Login lub e-mail Hasło   

Wizja ksiazki w zarysach " Kolory Nieba Z Moich Wspomnien"

Zaproszenie do kibicowania w pisaniu książki " Kolory Nieba z Moich Wspomnień" przeze mnie... Prezentuje zarysy książki bez przebiegu... Serdecznie dziękuje za przeczytanie !!!
Wyświetlenia: 535 Zamieszczono 14/05/2014

Wizja mojej książka ma dotyczyć losów chłopca, który ściera się z trzecia wojna światową i dotyczyć będzie jego przeżyć.

Książkę zatytułowałem Kolory Nieba z moich Wspomnień. 

Poczałkowo fabula dotyczy sielankowego życia bohatera głównego - jego domu i jego miłości do Surii... Opis pasania bydła na równinach  normalnego relaxu życia zaczątku. Z czasem jednak przyjdzie czas wojny trzeciej światowej i jego zmagań na frontach... Książka w 100 % to fikcja niczego nie można dopasować do realiów prócz preludium sytuacji Rosyjskiej wojny z Ukraina

Narratorem będzie główny bohater, będzie opowiadał jak to się mu życie ułożyło, jak się zakochał jak przeszedł przez wojnę  

( czy przeżył )o  jego przyjaciołach z wojska, którzy nie dożyli, a którzy dożyli, to będzie wszystko wyraźnie opisane...

Bitwy będą fikcyjne tak samo jak przyjaciele Johna - głównego bohatera

Książka  ma tworzyć świat bohatera głównego i jego zwyczajów, relacji z ludźmi i z konfrontacja z wrogiem na linii frontu, bojaźni i pewności, którą nabędzie, ze to wszystko można przeżyć.

W baśniowo realistyczny sposób opisywać będę świat Johna i jego wyobraźni, która pokryje swoim akcentem losy wojenne bohatera. To jakby psychiczny relaks dla bohatera, popadać będzie w wyśniony świat swojej wyobraźni. gdzie tworzyć będzie magiczne realia świata wyobrażonego, skorelowanego ze światem rzeczywistym. będzie parafrazował wydarzenia w sposób baśniowy, wyśniony i umieszczał go w swoim śnie w przytulnym schowku w swojej głowie.

Bohater stworzy wiec dwa światy jeden realny, drugi wyśniony, w którym nie wszystko jest takie jak w rzeczywistym, a nawet większość rzeczy będzie, lekko mówiąc poprawionych . co pozwoli bohaterowi przetrwać trudne chwile stany stresu i utratę przyjaciół.

To własnie przyjaciele będą ( zdradzę tajemnice) wiecznie żywi w jego snach i marzeniach..  razem z nimi będzie przezywał kolejne batalie, będą go wspierać i dawać nadzieje na przetrwanie swojego wyzwania jakim stało się pole bitwy.

To czy wróci z batalii jest jeszcze nie pewne. Ponieważ jest narratorem swojej opowieści staje się całkiem oczywiste, ze wróci i tu chciałbym powiedzieć, ze to nie do końca prawda... ponieważ ktoś mógł przejąc jego pamiętnik,w którym zapisywał starannie swoje doświadczenia strony psychicznej ( & baśniowy świat ) i realnej tej z batalii. Świat zbudowany jest całkiem fikcyjnie,
do porównania można dodać element  trzeciej wojny światowej w której cala sytuacja będzie usytuowana, to trochę ułatwia zadanie ponieważ nie trzeba się skupiać na prawdziwych wydarzeniach historycznych a tworzyć swoje. Co jednak nie jest do końca czysta łatwizna -  stworzyć nowy obraz świata podczas trzeciej wojny światowej to nie lada gratka. Bohater będzie zaprezentowany z każdej strony psychicznej i formalnej.. Jego przyjaciele również będą zaprezentowani, każdy w swoim unikalnym charakterze Mill, Seel, Cardigan, Halley, Monte  i Cook to imiona jego przyjaciół, w książce zaprezentuje ich pseudonimy. Zapomniałbym powiedzieć, ze, a co jest istotne, akcja książki zaczyna się w Wielkiej Brytanii na wiejskim podwórzu wśród przepięknej przyrody i wiejskiego życia, gdzie rozgrywa się sielanka życia głównego bohatera. Jak wspomniałem "sielanka"  połączona z miłością do Surii -  jej rodzina wyemigrowała z Pakistanu, a ona urodziła się już na ziemi Brytyjskiej, to własnie w niej zakochuje się główny bohater John i z nią planuje przyszłość.. nawet podczas bitw. 
Jego miłość i sielanka życia wiejskiego mieszkańca najprawdopodobniej Szkocji Johna będzie tłem pozytywnych wydarzeń i kontrastem dla walki na polu bitwy... Pole bitwy będzie kontrastem dla sielankowego życia bohatera głównego Johna, czyli jak sami rozumiemy mamy w książce trzy światy, jeden świat młodości i dzieciństwa Johna, drugi świat batalii wojennej, trzeci wyśniony, wyimaginowany przez bohatera świat jego fantazji i praw nie naturalnych nim rządzonych - całkiem nie realnych wydarzeń.
Bohater postara się pokazać swoja ikrę jako młodego żołnierza i pokonać przeszkody natury fizycznej i psychicznej -  reguł pola walki.

           Cały świat wydarzeń będzie fikcyjny, co oznacza pole do popisu dla wyobraźni, która mam nadzieje rozwinąć w tej książce, która rozwinie się jak stary dywan, który ma w swej pamięci stare czasy i pełno ich śladów na sobie... Nie będzie nowoczesnych taktyk i broni wszystko ulokowane będzie w czasach lat 2025 - 2030 wiec piec lat ścisłej walki o wolność europy i świata, czyli nie tak odległej w czasie epoki, bo już nią jest czas wojny w mojej książce. Bohater zaznajomi nas ze swoim życiem przed, w czasie i oby po wojnie. Z bitwami i czasem spokoju, o miłości jej umocnieniu w trakcie wojny, o losach jego przyjaciół i dowódców, którzy bez oporu będą rzucać młodych ludzi na front.. ginąć będą przyjaciele jego i ginąc będzie nadzieja na powrót do domu, lecz wytrwale będzie dążył do rozwikłania problemow i rozterek... Miłość będzie blacha chroniąca jego serce zaangażowane w różne działania, przed zranieniem, które i tak go dopadnie, w końcu nie może być lekko. Dodam ze wojnę rozpocznie Rosja atakując Ukrainę. Co jest na  czasie - rozgrywka skrytej wojny Rosji z Ukraina podszyta niemowa ze strony Rosji... 

Widać wiec jak skonstruowany będzie świat...  Sielanka życia młodości i dojrzewania, trud początku wojny i przełamywanie swoich oporów światopoglądowych ( pacyfizm ), skutki przełamania i ich dobry wpływ na potoczone przez dziadka losu wydarzenia; skutki wojny i ich wpływ na psychikę głównego bohatera. I ocena już po batalii przepowiedziana przez jednego z przyjaciół bądź samego głównego bohatera czego nie mogę (KTO)  ze względów oczywistych zdradzić.
Świat będzie realny do szpiku kości, tylko do nich kontrastem będą wyobrażone elementy bohatera, będą zapleczem psychicznym Johna...

Kolory Nieba z Moich Wspomnień to książka o wspomnieniach zapisanych w pamiętniku przez Johna O"Locky. Każdemu większemu wspomnieniu będzie przyporządkowany kolor nieba... unikalny stan rozmyśleń o pogodzie, czasie relaksu przed batalia, bądź po niej,  i oznaczony jako znak wodny wspomnienia. Tyle barw ile dusza zapragnie... od ponurych do promiennych, od przepowiadających deszcz do tych, które przepowiadają dni słoneczne..

           Serdecznie dziękuje za przeczytanie mojego artykułu o książce, która zamierzam napisać. Od dzisiaj zaczynam prace nad szkieletem książki tj. 14.05.2014.. i z czasem będę dopisywał kolejne elementy szkieletu tworząc całość spójna i rzetelna... Dla tego projektu zmienię tryb życia z bardzo leniwego na bardziej aktywny ( wszystko w ramach możliwości ), wiec to także gimnastyka dla mnie. Nie brak mi motywacji do pracy tylko całość urzecze mnie i podejrzewam Was charakterem i osobliwością jaka mam nadzieje stworzyć.. Z całego serca zapraszam do kibicowania, czy moje zdolności językowe wystarcza do stworzenia czegoś dobrego? O to jest pytanie! Czy dam rade podołać trudowi napisania książki? Dodam, ze będzie to moja pierwsza książka, w zasadzie pisze same wiersze, wiec trochę czegoś całkiem innego niż książka wiec wyzwanie podwaja cenę napisania tego dzieła... Historia dość ciekawa, myślę dla każdego czyli bez dziedziny,  bez grupy docelowej. Opowiada o dość prostej historii wiec nie będzie chyba aż tak trudna, tylko rozpisać się trzeba w ciekawy sposób, co może nie być łatwizną. Wiec nic dodać nic ująć życzcie mi powodzenia! Pozdrawiam ponownie i życzę pomyślnych artykułów !!!

Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia!!  bądź nocy!!  Powodzenia!!

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1514
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1145
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1116
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 857
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 405
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1178
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 586
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 522
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 939
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 942
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1534
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1058
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska