JustPaste.it

Multimedialna przyszłość świata

Niektóre wynalazki współczesności wyjątkowo mocno wypierają ludzi jako główne istoty intelektualne. Nawet w swej nazwie mają znamiona sztucznej inteligencji.

Niektóre wynalazki współczesności wyjątkowo mocno wypierają ludzi jako główne istoty intelektualne. Nawet w swej nazwie mają znamiona sztucznej inteligencji.

 

Dlatego pozycja człowieka staje się bardzo zagrożona. Z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci. A jedyny światowy wzrost notuje się w dostępności do nowoczesnych urządzeń telekomunikacyjnych. Wpisane są w codzienne życie i szybki rozwój techniki, która się otaczamy.


Telefonów komórkowych w tym tych nowej generacji, jest więcej niż ludzi na globie bo az 6,6 mld. Takie oto zatrwarzajace dane podaje najnowszy Mobility Raport oraz zestawienie szwedzkiej firmy Ericsson, który od 2011 roku nie produkuje już telefonów komórkowych.


W czym zatem przoduje, jeśli jeszcze całkowicie nie zniknął z rynku. Nawet jest liderem jeśli chodzi o sprzedaz usług telekomunikacyjnych. Dane z badan opinii publicznej wskazują, że zaledwie co trzeci polak zdecydowal się na posiadanie smartfona, co wskazuje na liczbę 1.9 mln. W 2019 roku ten rynek ma się rozrosnąć ro rozmiaru 5.6 mln. Jedynie 18% chce kupic swój pierwszy dotykowy telefon od wszystkiego. Ale już 50% chce wymienić swój na nowszy model. Dla porównania Az 70% Szwedów i Koreańczyków z części Południowej.


Nowoczesna siec internetowa LTE w systemie 4G dostępna jest jedynie u dwóch operatorach komórkowych – Plus i Play. Inny operator Orange planuje zając się rozwojem 4G dopiero od 2014 roku. Zdecydowanie lepiej wygląda to na świecie, bo 150 mln, a do 2019 roku ma wzrosnąć do 2.6 mln.


4G to system o możliwości przesyłu danych z prędkością do 300 Mbit / s.
3G w Polsce śmiga do kilku tylko megabitów na sekundę. Zatem 1G robi ogromną różnice!
Surfowanie po Internecie przy pomocy urządzenia mobilnego zawiera jedynie 0,6 BG, szacuje się jej wzrost do 2.2 GB. 


Przez video ścigany z takiego Internetu stanowi 30%, a będzie 50% wszystkich pobrań. Niedługo przekroczy się tez dwie magiczne liczby – 10 mld telefonów komórkowych i 6 mld smartfonow. Z tabletami jest podobnie. Teraz jest ich już ponad 3 mln.
29% tabletów i 49% smartfonów używanych jest w szkole. Tylko nieliczne placówki edukacyjne wprowadziły bezwzględny zakaz ich używania.