istnienia duszy nie można wykazać eksperymentalnie. Tymczasem, nawet dziecko, dzięki bezpośredniej łączności z samym sobą, doskonale wie, czego chce i do czego dąży. Dzięki temu, zachowuje swoją autentyczność, naturalność i niewinność. W świecie, który zmusił nas do zakładania tysięcy masek, projektowanych przez umysł, intuicja jest niezbędna do tego, aby pozostać szczerymi wobec samych siebie.

6. Czy on mnie kocha?

To pytanie zdaje się nie na miejscu, a jest zupełnie inaczej. Z doświadczenia wiem, że najliczniejszą grupą osób, która korzysta z Tarota są kobiety, które borykają się z dylematami natury sercowej. Naturalnie, za pomocą kart można bez problemu opisać życie uczuciowe ważnych dla nas osób. Błędem popełnianym przez większość wróżek czy też wróżbitów jest to, że opowiadają Ci, co masz zrobić, aby kochać i być kochaną. Tarocista nie może brać odpowiedzialności za Twoje życie, zamiast tego doradza, wspiera, inspiruje do działania. Tak samo jak dobry lekarz, prowadzi pacjentkę najkrótszą drogą do zdrowia, tak samo i dobremu tarociście powinno zależeć na tym, abyś jak najszybciej stała się niezależną w swoich działaniach i decyzjach. 

7. Dlaczego miałabym płacić za coś, co mogę mieć za darmo?

Osoba stawiająca karty za darmo, z reguły nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoje słowa. Nie możemy wycenić ani jakości jej usług ani zgłosić reklamacji, jeśli rozkład nie miał się w żaden sposób do rzeczywistości. Zawód wróżbity znajduje się w indeksie zawodów ujętych w Klasyfikacji Zawodów i Specjalności (http://www.klasyfikacje.gofin.pl/kzis/7,2,1805,pracownicy-uslug-osobistych.html#D51).

Jest to profesja taka, jak każda inna, której status i zakres obowiązków jest uregulowany prawnie. Wróżbici, podobnie jak artyści, to pasjonaci, posiadający niezwykłe zdolności, które często stanowią ich główne źrodło dochodu. Nawet potężne wrodzone talenty wymagają nakładu czasu i pieniędzy, aby móc je wykorzystać dla dobra innych. Czy każdy tarocista jest wróżbitą? Jedynie taki tarocista, którego można uznać za profesjonalistę, względem przyjętych ustawowo definicji. Taka osoba powinna móc wykazać się certyfikatami czy też dyplomami ukończenia szkół, bądź kursów autoryzowanych przez organizacje zrzeszające profesjonalnych wróżbiarzy. Inaczej, taka osoba może być po prostu niewiarygodna.

8. W takim razie, po czym rozróżnię "dobrego" tarocistę od "złego"?

Każdy zna siebie, czasem po prostu zapomina kim naprawdę jest. Zadaniem tarocisty nie jest Ci zaimponować, poprzez opowiadanie niestworzonych rzeczy, które prawdopodobnie nigdy nie będą miały miejsca. Wprost przeciwnie, powinnaś po usłyszeniu interpretacji powiedzieć z przekonaniem: „Tak to właśnie wygląda”! Gdy widzimy rzeczywistość w jej prawdzie, dopiero wtedy można zacząć podejmować decyzje, inaczej błądzimy we mgle własnych domysłów i pozwalamy kontrolować się własnej nieświadomości. Dobry tarocista powinien spełniać następujące cechy:

  • Odpowiada konkretnie na pytania.
  • Nie przeciąga sesji, aby zyskać na czasie.
  • Nie godzi się odpowiadać na pytania nieetyczne (m.in. pytanie o moment śmierci, o osoby trzecie niezwiązane z Pytającą)
  • Jest w stanie wykazać, z czego wynika jego interpretacja kart i ją uzasadnić.
  • Wykazuje się kulturą osobistą, empatią i dyskrecją.

Jeśli tarocista nie dysponuje fachową wiedzą i nie reprezentuje tych zupełnie podstawowych cech, nie jest wart Twojej uwagi.

9. Czy każdy może być tarocistą albo korzystać z sesji Tarota?

Do sesji Tarota potrzebne są Twoje precyzyjnie sformułowane pytania, otwartość i w miarę możliwości, spokój duszy. Przyda się też świeczka oraz kameralne miejsce, bowiem spotkania z Tarotem przynoszą najlepsze rezultaty, gdy nie zakłóca ich energia otaczających osób.

Tarocistą może być każdy, kto ufa swojej intuicji, zna podstawowe znaczenia symboli, potrafi operować prostymi rozkładami kart oraz nie uznaje, że to co robi jest sprzeczne z jego światopoglądem. Im większe zaangażowanie, zdolności i poziom energetyczny tarocisty, tym trafniejsze są jego interpretacje. W mojej opinii istotne jest, aby tarocista był obyty z podstawami psychologii, filozofii czy antropologii, aby krytycznie odnosić się do świata i operować pojęciami na wysokim poziomie abstrakcji, bo czasem jest to niezbędne w jego pracy.

10. Czy Tarot, będąc narzędziem magicznym, może stanowić zagrożenie dla mnie, jako klientki?

To jest powód, dla którego warto, aby sesje Tarota odbywały się w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach. Mam na myśli gabinety czy też mieszkania, które można przed sesją oczyścić ze złych energii. Tak jak światło lampy przyciąga ćmy, tak praca duchowa przyciąga złe siły, które chcą jej zaszkodzić. Negatywne wpływy z zewnątrz mogą mieć zły wpływ na wynik rozkładów Tarota czy też na uczestników sesji. Ochronną funkcję podczas sesji pełni zapalona świeczka. Po pierwsze jest ona dodatkowym źródłem energii, reprezentującym cztery żywioły (płomień - ogień, wosk - woda, dym – powietrze i knot - ziemia), po drugie symbolizuje ona domowe ognisko, atmosferę bezpieczeństwa i spokoju. To ważne dla naszej nieświadomości. Co do samych uwarunkowań magicznych - profesjonalny tarocista zna odpowiednie zabiegi i rytuały, które powinny sprawić, że zagrożenie magiczne wywołane sesją, nie powinno mieć miejsca. Warto zapytać tarocistę, co robi, aby zapewnić Tobie bezpieczeństwo w trakcie i po sesji Tarota.

Podobne artykuły


18
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6765
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20133
34
komentarze: 33 | wyświetlenia: 5679
34
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5941
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 7084
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6867
16
komentarze: 18 | wyświetlenia: 7813
17
komentarze: 60 | wyświetlenia: 4182
16
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1570
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8260
15
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2324
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 8074
12
komentarze: 10 | wyświetlenia: 7078
8
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9660
149
komentarze: 36 | wyświetlenia: 81689
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska