Login lub e-mail Hasło   

Sypialniany szyk – szafa bez tajemnic

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://meblowiec.pl/
Mówiąc o wyposażeniu sypialni wypowiadamy dwa słowa – wygoda i funkcjonalność. Żadna z kobiet nie wyobraża sobie sypiali bez najważniejszego mebla - mowa oczywiście o szafie.
Wyświetlenia: 636 Zamieszczono 24/03/2014

Bardzo często szafy sprzedawana są w kompletach meblowych, które razem tworzą spójną całość. Jednakże jeśli nie lubimy takich zestawów nie ma żadnych przeciwwskazań by kupić lub zamówić osobną szafę. A to, jaka ona będzie – tradycyjna, na wymiar, a może w nowoczesnym stylu – to kwestia możliwości powierzchniowych sypialni oraz oczywiście własnego gustu.

Idealne miejsce dla szafy
Sypialnia urządzona w stylu klasycznym czy nowoczesnym? Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, gdyż bez względu na to jaką linię stylistyczną wybierzemy, szafa w każdej sypialni powinna znaleźć swoje miejsce. Duża szafa ustawiona na krótszej ścianie sprawi, że sypialnia zyska odpowiednie proporcję. Optymalna szerokość pomiędzy szafą a łóżkiem to minimum 80 cm. W sytuacji gdy pod łóżkiem znajduje się wysuwana szuflada, należy zostawić tyle miejsca, by można było ją bezproblemowo wysunąć. Z kolei jeżeli szafa na stanąć obok okna, należy dokładnie wymierzyć długość drzwiczek w stosunku do parapetu oraz kaloryfera.

Szafa wolno stojąca
Tego typu rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy uwielbiają zmiany i co jakiś czas wprowadzają rewolucję w swoich wnętrzach. Szafę wolno stojącą można bezproblemowo przestawić w dowolne miejsce, co znacznie ułatwia późniejszą zmianę aranżacyjną sypialni. Szafa jest bardzo istotnym elementem wystroju każdej sypialni. Niektórzy nie wyobrażają sobie tego wnętrza bez tradycyjnego, solidnego mebla, pasującego do stolika, toaletki oraz oczywiście łóżka. Szafy wolno stojące mają wiele plusów, jednym z nich jest łatwość w zmianie wyglądu – bezproblemowo możemy ją przemalować lub zmienić fronty.

Meble na zmówienie
Zamawianie szafy na wymiar ma same plusy - przede wszystkim pozwalana na maksymalne wykorzystanie przestrzeni sypialni. Pierwszym krokiem do złożenia zamówienia jest obejrzenie próbek materiałów w sklepie bądź zakładzie wykonującym szafy. Na podstawie obejrzanych materiałów można wyobrazić sobie, jak będzie ona wyglądała w fazie końcowej. Jednakże nie należy opierać się wyłącznie na własnej wyobraźni, przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto zapytać o gotowe realizacje sypialni. Powinny być one dostępne dla klientów, by mogli oni sprawdzić m.in. czy elementy jezdne szafy przesuwają się bezszelestnie i gładko oraz czy konstrukcja się nie chwieje.


Podobne artykuły


22
komentarze: 14 | wyświetlenia: 83138
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 7422
16
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1615
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 2242
4
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1221
62
komentarze: 28 | wyświetlenia: 7757
44
komentarze: 19 | wyświetlenia: 31456
37
komentarze: 25 | wyświetlenia: 5932
33
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26982
32
komentarze: 14 | wyświetlenia: 17727
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4458
26
komentarze: 15 | wyświetlenia: 21356
24
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3144
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  kasia88  (www),  24/06/2015

ja nie wyobrażam sobie mieszkania bez porządnej szafy i garderoby :DDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska