Login lub e-mail Hasło   

Praca Twego życia

,PRACA TWEGO ŻYCIA”.Właśnie , czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się jakie jest Twe prawdziwe powołanie, Twoja misja, zawód jaki z całego serca chcesz wykonywać?
Wyświetlenia: 657 Zamieszczono 14/03/2014

http://www.sekretyrozwoju.com/praca-twego-zycia/  

Dziś omówię często pomijany przez ludzi, a bardzo istotny temat, mający niebotyczny wpływ na jakość naszego życia, samopoczucie, poczucie własnej wartości i stan zdrowia.

,,PRACA TWEGO ŻYCIA”.

Właśnie , czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się jakie jest Twe prawdziwe powołanie, Twoja misja, zawód jaki z całego serca chcesz wykonywać?

Każdy przychodzi na ten świat z pewnymi uwarunkowaniami, predyspozycjami, talentami, darami, zdolnościami. Jedne dają o sobie znać bardzo wcześnie, inne później a jeszcze inne pozostają u niektórych osób nieodkryte, uśpione, nieuświadomione z różnych powodów.

Na nasze predyspozycje, talenty, uzdolnienia w dużym stopniu ma genetyka, dziedziczone zdolności ( idealny słuch muzyczny, wrażliwość artystyczna, zmysł techniczny, tężyzna fizyczna, zamiłowanie do przedmiotów ścisłych, talent plastyczny, zdolności manualne etc…).

Bardzo często dziecko od najmłodszych lat przejawia, jakieś predyspozycje, zdolności, które bardzo silnie się manifestują w zachowaniu i ekspresji dziecięcej, zainteresowaniach, łatwości doskonalenia konkretnych umiejętności.

Bardzo ważne jest by rodzic był uważny, świadomy, zaangażowany w świadome wychowanie i w porę dostrzegł je u swego dziecka, nie przytępiał ich, nie hamował, pomagał dziecku wyrażać się przez te talenty i stworzył mu w miarę możliwości jak najlepsze warunki do rozwoju i ekspresji, jednocześnie niczego nie nakazując na siłę, gdyż presja potrafi odebrać naturalna przyjemność.

Drugą drogą kształtowania się potencjału dziecka, jest obserwacja i czerpanie z wzorców wyniesionych z najbliższego otoczenia, naśladowanie i modyfikowanie zachowań.

Niejednokrotnie jako dzieci przechodziliśmy przez różne fazy, etapy, fascynacje i zmienialiśmy obiekty swych zainteresowań, porzucając czasem wcześniejsze na rzecz nowszych, to znów wracaliśmy do wcześniejszych lub kontynuowaliśmy kilka z nich.

To jest właśnie ta niepohamowana eksploracja świata i ekspresja potencjału ludzkiego.

Każdy jako młody człowiek czuł całym sobą co go pasjonuje, interesuje i jeśli wybrał tę drogę i wytrwale nią kroczył to dziś jest człowiekiem spełnionym, radosnym, realizującym swą misję, praca jest mu lekka, inspirująca a wartość jaką daje światu jest szczera i prawdziwa. Jest to praca z pasji a pieniądz jest tu wypadkową, skutkiem ubocznym.

Im większą wartość wnosisz wykonując swoją pracę, im więcej ona jest warta tym zapłata za nią jest wyższa.

Taki człowiek w swej pracy daje z siebie wszystko, wkłada swe serce, jest inspiracją dla innych.

Niestety niewiele osób podążyło swą drogą, bo ktoś zabił w nich wiarę i entuzjazm w to, że to właściwa ścieżka. Często Ci najbliżsi, którzy nam towarzyszą od najmłodszych lat, uczą, wychowują, właśnie oni zabierają nam nadzieję, podcinają skrzydła, swoje porażki projektują na nas, próbując nas niby ochronić i wybierają za nas, zabraniają, twierdząc, że lepiej wiedza co nam w duszy gra i co jest dla nas najlepsze.

Często przez takie zachowania, niektórzy nawet nie mieli okazji odkryć swego powołania i dokonali racjonalnych wyborów, nawet nie uświadamiając sobie, że żyją nie swoim życiem, nie dla siebie tylko dla spełnienia marzeń innych.

Potem spotykamy takich ludzi, na niewłaściwych stanowiskach, jako partaczy, zgorzkniałych ludzi wykonujących po łebku swe obowiązki, dających bardzo niski poziom swych usług i tym samym niska wartość dla świata.

Zastanów się naprawdę:

- kim jesteś,

- co Cie interesuje?

- co chciałbyś dać ludziom, Ziemi?

- kto Ci imponuje i dlaczego?

- jak możesz wykorzystać swa pasję i zarabiać na niej?

NIE ZAKOP SWYCH TALENTÓW BO STWÓRCA DAŁ CI JE W JAKIMŚ CELU.

W kolejnych artykułach napiszę o tym jak odkryć swa pasję i jak mozesz na niej zarabiać.

Pozdrawiam

Tomasz Kołdrowski

Doradca personalny, Coach NLP

http://www.sekretyrozwoju.com/praca-twego-zycia/

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1503
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1139
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 849
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1109
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 709
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 403
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 548
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1173
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 517
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 933
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 672
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 688
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1532
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 735
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska