Login lub e-mail Hasło   

Stara i nowa energia

Dwa różne światy, są napędzane przez dwa rodzaje energii. Żyjemy w tak różnorodnym świecie, którego zasady warto poznać.
Wyświetlenia: 1.329 Zamieszczono 02/03/2014Obecnie istnieją razem dwa światy: stary i nowy. W tych światach są dwie różne energie, które poruszają ciałem człowieka, aby mogło żyć. Wszystko, co się porusza potrzebuje energii, jak człowiek, zwierzę czy maszyna. Przeciętna istota nie zdaje sobie sprawy  z tego, jak ważna jest energia, która porusza jego ciałem i życiem.

Stara energia wytwarzana jest na zasadzie wibracji. Potrzebuje dwóch przeciwstawnych sił jak: dodatnia i ujemna, światło i ciemność, mężczyzna i kobieta itd., aby wytworzyć potencjał z opozycji. O tym mówi Adamus ( Saint Germain) w swojej książce "Żyj swoją boskością".

Wiemy z doświadczenia, ile energii zdobywamy podczas kłótni z partnerem, sąsiadem czy wrogiem. Wojna sama w sobie wytwarza potencjał dla państw, uczestniczących jako przeciwstawne siły. Konflikt na Ukrainie, podsyca energetycznie cały świat, aby mógł się przetransformować na inne energie.

Nowa energia nie potrzebuje przeciwstawnych sił. Jest jednolita. Jeśli stara energia powstaje z koloru białego i czarnego, to nowa energia tym samym, jest odpowiednikiem koloru szarego. Łączy białe z czarnym i powstaje neutralna szarość.  Prawa natury, które każdy z nas ma do przepracowania, można przepracowywać na: biało, czarno i szaro. Jest to ten sam schemat pracy ze świadomością, czy ktoś jest tego świadomy, czy też nie. Przerabiać musi, bo taka jest rola każdego człowieka na ziemi.

Stara energia była potrzebna ludziom, aby móc tworzyć doświadczenia dualności i rozproszenia we wszystkich kierunkach. Do tego celu służy mózg, aby mógł analizować i przypominać sobie przyswojoną naukę. Umysł kocha złożoność, dysputy i filozofowanie. Wciąż szuka odpowiedzi na różne pytania. Plącze się przy tym, gdyż dualność nie może poznać prawdy. Zawsze będzie chaotyczna i  niepełna.

Działa na pół głowy. Stąd człowiek mocno zakręcony w jednej półkuli, zwany jest potocznie pół-główkiem. Myśli i działa tylko jedną półkulą. Lewa strona mózgu odpowiada za naukę i męską energię, a prawa strona mózgu za religię w potocznym rozumieniu i jest związana z tym, co żeńskie.

Kiedy dwie półkule mózgu współpracują ze sobą harmonicznie, to most łączący je, wibruje w równowadze. Wytwarza spokój umysłu i przychodzi nowa świadomość, oparta na intuicji w "tu i teraz". Tak powstaje klarowny umysł Boga, który przekazuje wiedzę do ciała, bezpośrednio ze swej istoty.

Energia zawsze służy świadomości. W ten prosty sposób tworzy się wszystko, co otacza daną istotę. Bardzo ważne jest, aby umieć sterować nową energią, poprzez zmianę świadomości. Mózg jest pojemnikiem pamięci, a nie naczyniem świadomości. Stąd stara energia, poruszana jest za pomocą pamięci mózgu, czyli przekonań własnych i przodków rodu.

Tak tworzy się koło karmy z którego wyjścia nie ma. Koło, to koło powtórzeń!
My, jako ludzkość mamy już dość cierpienia z powtarzania starych wzorców. Czas, aby wyjść z koła przymusów. Jedynym wyjściem jest opuścić mózg i wszystkie dyrdymały w nim zawarte, aby wejść do neutralnej energii boskiej.

Nowa energia, to prawdziwa świadomość, która nie jest pamięcią. Istnieje ona tylko w czasie teraźniejszym i spada na nas, kiedy jest nam potrzebna. Ma uczucia, ma pasje i jest dostępna zawsze, kiedy jej potrzebujemy. Umysł, natomiast działa poprzez wspomnienia i przypominania sobie wcześniejszej nauki.Nowa energia jest tworzona, gdy dana istota  powraca do Boga - Stwórcy, do prawdziwego Domu. Powstaje, gdy elementy dualności są zintegrowane. Stara energia natomiast służy oddaleniu od Boga - Stwórcy. To przysłowiowe wypędzenie z Raju  i stwarzanie złotych cielców do modlitwy, czyli bożków.

Adamus, nazywa starą energię, jako "Łzy Anioła", który opuścił Dom i nie może do niego powrócić. Nowa energia - to "Miłość Duszy". Ona nie tworzy żadnych wzorców, ani cyklów, co widać już w świecie natury. Zima przeplata się z wiosną, a lato z jesienią.

Trudno jest teraz o granice, oddziaływania żywiołów na świecie. Mróz i śnieg jest tam, gdzie go nigdy nie było, a ciepło występuje w zimnych rejonach ziemi. Wszystko się zmienia i nie jest przewidywalne. Tak działa nowa energia.

Oczywiście, można powiedzieć, że nic się nie dzieje, gdyż odbierając mózgiem, nie da się zobaczyć rzeczywistości, takiej jaka ona jest. Mózg nie ma takich programów. Działa tylko za pomocą wmontowanych uprzednio programów, jak komputer. Jest swoistym rodzajem biokomputera, który nie widzi więcej, niż ma zaprogramowane. To ograniczenie, a nie ekspansja nowej energii!

Dlatego nowa energia nie współgra  z umysłem. Jest ona potężna i bardzo czysta,  może przepalić połączenia neuronowe. To sam boski umysł w naszym ciele i życiu. Nowa energia jest prosta, współczująca i pełna szacunku dla innych istot. Działa natychmiast. Nie potrzebuje słów, ale jest zrozumiała. Podobnie dzieje się w kontaktach ze zmarłymi, czy przewodnikami duchowymi. Odbiór przekazów jest natychmiastowy, ale bez słów. Ludzki umysł  jest skomplikowany i działa liniowo, w czasie przeszłym i przyszłym.

Ważne na dziś jest, rozpoznanie tych dwóch różnych energii, aby wybrać tę, którą chcemy się posługiwać. Dla nowej energii potrzebna jest inna świadomość, gdyż działa ona natychmiastowo. Bardzo istotne jest, aby świadomie myśleć i mówić, gdyż stwarzanie dokonuje się bardzo szybko.

Możemy stwarzać sobie piękną rzeczywistość, gdy znamy zasady posługiwania się nową energią. Klarowne, proste myśli, tworzą klarowną rzeczywistość. Chaos, tworzy mętlik w umyśle i taką samą rzeczywistość. Mamy wybór i wolną wolę w nowej energii. W starej energii nie ma wolnej woli, jest uwiezienie w programach sterujących i karmie. Pytanie tylko: co chcesz od życia?

Gdy zostaniesz swoim własnym mistrzem, możesz mówić do nowej energii takie słowa:
"Żądam, abyś mi służyła" lub "Rozkazuję, żebyś mi służyła".
Energie chcą aby im rozkazywać, ale z serca a nie z umysłu. Modlitwy są dla wiecznych sług, do nieznanego boga. Służą wszystkiemu na zewnątrz. Nowe energie chcą nam usługiwać i tym się różnią od starych energii, którym ludzie usługiwali.

Ten wpis, pochodzi z książki Adamusa, jako "Inspiracje Nowej świadomości", oraz moje  własne doświadczenia w tej materii.

Zapraszam do mojego bloga:

www.danutawachowska.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1515
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1148
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1117
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 858
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 406
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1178
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 588
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 522
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 939
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 945
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1534
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1059
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mugol  (www),  02/03/2014

Czy nie prościej byłoby napisać, że chodzi o Ducha Świętego
RZYBĄDŹ, DUCHU ŚWIĘTY

1. Przybądź, Duchu Święty,
Spuść z niebiosów wzięty
Światła Twego strumień!
Przyjdź, Ojcze ubogich,
Dawco darów mnogich,
Przyjdź, Światłości sumień!

2. O najmilszy z gości,
Słodka serc radości,
Słodkie orzeźwienie!
W pracy Tyś ochłodą,

...  wyświetl więcej

@mugol: Niestety nie chodzi o Ducha świętego ale o całość stworzenia. Widzę, że mugol nie zrozumiałeś tych słów. Masz zawsze swoje , te kościelne. One już nie mają żadnej wartości. Przykro mi ale taka jest prawda:)

  mugol  (www),  03/03/2014

@Wachowska Danuta: nie mają wartości dla okultystów i ezoteryków, bo ci by nadać powagi temu co robią wymyślają własne nazywając Ducha Świętego nową energią!

@mugol: Nikt nie nazywa Ducha Świętego nową energią, tylko Ty mugol. Coś Ci się pomieszało w energiach. Dalej nie rozumiesz o co chodzi. Zostaw ten temat a zajmij się sobą.

  mugol  (www),  04/03/2014

@Wachowska Danuta: odrzuciłem te bzdety podszyte pychą i ignorancją na temat pochodzenia człowieka i sensu życia! Bóg objawił nam prawdę a ludzie przez pychę walczą z nią dla swojej chwały. To o czym piszesz jest w biblii tylko opowiedziane słowami Jezusa. Ezoteryka i filozofia popełnia plagiat relatywizując pojęcia nadając im pokrętny sens bawiąc się w Kolumba i Magellana zapominając i ignorując Stwórcę.

  Hali,  04/03/2014

Człowiek nie jest maszyną, którą porusza energia . Takie wmawianie ludziom spostrzeżeń własnych - nowej religii tzw nowego porządku - jest dla człowieczeństwa wielkim zagrożeniem. Człowiek podejmuje w zależności od światopoglądu - http://eiba.pl/4 własne działania. Jedne dają mu światło - inne ciemność. Ene ...  wyświetl więcej

Dawno już nie czytałem czegoś równie infantylnego i idiotycznego zarazem. Przykłady? Bardzo proszę.

"Obecnie istnieją razem dwa światy: stary i nowy."
To który jest który i jak je od siebie odróżnić?

"Stara energia wytwarzana jest na zasadzie wibracji."
A mnie uczono, że to wibracja jest skutkiem działania energii a nie odwrotnie. Widocznie kończyłem nie te szkoły co

...  wyświetl więcej

@Michał Aleksy Mentrak: Te słowa osądów skieruj proszę do Wniebowstąpionego Mistrza , jakim jest Adamus, równy Jezusowi, ponieważ te wiedze zaczerpnęłam jak pisze wyraźnie z jego przekazu ( książki). Ponieważ moje własne doświadczenia i wiedza współgrają z nową energią, dlatego to zrozumiałam. Niestety człowiek ze starej energii i starego matrixu, nie jest w stanie tego pojąć, bo nie ma czym. Stąd ...  wyświetl więcej

@Wachowska Danuta: Gdybym nie siedział, to pewnie padłbym na kolana przed tymi "głębokimi mądrościami"...
Ale masz rację - od piramidalnej głupoty lepiej trzymać się z daleka.

@Michał Aleksy Mentrak: nie wiem, po co ta wasza szermierka słowna - przekaz jest do odczytania dla tych, którzy tkwią w świecie równoległym, jeśli już...
Danuto, Eugen już ci kiedyś powiedział w jednym z komentarzy - twoja wiedza nie będzie zrozumiała dla wszystkich. Ja wiem, że czujesz, iż powinnaś publikować przekazy, lub że masz taką potrzebę dzielenia się nimi, ale nie oczekuj wszystki ...  wyświetl więcej

@Skalny Kwiat: A ten "świat równoległy" to jakiś matrix czy zamknięty zakład psychiatryczny? Optuję za tym drugim.

@Skalny Kwiat: Ci ludzie Kasia potrzebują energii i dlatego atakują. Ich świat się kończy i łapią się każdego słowa z zamkniętymi oczami. Pewnie, że piszę dla tych, co to rozumieją, ale nie mogę zabronić czytać ludziom, którzy żyją w ograniczonym ego. Nie będę już polemizować z nikim, kto mnie atakuje. To nie ma sensu. Żadne tłumaczenie nie działa. Pozdrawiam:)

@Michał Aleksy Mentrak: Michale, ten świat równoległy jest tym, czym go dla siebie czynisz... Zakład psychiatryczny to zupełnie inny świat, sam przyznaj, czyż nie? I rządzi się swoimi prawami, jakkolwiek dziwne by one nie były dla "normalnych" z rzeczywistości postrzeganej przez tych z psychiatryka jako co najmniej niezrozumiałą... ;)

@Skalny Kwiat: Kasieńko, tyle, to ja jeszcze potrafię zrozumieć. Zagadką jest dla mnie bufonada ludzi głoszących nawiedzone brednie uzasadniane tak, że średnio zdolny uczeń gimnazjum jest w stanie te "uzasadnienia" obalić i wyśmiać. Ja rozumiem, że głupota i naiwność są przypadłościami dość powszechnymi, ale żeby zaraz się z nimi obnosić publicznie i wymagać uznania? Nawiedzonych też ci u nas dost ...  wyświetl więcej

@Michał Aleksy Mentrak: Hehe... nasz matrix różnorodnością stoi - i jest ciekawie, czyż nie?

Jeśli myśli ukryte są w strukturze atomu, więc są energią, która nami porusza, jak i kieruje. Energia dostarcza nam siły - bez niej jesteśmy martwi, martwi też jesteśmy bez myśli. Skąd wiemy, że nasza dusza nie jest energetycznym zasobem powiązanych myśli człowieka - ukształtowane w tożsamość ulatniają się w przestworza w chwili śmierci tworząc wspólną kosmiczną całość - boską całość ? Skąd wiemy, ...  wyświetl więcej

@jastmin: Tak wygląda zrozumienie tematu o energiach. Wszystko żyje energia, nawet atom a co dopiero człowiek. Pozdrawiam Cię jastmin i ciesze się, że to rozumiesz:)

@Wachowska Danuta: Pozdrawiam również cieplutko i życzę samych słonecznych dni.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska