JustPaste.it

Zakup amortyzatorów

Amortyzatory spełniają bardzo ważne zadanie w każdym samochodzie. Dbają nie tylko o komfort jazdy jak twierdzi większość kierowców, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Amortyzatory spełniają bardzo ważne zadanie w każdym samochodzie. Dbają nie tylko o komfort jazdy jak twierdzi większość kierowców, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo.

 

d4875d62806721e7b8e3c06815a3ebb2.jpg

Średnia trwałość amortyzatorów wynosi 100 tys. przejechanych kilometrów. Jednak nie należy kierować się tylko tą regułą, gdyż to, po jakim czasie będzie konieczna wymiana zależy od stylu jazdy kierowcy oraz od stanu nawierzchni po jakiej porusza się samochód. Dlatego może zajść konieczność wymiany już po 50 tys. km., ale też dopiero po 150 tys. km.

Jeśli już trzeba dokonać wymiany amortyzatorów należy sam zakup przemyśleć. Tutaj ważna zasada. Amortyzatory zawsze wymieniamy parami. Nie można wymienić tylko jednego, gdyż to skończy się dla samochodu tragicznie.

Należy również zdecydować, jaki amortyzator chcemy kupić. Gazowy, czy olejowy. Tutaj można doradzić się mechanika, który powie, jaki będzie najlepszy dla naszego samochodu. Różnią się one ceną, ale też właściwościami i budową. Nie każdy więc będzie właściwy dla naszego auta i stylu jazdy.

Kolejna ważna kwestia. Nie należy oszczędzać na amortyzatorach. Kupując najtańsze zamienniki możemy narazić się na późniejsze jeszcze większe koszty oraz na niebezpieczeństwo. Niższa cena najczęściej idzie w parze z niską jakością, więc takie amortyzatory o wiele szybciej się wyczerpią i kto wie, może po niedługim czasie znów zajdzie konieczność ich wymiany. Nie koniecznie trzeba kupować te najdroższe, ale na pewno te dobrych, renomowanych producentów, którzy w pierwszej kolejności stawiają na jakość produktu.

Dużo kierowców zastanawia się także nad regeneracją zużytych amortyzatorów. Nie jest już to stosowane, gdyż ich malejące ceny powodują, że się po prostu to nie opłaca, a używany amortyzator będzie miał na pewno mniejszą trwałość niż zakupiony nowy. Oczywiście wyjątek stanowią samochody zabytkowe, dla których nie są produkowane już odpowiedniki.

Czasami trzeba przemyśleć dwa, a może więcej razy to, co chcemy zmienić w naszym samochodzie. Nieprzemyślane naprawy i zakupy po krótkim czasie mogą przysporzyć jeszcze więcej problemów.

Tekst ten powstał przy współpracy z AutoAmortyzatory.pl.