Login lub e-mail Hasło   

Skazani na sukces

Właśnie rusza nowy portal rekrutacyjny "Sprawni w pracy" kierowany zarówno do pracodawców jak i osób z niepełnosprawnością, które poszukują pracy.
Wyświetlenia: 609 Zamieszczono 23/05/2014

Życie osób niepełnosprawnych w żadnej ze społecznych dziedzin nigdy nie należało do szczególnie łaskawych. Do najtrudniejszych płaszczyzn zalicza się praca lub wręcz jej notoryczny brak. Brak możliwości zatrudnienia powoduje głębokie frustracje i jeszcze większe poczucie alienacji.


Czym zatem jest ten sukces? I dlaczego od razu trzeba na niego skazywać? W dzisiejszych czasach samo to pojecie taje się zagadnieniem o wielu obliczach, rozpatrywane jako zwycięstwo na zdobywanych płaszczyznach.


Kursy, szkolenia, warsztaty są bardzo pomocnym elementem dworactwa zawodowego, a tym samym droga do innego życia, pełnego pracy i pasji. Dlatego stowarzyszenie INTEGRALIA zaczyna zbierać komplet 30. Uczestników do drugiej już edycji projektu Skazani na sukces. INTEGRALIA należy do grupy Ergo Hestia, jest instytucją pokrewną bardziej rozpowszechnionej Integracji, która organizuje projekt mający na celu wprowadzeniu na i tak wątły rynek pracy osób z niepełnosprawnością.


Wymogi co do jego beneficjentów są jasno określone w regulaminie. Wiek do 30 lat, niepełnosprawność potwierdzona specjalnym orzeczeniem lekarskim, trwale i ciągle bez pracy. Należy wypełnić kilkustronicowy formularz zgłoszeniowy oraz przygotować swoje aktualne CV.


Po pierwszym wstępnym spotkaniu organizatorzy przedstawią główne struktury projektu, składającego się na poszczególne spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin tj. doradza, psychologiem, trenerem pracy, prawnikiem.


Przy tego typu inicjatywach ważna jest wytrwałość, do tego by zakończyć ten projekt. W przeciwnym razie sam beneficjent musi zwrócić koszty partycypacji w szkoleniach. 10 tysięcy złotych za materiały szkoleniowe. To nie mała kwota, szczególnie dla osób z niepełnosprawnością.

Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2240
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1133
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1074
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 804
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 569
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 629
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 686
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 992
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 651
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 498
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 512
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska