Login lub e-mail Hasło   

Jak skutecznie reklamować swoją firmę nie wydając majątku

Reklamowanie niewielkiej, lokalnie działającej firmy to nie lada zadanie. Należy znaleźć złoty środek pomiędzy skutecznością reklamy a jej kosztami.
Wyświetlenia: 3.288 Zamieszczono 23/06/2014

Jeśli dopiero zaczynamy swoją działalność na rynku, to zapewne środki przeznaczone na reklamę nie są duże. Dlatego też konieczne jest przeprowadzanie działań przemyślanych, które wygenerują dla nas zyski, ale jednocześnie nie ogołocą portfela.

Na szczęście obecnie dostępne są różne formy reklamy, jedne tańsze, inne droższe. Możemy skorzystać z taniej formy reklamy, wszystko zależy od naszej pomysłowości i potrzeb. Jeśli uda nam się znaleźć dobrą, kreatywną agencję reklamową, która opracuje dla nas stosunkowo tanią formę promocji, to jesteśmy na wygranej pozycji. Jeśli jednak nie znajdziemy takich ludzi, wówczas musimy sami opracować całą strategię reklamy. Jest to wersja oszczędniejsza, my dajemy pomysły i projekty, a zlecamy tylko ich wykonanie. Ważne jest by dokładnie przeanalizować potrzeby rynku i profil potencjalnego klienta. W ten sposób możemy dobrać formy i treści najbardziej skutecznej reklamy. Ważne jest też, aby od samego początku budować więź z klientami. W tym celu należy im zapewnić cały czas różne formy przypominania o istnieniu danej firmy. Możemy postawić na drobne artykuły reklamowe jak długopisy, magnesy, breloczki, czy inne gadżety.

Nie zapominajmy też o wielkoformatowej reklamie, o szyldach, bilbordach i innych formach reklamy zewnętrznej jak oznakowanie zewnętrzne. Wszystko można zrealizować tańszym kosztem, gdy tylko dokładnie przemyślimy, do kogo i w jaki sposób chcemy dotrzeć. Wówczas nawet mniejsza ilość przekazu reklamowe przyniesie nam korzyści.

Autor: B. U.

Podobne artykuły


46
komentarze: 26 | wyświetlenia: 13673
39
komentarze: 16 | wyświetlenia: 5860
26
komentarze: 29 | wyświetlenia: 7662
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19100
13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 63983
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 48627
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3134
17
komentarze: 40 | wyświetlenia: 5093
12
komentarze: 13 | wyświetlenia: 4793
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64915
40
komentarze: 19 | wyświetlenia: 32959
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26624
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19639
 
Autor
Artykuł"Możemy skorzystać z taniej formy reklamy, wszystko zależy od naszej pomysłowości i potrzeb." - dokładnie :) W dzisiejszych czasach bez reklamy ani rusz, zwłaszcza tej w Internecie, ale też rezultaty będą mizerne, jeśli jej nie przemyślimy i postawimy np. na ilość, a nie jakość. Jeśli zaś chodzi o budowanie więzi z klientem, to ja jednak stawiam na aktywną komunikację. Dobrze się tu sprawdza media ...  wyświetl więcej

Ja wypróbowałam taką platformę www.like2like.pl . Reklama tam przynosi całkiem niezłe efekty. Jest bardzo prosta w obsłudze. Polecam

Nie wiem ile dokładnie kosztuje rejestracja na tej stronie ale mój znajomy z branży motoryzacyjnej rejestrował tam swoją działalność i mi polecał. Może komuś pomogę :)
https://aleo.com/pl/

Dobrze jest okleić auto firmowe. Można to na przykład zrobić z www.wyklejauto.pl bo są pewni

http://www.jewelrys-swarovski.com/, http://www.hollister-clothings(...)e.com/, http://www.long-champoutlet.com/, http://chiefs.nflvstore.com/, http://www.mizun ...  wyświetl więcej

  mpire,  28/11/2017

Uważam, że najskuteczniejsza jest reklama w sieci. Z internetu korzysta większość społeczeństwa. Nic dziwnego, że odpowiednio wypozycjonowana w wyszukiwarce internetowej strona internetowa, może stać się fenomenalnym narzędziem do pozyskiwania klientów. Jedną z firm, która się nim zajmuje jest http://fabrykamarketingu.pl/ i to z usług jej polecam skorzystać w pierwszej kolejności.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska