Login lub e-mail Hasło   

Atrakcje turystyczne na Riwierze Tureckiej

Riwiera Turecka rozciąga się w paśmie nad Morzem Śródziemnym jednak o jej niezwykłości świadczą w tym miejscu również Góry Taurus.
Wyświetlenia: 1.289 Zamieszczono 17/06/2014

To właśnie w nich skrywają się liczne zatoczki, malownicze wąwozy czy jaskinie.
Turystów na Riwierę przyciągają głównie piaszczyste, szerokie plaże i lazurowy błękit morza. To również doskonałe miejsce biorąc pod uwagę rozwiniętą infrastrukturę, stworzoną głównie na potrzeby przybyłych. Kolejnym atutem tego regionu Turcji jest doskonałe położenie – Riwiera stanowi punkt wypadowy w inne zakątki tego kraju.

Na rozległym terenie Riwiery odnajdziemy moc atrakcji, to nie tylko bogate życie rozrywkowe w godzinach wieczornych, klimatyczne kafejki, bary z muzyką na żywo czy restauracje serwujące tradycyjne potrawy aromatycznej kuchni tureckiej. Region ten przyciąga także miłośników przyrody oraz historii bowiem na jej terenie odnaleźć można mnóstwo zabytków i śladów z zamierzchłej przeszłości, które świadczą o bogatej historii tych ziem.

Antalya

To raj na ziemi – powstała w II w p. n. e. na polecenie króla Pergamonu, który zażyczył sobie, aby znaleźć mu najpiękniejszy zakątek na całym świecie.
Słońce w Antalyi świeci blisko 300 dni w roku, rzadko kiedy zauważa się tu opady deszczu a temperatura nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza.
Na terenie miasta podziwiać można nie tylko urokliwe, kręte uliczki ukazujące typową, turecką architekturę, ale także luksusowe, nowoczesne hotele, najlepsze kluby i restauracje. Budynki otacza wszechobecna zieleń, w mieście znajdują się liczne parki i ogrody, w których zazwyczaj w weekendy tubylcy i turyści urządzają sobie pikniki.
Będąc w Antalyi nie można pominąć zwiedzenia najbardziej okazałej budowli, jaką jest ścięty Meczet, czyli Kesik Minare – podobno niegdyś uderzył w budowlę piorun a ślad po nim widać do dzisiejszego dnia.

Alanya

To kolejna, zaraz po Antalyi turystyczna miejscowość na Riwierze Tureckiej. Tutaj oprócz wysokiej klasy hoteli i bogatego życia rozrywkowego cieszy plaża Kleopatra. Ciekawostka jest fakt, iż to tylko z niej można wejść do jednej z historycznych jaskiń, w której niegdyś piraci skrywali swoje skarby.
Na terenie Alanyi zobaczyć można Twierdzę Bizantyjską, wybudowaną na wzgórzu, pozostałości po zamkowych murach, na których istniało aż 140 wieżyczek czy słynną Czerwoną Wieżę, która jako pierwsza została wybudowana w tym mieście.
Ciekawostka jest fakt, iż to właśnie w Twierdzy praktykowano wylewanie gorącego oleju na nadjeżdżającego wroga – do dzisiaj można zobaczyć otwory, z których lał się tego rodzaju wrzątek.

Kemer

To niegdysiejsza wioska rybacka a dzisiaj turystyczny nadmorski kurort. Trzeba jednak przyznać, że Kemer należy do tych mniej popularnych aczkolwiek urokliwych zakątków, gdzie wakacje spędzają żądni ciszy i spokoju wczasowicze.
Największym walorem tego miasteczka jest położenie – blisko stąd do Antalyi jednak na tyle daleko, by odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.
W Kemer znajdziemy klimatyczne restauracje i kawiarnie, nie brakuje tu również butików z pamiątkami czy kramów z tradycyjnymi smakołykami; w godzinach nocnych życiem tętnią liczne kluby i dyskoteki.
Jedną z większych atrakcji na Kemer stanowią sporty wodne, szczególnie pływanie na nartach wodnych.
Z ta dawną rybacką wioską wiąże się pewna legenda. Jak głosił sam Homer w „Iliadzie”, żyła tu koza z ogonem smoka i głową lwa, przez miejscowych nazywana była Chimerą (stąd najprawdopodobniej obecna nazwa kurortu).

Belek

To miejscowość, w której wczasy spędzają najbardziej wymagający klienci. Belek powstał dosłownie kilka lat temu, wszystko jest więc tu nowe i luksusowe a plaże zadbane. Sporą atrakcją są tu rozległe ogrody i lasy piniowe.
Turystki oprócz spędzania czasu na słonecznej plaży, dużą część dnia przeznaczają na spacery i zakupy bowiem w Belek funkcjonują najlepsze butiki odzieżowe i sklepy z pamiątkami.
Panowie zaś mogą szkolić swoją grę w golfa na jednych z najlepszych w całej Turcji polach golfowych.

Więcej informacji o Turcji znajdziesz na http://wakacyjnaturcja.pl

Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 810
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1325
9
komentarze: 154 | wyświetlenia: 1092
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1948
9
komentarze: 618 | wyświetlenia: 1135
8
komentarze: 39 | wyświetlenia: 659
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1998
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1055
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 526
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 517
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 441
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104762
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1185931
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 130778
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114454
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie mam akcji PCC Rokity. Przegapiłem taaaaaaką okazję, żeby zarobić! Chyba się załamię z rozpaczy! Zawsze byłem dupą wołową. Wolałem oddawać za darmo niż zarabiać. Wolałem cieszyć się naturą niż ją kupować. Ale krótki ch ... ze mnie - jakby to Belka powiedział. Profesor - to chyba wie co mówi.

Czytam teraz Alana Wattsa i on mówi coś zupełnie innego. Aby zarobić trzeba stracić. Czyli jak c

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska