Login lub e-mail Hasło   

Zakręcone imiona dzieci

Gwiazdy wykazują się niezwykłą pomysłowością nadając je swojemu potomstwu.
Wyświetlenia: 565 Zamieszczono 06/06/2014

Są oryginalne, wręcz orientalne, a czasem bardzo dziwne! Czy naprawdę warto obarczać ukochany owoc miłości ciężarem do końca dorosłego życia.


Imienia, jak i rodziny sobie nie wybieramy, dlatego od chwili narodzin trzeba bezwarunkowo polegać na dobrym guście rodziców. Z chwilą jego nadania jest z nami już na zawsze. Nie przemyślane może bardzo skrzywdzić młodego człowieka.


Oto te wzbudzające największe kontrowersje
* Alikia Ilia - nowo narodzona córka pary Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki. To własne Grecja stała sie ich miłosnym gniazdkiem. Sama imię również ma inspiracje i korzenie greckie.. W tłumaczeniu ma oznaczać "prawda, która zwalcza zło". Jednak różne żródła podają inaczej. Alikia - takie imię nie istnieje. A Ilia jest imieniem męskim. A to ci kinder niespodzianka!


* Bez wątpienia to Michała Wiśniewskiego można określić mianem polskiego prekursora w nadawaniu nietypowych imion swoim pociechom. Dzieci Xavier i Fabiane ze związku z Martą Mandaryną Mandrynkiewicz otrzymały takie nietypowe imiona tylko dlatego, że niegdyś lider Ich Troje używał artystycznego pseudonimu Xavier - Fabian. Najstarsze potomstwo otrzymało jeszcze drugie zwyczajne imię po rodzicach - Michał i Marta. Drugi związek małżeński z Anną Świątczak i dwie córki o nie mniej fascynujących imionach. Starsza to Etennette, co po grecku oznacza wolność.


* Młodsza Vivienne miała otrzymać piękne, staropolskie imię Zdzisława, ale jakby to miało wyglądać na tle rodzeństwa? No właśnie!


* Mojżesz po hebrajsku Zbawiciel i Apple, czyli po prostu swojskie jabłko – takie oto imiona maja dzieci amerykańskiej aktorki Gwyneth Paltrow. Córkę nazwała nazwa swojego ulubionego owocu. No to smacznego!


Granie koncertów w najróżniejszych zakątkach ziemi może być bardzo inspirujące. Przykładem jest Alicia Keys. Podczas pobytu w Egipcie piosenkarka zafascynowała się tamtejszą kulturą do tego stopnia, że gdy na swiat przyszedł jej synek, nadała mu imię na cześć kraju Faraonów.


Gdy Mariah Carrey urodziła bliźnięta, rozgorzała gorąca dyskusja o to, jak nazwie swoje skarby. Diva estrady nie zawiodła tych, którzy uważali, że będą to wyjątkowe imiona. Córeczka Monroe – to na cześć innej gwiazdy – Marilyn Monroe. Ale już synek Maroccan nie miał aż tyle szczęścia! Imienia bowiem nie zawdzięcza ikonie kina, lecz apartamentowi w stylu marokańskim, w którym jego ojciec Nich Cannon poprosił Mariah o rękę.


Seksbomba lat 90, Katarzyna Figura wykazała się nie mniejszą oryginalnością. Jej córki mają na imię Koko Cleire i Kaszmir Amber. Prawdopodobny powód? To indonezyjskie korzenie ich ojca, Kaia Schoenhalsa.


* Penelope Cruz miała to szczęście, że rodziła swoje dziecko w tym samym czasie co Księźna Kate. Z oczywistych względów większy szum medialny był wokół tej drugiej. Gdy wrzawa na punkcie Royal Babe trochę ucichła, aktorka podała w świat informację, że swojej nowonarodzonej córeczce da na imię Luna, co w języku hiszpańskim oznacza Księżyc.

Podobne artykuły


10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 685
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 981
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 1123
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 927
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 937
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 636
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1368
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1503
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 204
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1465
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 479
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1119
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 504
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 589
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104183
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska